Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 3. november 2018 14.Løbsdag - Aarhus GrandprixResultater
RØDLøb nr. 1 Sulky 3.40 1100 m. over 3.30 - kl.12.00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6LokanOliver KristoffersenSulky3:46,83:46,8 106013:57,5*3:44,1 Ny Rekord
1Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:55,8 82023:57,94:50,1
3Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,33:55,6 102034:02,63:57,8
5JVB's MiniEmilie Kamp JensenSulky3:33,73:48,8 106044:04,13:50,3
7Frøken PippiCecilie Møller OhlsenSulky3:41,73:41,7 110054:06,53:44,1
8Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:33,4 11404:10,83:40,0
4ZorroLiva DegnSulky3:53,13:53,1 10404:23,04:12,9
2JasminLucas KirkSulky3:59,84:01,1 1000Disk
9Ronja af HøngårdJulie VesterlundSulky3:20,83:30,8 1140Udgik
10Felix SmithIsabella HenriksenSulky3:26,43:30,8 1140Disk
BLÅLøb nr. 2 Sulky 3.20 1100 m. fra 3.00-3.30 - kl.12.25RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Østergårds PrinsLine G AndersenSulky3:09,83:09,8 116013:38,7*3:08,5 Ny Rekord
1MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:20,23:22,0 108023:40,53:24,2
2Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:19,3 110033:41,33:21,2
4Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:13,8 114043:41,53:14,3
5Prins FelixNikolaj Grann MadsenSulky3:10,03:10,0 11603:42,03:11,4
7Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:10,33:04,0 12003:58,73:18,9
8Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:48,03:00,6 12204:00,83:17,4
3ManseOliver JensenSulky3:15,53:15,5 1120Disk
HVIDLøb nr. 3 Monté 3.30 1000 m. over 2.50 - kl.12.50RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Atlantic AtlasNadia ElsborgMonté2:58,12:58,1 118013:25,1*2:53,8 Ny Rekord
1BellaIben SøgaardMonté3:01,83:43,6 94023:26,13:39,3
5Rory Magic MirahCecilie Møller OhlsenMonté3:02,93:00,0 116033:27,2*2:58,6 Ny Rekord
3GarnisMaja K SøgaardMonté2:59,63:03,2 114043:27,53:02,0
2Møgelholtgårds TrilleIsabella HenriksenMonté3:31,03:39,9 9603:34,53:43,4
6Kalla fra ValhallaRebecca Hesselbjerg TaulborgMonté2:56,12:58,9 11803:37,93:04,7
4KosmoDagmar Frost PedersenMonté3:14,93:00,0 11603:40,0*3:09,7 Ny Rekord
SORTLøb nr. 4 Sulky 2.50 1100 m. op til 3.00 - kl.13.15RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:35,3 120013:07,32:36,1
2Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:52,5 108023:10,22:56,1
5GaivaFie IpsenSulky2:03,72:06,2 148033:10,42:08,6
1Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:51,22:54,7 108043:10,82:56,7
4Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:07,1 148053:13,32:10,6
6Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,1 14803:13,82:10,9
7PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:05,52:05,5 15003:22,52:15,0
8Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:05,5 15003:30,32:20,2
9LucilMads VesterlundSulky2:01,52:01,5 1540Udgik
GRØNLøb nr. 5 Monté 2.30 1100 m. under 2.50 - kl.13.40RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2BrunetSif Berggreen LarsenMonté2:38,52:38,5 104012:36,6*2:30,6 Ny Rekord
3Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:40,72:38,2 104022:39,8*2:33,7 Ny Rekord
4Don HudsonFie IpsenMonté2:26,52:30,7 110032:47,82:32,5
5Agga fra RønbækgaardMelissa N C VesterholmMonté2:28,12:28,1 112042:53,82:35,2
6Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté2:11,92:08,4 12802:54,12:16,0
7Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:01,72:00,6 13602:59,12:11,7
1OpalLiva DegnMonté2:38,12:44,3 1000Udgik
LYS BRUNLøb nr. 6 Sulky 3.50 1000 m. kl.14.05RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:55,8 78013:49,74:54,5
2JasminLucas KirkSulky3:59,84:01,1 96023:50,0*3:59,6 Ny Rekord
6Frøken PippiNikolaj Grann MadsenSulky3:41,73:41,7 104033:51,93:43,0
5JVB's MiniEmilie Kamp JensenSulky3:33,73:48,8 100043:56,23:56,2
3Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,33:55,6 9803:58,44:03,3
7Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:33,4 10803:59,33:41,6
4ZorroLiva DegnSulky3:53,13:53,1 9804:34,94:40,5
ORANGELøb nr. 7 Sulky 3.30 1000 m. kl.14.30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:51,22:54,7 120013:29,82:54,8
1LokanOliver KristoffersenSulky3:46,83:46,8 *94023:30,0*3:43,4 Ny Rekord
2MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:20,23:22,0 104033:30,43:22,3
4Østergårds PrinsLine G AndersenSulky3:09,83:09,8 *112043:31,6*3:08,9
6Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:10,33:04,0 11403:41,43:14,2
3ManseOliver JensenSulky3:15,53:15,5 10803:52,23:35,0
5SpiritChillie FogedSulky3:02,43:04,7 11404:10,83:40,0
GULLøb nr. 8 Monté 3.10 1000 m. kl.14.55RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Rory Magic MirahCecilie Møller OhlsenMonté3:02,93:00,0 106012:57,5*2:47,5 Ny Rekord
4Atlantic AtlasNadia ElsborgMonté2:58,12:58,1 *108023:07,9*2:54,0
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:40,72:38,2 120033:10,3*2:38,6
1GarnisMaja K SøgaardMonté2:59,63:03,2 104043:13,73:06,3
2KosmoDagmar Frost PedersenMonté3:14,93:00,0 10603:14,6*3:03,6 Ny Rekord
7Agga fra RønbækgaardMelissa N C VesterholmMonté2:28,12:28,1 12803:18,92:35,4
6OpheliaFie IpsenMonté2:23,32:30,4 1260Disk
LILLALøb nr. 9 Sulky 3.20 1100 m. kl.15.20RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:13,8 114013:42,13:14,8
3Prins FelixCecilie Møller OhlsenSulky3:10,03:10,0 116023:44,53:13,5
1Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:19,3 110033:49,73:28,8
4SpiritIsabella HenriksenSulky3:02,43:04,7 120043:52,63:13,8
5Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:48,03:00,6 12203:54,33:12,0
7WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:35,3 *14404:00,52:47,0
6Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:52,5 1280Udgik
LYS BLÅLøb nr. 10 Sulky 2.40 1000 m. kl.15.45RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2GaivaFie IpsenSulky2:03,72:06,2 126012:44,92:10,9
1Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:07,1 126022:45,32:11,2
4PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:05,52:05,5 128032:54,62:16,4
5Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:05,5 12803:00,82:21,3
3Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,1 1260Disk
6LucilMads VesterlundSulky2:01,52:01,5 1320Udgik
HVIDLøb nr. 11 Monté 3.10 1000 m. kl.16.10RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1BellaIben SøgaardMonté3:01,83:43,6 84013:07,73:43,5
2Møgelholtgårds TrilleIsabella HenriksenMonté3:31,03:39,9 86023:08,93:39,7
3Kalla fra ValhallaRebecca Hesselbjerg TaulborgMonté2:56,12:58,9 106033:11,73:00,8
6Don HudsonFie IpsenMonté2:26,52:30,7 126043:13,42:33,5
5BrunetSif Berggreen LarsenMonté2:38,5*2:30,6 *12803:14,1*2:31,6
8Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:01,72:00,6 15803:37,62:17,7
7Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté2:11,92:08,4 14803:39,42:28,2
4OpalLiva DegnMonté2:38,12:44,3 1160Udgik

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne