Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 11. november 2017 15.løbsdag - FINALEDAGResultater
GULLøb nr. 1 Sulky 3.40 1100 m. kl.12.00 Trav u. 110 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
8Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:55,82:57,4 136013:58,7*2:55,5 REKORD
1BetteRebecca Hesselbjerg TaulborgSulky4:29,14:38,6 86023:59,74:38,7
7Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:12,5 126034:04,93:14,4
3JVB's MiniSarah Emilie BruunSulky3:33,73:41,2 110044:08,63:46,0
6MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:24,63:29,8 116054:10,23:35,7
5Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,2 114064:10,73:39,9
4Baron V D JapigwegEdnan KozarcaninSulky3:32,53:32,5 114074:11,13:40,3
2Bølle BobSidse A SkrubbeltrangSulky3:36,73:46,0 108084:20,24:00,9
HVIDLøb nr. 2 Monté 3.20 1100 m. kl.12.25RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6HappySidse A SkrubbeltrangMonté2:56,12:56,1 124013:28,4*2:48,1 REKORD
2Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté3:30,93:35,1 102023:34,8*3:30,6 REKORD
3Tarpans HanetteMelissa N C VesterholmMonté3:13,43:09,3 116033:39,2*3:09,0 REKORD
11Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté2:29,72:31,0 146043:40,32:30,9
9Enghavens Show StarFreja Klitgaard LarsenMonté2:52,42:52,4 128053:42,62:53,9
5GarnisMaja K SøgaardMonté3:00,53:04,9 118063:45,73:11,3
1BellaIben SøgaardMonté3:01,83:42,0 100073:46,93:46,9
4SpiritRebecca Hesselbjerg TaulborgMonté3:07,63:07,6 118083:48,73:13,8
7OpalLiva DegnMonté2:55,72:55,7 12609 NC
8ErussLærke Holm JensenMonté2:52,52:52,5 1280 udgået
10Højvangs CavalloCecilie Møller OhlsenMonté2:45,22:45,2 1340 DISK
BLÅLøb nr. 3 Sulky 3.33 1060 m. kl.12.50 DK-serien travfinalenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:42,9 138013:47,02:44,5
5Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,83:04,5 122023:49,43:08,0
12Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:10,32:11,0 172033:50,42:14,0
1ManseOliver JensenSulky3:31,73:33,0 106043:50,73:37,6
11Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:11,82:13,2 170053:51,42:16,1
4TriltaJulie VesterlundSulky3:09,23:11,2 118063:51,43:16,1
14HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1:50,01:58,7 190073:53,62:02,9
6Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky2:57,12:58,4 126083:54,23:05,9
3NiluNikita HaugstrupSulky3:15,23:16,0 116093:55,03:22,6
10DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:19,0 1620103:55,62:25,4
9Atlanta NyholmNanna NielsenSulky2:18,92:19,9 1620113:57,32:26,5
15TazzmanienMichelle K HøstrupSulky1:45,31:47,5 2100123:59,61:54,1
8DjamMagnus NielsenSulky2:30,82:36,6 1440134:00,02:46,7
13LucilMads VesterlundSulky2:07,92:08,5 1760144:16,92:26,0
2RöskvaCecilie AnovSulky3:26,53:27,0 1100 DISK
RØDLøb nr. 4 Sulky 3:00 1300 m. kl.13.15 TravskoledystRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: - for travskolekuske og ponyer
6LopezMalthe Dreyer OttovSulky2:55,72:58,2 132013:58,13:00,4
5SpiritRebecca Hesselbjerg TaulborgSulky3:02,43:07,2 126024:01,13:11,3
4Felix SmithSigne MadsenSulky3:26,43:26,4 114034:03,03:33,2
2JVB's MiniLiva DegnSulky3:33,73:41,2 106044:03,43:49,6
9BobbiMarius StormSulky2:19,82:30,6 156054:11,32:41,1
3Baron V D JapigwegLucas Holm JensenSulky3:32,53:32,5 110064:12,13:49,2
7BullerEdnan KozarcaninSulky2:35,72:45,3 142074:12,52:57,8
8Båtares GrimNicoline Marika PedersenSulky2:29,42:42,5 144084:16,52:58,1
1BetteSarah Emilie BruunSulky4:29,14:38,6 84094:16,95:05,8
GRØNLøb nr. 5 Monté 3.27 1060 m. kl.13.40 DK-serien montefinaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2FudgeRasmus E JensenMonté2:37,22:38,2 138013:14,1*2:20,7 REKORD
1Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté3:06,33:27,8 106023:37,13:24,8
3Don HudsonMaja ChristensenMonté2:30,52:33,3 144033:39,22:32,2
5DisneyCamilla SvendsenMonté2:22,22:25,5 150043:40,82:27,2
6Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,62:04,1 176053:57,52:14,9
4Gregersmindes ElviraMalou CordtMonté2:28,82:29,9 146064:00,22:44,5
7Una fra SkovbogårdSelma S GrageMonté1:42,91:44,6 2100 udgået
LYS BRUNLøb nr. 6 Sulky 3:00 1200 m. kl.14.05RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2BeautySelma S GrageSulky3:06,73:08,5 114013:31,5*3:05,5 REKORD
1Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,83:09,3 114023:34,23:07,9
7Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:35,22:42,2 134033:36,52:41,6
3LopezMarius StormSulky2:55,72:58,2 122043:42,53:02,4
10WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:35,3 140053:46,52:41,8
5BullerNicoline Marika PedersenSulky2:35,72:45,3 130063:46,62:54,3
11BobbiMalthe Dreyer OttovSulky2:19,82:30,6 144073:48,82:38,9
6Båtares GrimLærke Holm JensenSulky2:29,42:42,5 132083:51,02:55,0
8OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,62:36,7 138094:13,23:03,5
4Julius IILine G AndersenSulky2:46,52:50,2 1260 DISK
9DjamMagnus NielsenSulky2:30,82:35,6 1380 DISK
SORTLøb nr. 7 Sulky 3.50 1000 m. kl.14.30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Korreborgs Eagle EyeNoah Mathias HolseSulky2:39,53:16,4 118013:46,83:12,2
4RöskvaCecilie AnovSulky3:26,53:27,5 110023:51,03:30,0
7Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:12,5 120033:52,13:13,4
2Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,2 108043:54,93:37,5
8Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:55,82:57,4 *132053:57,52:59,9
1Bølle BobSidse A SkrubbeltrangSulky3:36,73:46,0 102063:58,63:53,9
5Felix SmithLiva DegnSulky3:26,43:26,4 112073:59,13:33,5
9Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky2:57,12:57,1 130083:59,73:04,4
10Bella llOskar Toft OlesenSulky2:52,52:52,5 134094:04,83:02,7
3ManseOliver JensenSulky3:31,73:31,7 1080 DISK
GULLøb nr. 8 Monté 2.40 1200 m. kl.14.55RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
10Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté2:29,72:31,0 128013:10,4*2:28,8 REKORD
7Enghavens Show StarSofie StamhusMonté2:52,42:52,4 112023:12,2*2:51,6 REKORD
9Don HudsonMaja ChristensenMonté2:30,52:32,4 126033:13,22:33,3
11DisneyCamilla SvendsenMonté2:22,22:24,9 132043:13,42:26,5
4Tarpans HanetteMelissa N C VesterholmMonté3:13,43:09,3 102053:15,1*3:11,3
3Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté3:30,93:35,1 90063:15,93:37,7
6HappySidse A SkrubbeltrangMonté2:56,1*2:48,1 *116073:18,0*2:50,7
2BellaIben SøgaardMonté3:01,83:42,0 86083:25,43:58,8
1Møgelholtgårds TrilleLiva DegnMonté3:43,93:43,9 86093:27,54:01,3
12Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,62:07,2 1500103:30,22:20,1
5GarnisMaja K SøgaardMonté3:00,53:04,9 1040 DISK
8Højvangs CavalloCecilie Møller OhlsenMonté2:45,22:45,2 1160 DISK
ORANGELøb nr. 9 Sulky 2:00 1300 m. kl.15.20RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:10,32:10,3 120012:43,22:16,0
6TazzmanienMichelle K HøstrupSulky1:45,31:46,9 146022:43,51:52,0
7Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:42,11:43,2 152032:44,61:48,3
5HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1:50,01:59,2 130042:45,72:07,5
2DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:17,1 114052:48,62:27,9
3LucilMads VesterlundSulky2:07,92:15,2 116062:54,42:30,3
1PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:07,62:19,3 1120 DISK
LILLALøb nr. 10 Sulky 3.20 1100 m. kl.15.45RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6OpalMaia G. AndersenSulky2:55,32:55,3 126013:30,8*2:47,3 REKORD
1Korreborgs Eagle EyeNoah Mathias HolseSulky2:39,53:16,4 *114023:31,93:05,9
4BeautySelma S GrageSulky3:06,73:08,5 *118033:33,1*3:00,6 REKORD
8Julius IILine G AndersenSulky2:46,52:50,2 130043:36,2*2:46,3 REKORD
9Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:35,22:42,2 136053:39,52:41,4
5Zmilla VanillaMarc Lejsner ChristensenSulky2:55,92:55,9 126063:40,3*2:54,8 REKORD
7Bella llOskar Toft OlesenSulky2:52,52:52,5 128073:41,42:53,0
10WendySigne MadsenSulky2:22,72:37,5 140083:43,52:39,6
3TriltaJulie VesterlundSulky3:09,23:09,2 116093:46,13:14,9
11WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:35,3 1420103:46,22:39,3
2NiluNikita HaugstrupSulky3:15,23:15,2 1120113:47,63:23,2

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne