Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 4. november 2018 PonydagResultater
LYS BLÅ Prøveløb monté/Sulky 3:00 700 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Laban STRSigne HenriksenPrøveløb rytter monté2:48,5 74012:38,63:34,3Godkendt rytter
1Thybo's LokeMike DambergPrøveløb pony sulky3:01,23:01,2 70022:40,03:48,6Godkendt pony
RØDLøb nr. 1 Både monté og Sulky 4.20 700 m. Maidensløb, for kuske uden sejRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7DisneyMalou CordtMonté2:22,22:23,1 128013:05,72:25,1
5Anemone Af VeddingeMagnus SkovsenSulky2:54,52:54,5 104023:15,43:07,9
3CandyLykke JürgensenSulky3:04,13:04,1 98033:17,13:21,1 G
2Steengaardens LunaMalou Bak DjervadSulky4:03,34:03,3 74043:20,44:30,8
1Gentleman Cecilie SandersSulky5:05,34:20,0 70053:37,55:10,7
4Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:48,03:00,6 10006 Nc
6Goodie BlueEmilie J FriboSulky2:30,72:31,3 1200Disk-gim
BLÅLøb nr. 2 Både monté og Sulky 2.50 1100 m. Frit handicap for ponyer o. 11RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Zickat Oliver KristoffersenSulky2:40,72:40,7 116013:01,5*2:36,5
5SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,02:03,0 152023:06,62:02,8
3Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:43,5 114033:07,02:44,0 G
1Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky3:07,73:07,7 100043:13,13:13,1
7Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:55,3 162053:21,92:04,6
2Laban STRSofia Støttrup NielsenMonté2:48,52:48,5 110063:31,13:11,9 G
6Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:01,72:00,6 1560Disk
GULLøb nr. 3 Både monté og Sulky 4.20 900 m. Frit handicap for ponyer u. 11RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:37,5 108013:49,63:32,6
7ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:46,9 140024:05,42:55,3 G
2AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,63:57,6 98034:08,54:13,6 G
5ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:08,7 124044:12,53:23,6 G
6Thybo's LokeMike DambergSulky3:01,23:01,2 130054:14,43:15,7
1Gentleman Cecilie SandersSulky5:05,34:20,0 90064:27,1*4:56,8
4ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:11,53:16,1 1200Udgået
SORTLøb nr. 4 Sulky 2.32 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,31:57,6 130012:33,51:58,1 G
1CæsarJasmin SørensenSulky2:32,02:32,1 100022:35,12:35,1
4HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpSulky1:50,01:57,6 130032:36,92:00,7 G
2ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:32,0 100042:38,52:38,5
6Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:43,21:43,2 148052:47,31:53,0 G
5Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,61:47,6 142062:59,62:06,5 G
HVIDLøb nr. 5 Både monté og Sulky 2.55 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:43,5 96012:34,42:40,8 G
2Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:48,9 94022:35,22:45,1 G
3ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:46,9 94032:42,82:53,2 G
1Anemone Af VeddingeMalou Celine Hammerich NielsenSulky2:54,52:54,5 90042:42,93:01,0 G
6Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:01,72:00,6 130052:46,42:08,0
7Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:55,3 136062:47,82:03,4 G
5SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,02:03,0 128072:48,02:11,3 G
GRØNLøb nr. 6 Både monté og Sulky 4:05 700 m. Amerikanerløb, volte efter gruRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky3:07,73:07,7 92012:52,83:07,8
3Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:37,5 78022:54,93:44,2 G
1Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:03,34:03,3 70032:56,94:12,7 G
7CandySimone Runa AsmussenSulky3:04,13:04,1 94042:58,93:10,3 G
8Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:48,03:00,6 94053:06,73:18,6
2AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,63:57,6 72063:08,04:21,1 G
4ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:11,53:16,1 880Udgået
5ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky2:58,53:08,7 900Udgik
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 2.31 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,31:57,6 142012:42,51:54,4 G
6Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:43,21:43,2 160022:54,01:48,8 G
3HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpSulky1:50,01:57,6 142032:54,22:02,7 G
5Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,61:47,6 154043:02,21:58,3 G
1ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:32,0 110053:04,12:47,4
2Goodie BlueSara Sofie BerthelsenSulky2:30,72:31,3 1100Udgik

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne