Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Skive Ponytrav klub - SKPT

Løbsdato lørdag 2. juni 2018 Jydsk Grandprix SkiveResultater
SORTPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 4.20 940 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2FiestaMille SkovPrøveløb pony monté-4:20,0 94014:22,14:38,8Godkendt pony
1LulleGry Bruun Prøveløb pony sulky-4:20,0 94024:22,44:39,1Godkendt pony
3Bådsgårds BarcardiMarcus Anton JensenUndervisningsløb sulky4:14,34:17,8 94034:23,14:39,9Godkendt rytter
4Mys TrolletPatrick Richard LarsenPrøveløb pony sulky2:39,02:44,1 148044:24,82:58,9Godkendt pony
LYS BLÅLøb nr. 1 Både monté og Sulky 3:00 1080 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1ObelixFreja Klitgaard LarsenSulky3:15,23:16,1 10001NC
2Manse Star STRFrederik S IversenSulky3:00,03:09,3 10202NC
5Bella llOskar Toft OlesenSulky2:52,52:55,9 11003NC
3Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,83:03,7 10604NC
4Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:55,92:55,9 11005NC
6Enghavens Show StarSofie StamhusMonté2:40,52:40,5 12206NC
7WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:38,4 1220Disk
GULLøb nr. 2 Både monté og Sulky 2.20 1400 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:10,22:11,2 15001NC
4PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:07,62:08,9 15202NC
1FudgeRasmus E JensenMonté2:20,72:20,7 14003NC
5Zico C.C.Frederik Bay KristensenSulky1:52,12:04,4 15804NC
2Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:11,42:11,4 1520Udgået
RØDLøb nr. 3 Både monté og Sulky 3.40 960 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky2:57,13:04,4 114013:23,92:58,9
6River CokeThorunn Mina Ulvedal Arnarson Monté2:54,62:54,6 120023:24,5*2:50,4
1ManseOliver JensenSulky3:31,73:32,9 100033:28,1*3:28,1
3MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:20,23:27,0 102043:28,13:24,0
2Pippi IIEmil Friis PedersenSulky3:32,03:32,0 100053:28,2*3:28,2
4RöskvaCecilie AnovSulky3:18,43:18,4 106063:28,3*3:16,5
GRØNLøb nr. 4 Både monté og Sulky 2.40 1440 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1DjamGry Bruun Monté2:30,83:07,8 122013:41,43:01,5
2Zmilla VanillaMarc Lejsner ChristensenSulky2:45,22:45,2 140023:46,6*2:41,9
5Tejas MorianRasmus E JensenMonté2:11,82:33,7 150033:46,92:31,3
3BrunetSif Berggreen LarsenMonté2:38,52:38,5 1460Disk
4OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,62:36,7 1480Disk
HVIDLøb nr. 5 Både monté og Sulky 4:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:52,73:52,7 104014:01,3*3:52,0
2Tarzan IIMalte MadsenSulky3:56,83:56,8 102024:03,43:58,6
5Vangs BanditOliver JensenSulky3:43,13:43,1 108034:03,93:45,8
1JasminLucas KirkSulky3:59,83:59,8 102044:06,34:01,5
6MaleneSigurd Hvass JespersenSulky3:32,73:32,7 114054:06,53:36,2
4OlliSigurd Hvass JespersenSulky3:49,83:49,8 1040Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne