Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato lørdag 1. september 2018 DM REVANCHENResultater
LYS BRUNUndervisning Undervisningsløb monté 600 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Peanut Emilie J FriboUndervisningsløb monté3:00,0 60012:05,23:28,7
1FantasiaAnnie Egetoft Undervisningsløb monté3:20,0 540Disk
GULLøb nr. 1 Autostart sulky 1140 m. 3.10-RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyens Væddeløbsbane
7ChanellKatrine Aastrup JakobsenAutostart sulky3:11,53:13,8 114013:38,73:11,8
5ManseOliver JensenAutostart sulky3:27,33:26,1 114023:41,5*3:14,3
2BaileiLuna SnitgaardAutostart sulky4:02,33:52,3 11403
1AskepotMolly Josefine RasmussenAutostart sulky3:40,53:57,6 1140Udgået
3LokanOliver KristoffersenAutostart sulky3:40,33:46,8 1140Disk
4PalleMaria MøllerAutostart sulky3:24,93:28,1 1140Udgået
6RöskvaCecilie AnovAutostart sulky3:14,83:15,6 1140Disk
BLÅLøb nr. 2 Autostart sulky 1140 m. 2.50-3.10RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Labrador Cargo
5Anemone Af VeddingeSigne HenriksenAutostart sulky3:02,63:03,5 114013:15,2*2:51,2
1ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:57,23:12,6 114023:28,33:02,7
2FilurSofie MøllerAutostart sulky3:08,53:08,8 114033:29,2*3:03,5
6Korreborgs Eagle EyeNoah Mathias HolseAutostart sulky2:39,53:02,0 114043:30,33:04,5
4Rikke Fra TvorupSigne ScherphofAutostart sulky2:58,83:05,8 114053:30,63:04,7
3CandyLykke JürgensenAutostart sulky3:06,43:07,0 1140Henvist til prøveløb
RØDLøb nr. 3 Autostart sulky 1140 m. 2.40-2.50RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: A9 flyt
7ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:33,82:39,2 114013:00,42:38,2
4Mys TrolletPatrick Richard LarsenAutostart sulky2:34,32:41,4 114023:01,12:38,9
5Zickat Oliver KristoffersenAutostart sulky2:41,02:41,0 114033:05,02:42,3
2Granit IIAdam KøhlerAutostart sulky2:34,42:44,5 114043:09,02:45,8
1Eddie StarSeppe Van Der HaegenAutostart sulky2:44,12:46,3 114053:09,82:46,5
6Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenAutostart sulky2:40,42:40,4 114063:30,13:04,3
3Zmilla VanillaMarc Lejsner ChristensenAutostart sulky2:41,92:43,4 1140Udgået
GRØNLøb nr. 4 Autostart sulky 1640 m. 2.19-2.39RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyns galopklub
6MaxzimusCecilie Germann JensenAutostart sulky2:19,32:19,3 164013:55,62:23,7
5ElwisAdam KøhlerAutostart sulky2:17,02:26,5 164024:04,22:28,9
2CæsarJasmin SørensenAutostart sulky2:30,22:35,0 164034:11,62:33,4
3UR KåreMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky2:30,02:34,0 164044:11,72:33,5
1Emmeros CelineCamilla Germann JensenAutostart sulky2:28,82:37,5 164054:24,32:41,2
4Goodie BlueMalou CordtAutostart sulky2:27,72:31,0 1640Disk-gim
HVIDLøb nr. 5 Autostart sulky 1640 m. - 1.50RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Probus ejendomme & Investering A/S
6TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:50,1 164013:23,22:03,9
2PreminoMarc Lejsner ChristensenAutostart sulky2:06,82:07,1 164023:23,2*2:03,9
3NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:55,72:03,4 164033:26,02:05,6
4SoolaimaMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky2:01,02:01,9 164043:26,82:06,1
1Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerAutostart sulky2:09,02:13,5 164053:40,52:14,5
5Ljungens NinaCecilie AnovAutostart sulky2:01,62:01,8 1640Udgået
SORTLøb nr. 6 Sulky 4.14 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Cute Face
6Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky3:40,33:40,0 116013:37,7*3:07,7
9NiluNikita HaugstrupSulky3:14,93:22,3 126024:03,3*3:13,1
5Vangs BanditOliver JensenSulky3:42,03:42,5 114034:03,3*3:33,4
1LulleGry Bruun Sulky4:14,04:14,0 10004
2Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:09,84:10,4 10205
8MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:14,53:25,3 12406
4BaileiLuna SnitgaardSulky4:02,33:52,3 11007
11ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:11,53:13,8 13208
3AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:40,53:57,6 1060Udgået
7PalleMaria MøllerSulky3:24,93:28,1 1220Udgået
10RöskvaCecilie AnovSulky3:14,83:15,6 1300Henvist til prøveløb
12ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky2:57,23:12,6 1320Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Monté 2.56 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyens ponytrav og galopklub
2DjamGry Bruun Monté2:46,32:53,9 102012:57,22:53,7
3LueNikoline DrewsenMonté2:35,62:35,6 114023:01,42:39,1
6Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:01,72:00,6 146033:13,12:12,3
4DisneyMalou CordtMonté2:22,22:22,5 124043:18,02:39,7
1Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:55,92:56,9 1000Udgået
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,62:06,3 1400Udgået
LILLALøb nr. 8 Sulky 3:09 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: DCM malerfirma
8MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:19,32:19,3 162013:43,5*2:18,0
11RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,01:55,6 196023:48,51:56,6
3Anemone Af VeddingeMalou Bak DjervadSulky3:02,63:03,5 132033:50,4*2:54,5
1FilurSofie MøllerSulky3:08,53:08,8 124043:53,0*3:07,9
7ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:26,5 154053:54,12:32,0
9FudgeRasmus E JensenSulky2:10,62:12,2 172063:54,72:16,5
6Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:40,4 14207NC
2CandySimone Runa AsmussenSulky3:06,43:07,0 1220Henvist til prøveløb
4Peanut Emilie J FriboSulky-3:00,0 1260Udgået
5Mys TrolletPatrick Richard LarsenSulky2:34,32:41,4 1420Opgav
10Ljungens NinaCecilie AnovSulky2:01,62:01,8 1860Udgået
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 4.10 1000 m. DM REVANCHEN RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Trænerforeningen
6Korreborgs Eagle EyeNoah Mathias HolseSulky2:39,53:02,0 138013:53,12:48,9
8Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:44,12:46,3 150023:58,8*2:39,2
1Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:09,84:10,4 100034:05,4*4:05,4
10Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:28,82:37,5 158044:06,92:36,3
5Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,83:05,8 134054:08,13:05,1
2ManseOliver JensenSulky3:27,33:26,1 128064:10,2*3:15,5
3MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:14,53:25,3 122074:14,93:28,9
4NiluNikita HaugstrupSulky3:14,93:22,3 130084:18,13:18,5
7Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:35,22:55,9 142094:20,33:03,3
12Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:11,82:15,6 1840104:22,32:22,6
11UR KåreMille-Marie Neerup JensenSulky2:30,02:34,0 162011
9Zmilla VanillaMarc Lejsner ChristensenSulky2:41,92:43,4 1520Udgået
ROSALøb nr. 10 Monté 2.56 1000 m. DM REVANCHEN RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Odessa Racing
2DjamGry Bruun Monté2:46,32:53,9 102012:49,2*2:45,9
6Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:01,72:00,6 146022:58,42:02,2
3Goodie BlueSofia Støttrup NielsenMonté2:39,92:39,9 110032:49,2*2:33,8
1Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:55,92:56,9 1000Disk
4LueNikoline DrewsenMonté2:35,62:35,6 1140Disk
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,62:06,3 1400Udgået
ORANGELøb nr. 11 Sulky 2.44 1200 m. DM REVANCHEN RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Restaurant Equi
4AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:24,92:26,2 134013:16,42:26,6
6FudgeRasmus E JensenSulky2:10,62:12,2 148023:19,42:14,7
5Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:09,02:13,5 148033:19,82:15,0
11TysseCecilie Germann JensenSulky1:43,41:50,1 178043:24,11:54,7
10RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,01:55,6 170053:24,82:00,5
9PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:56,0 170063:25,22:00,7
3CæsarJasmin SørensenSulky2:30,22:35,0 128073:25,32:40,4
2ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,2 124083:27,42:47,3
1Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:44,5 120093:31,22:56,0
8NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,4 1600103:33,92:13,7
7PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:06,82:07,1 1580113:39,62:19,0

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne