Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato lørdag 2. september 2017 Fyns open og DM revanche 2017Resultater
SORTLøb nr. 1 Sulky 2.25 1200 m. DM revancheRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Land og Fritid
1Atlanta NyholmNanna NielsenSulky2:19,3*2:22,3 *122012:49,5*2:18,9
3SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,0*2:01,0 *138022:53,02:05,4
4NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,7*2:03,9 *140032:53,62:04,0
2Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:11,8*2:12,9 *130042:55,82:15,2
5Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,8*1:55,6 *150052:56,71:57,8
6NollerSabine MortensenSulky1:53,0*1:55,4 *152062:58,41:57,4
7Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:43,2*1:43,2 *1680 udgået
SORTLøb nr. 2 Monté 3.41 1060 m. DK serie MonteRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Trænerforeningen 1909
8DisneyCamilla SvendsenMonté2:22,2*2:26,0 *158013:52,12:26,9
4FigaroMille-Marie Neerup JensenMonté2:55,9*2:55,9 *128023:54,33:03,0
6Don HudsonMaja ChristensenMonté2:30,5*2:34,3 *154033:59,82:35,7
5FudgeRasmus E JensenMonté2:37,2*2:37,2 *150044:09,02:46,0
7Gregersmindes ElviraMalou CordtMonté2:28,8*2:30,9 *156054:29,72:52,9
1SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté3:18,9*3:47,5 *1020 disk
2Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté3:06,3*3:24,3 *1140 disk
3JohnMatilde Due JensenMonté3:07,0*3:07,0 *1260 disk
9Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,6*2:03,5 *1900 disk
SORTLøb nr. 3 Sulky 3:00 1100 m. DM revancheRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Land og Fritid
6Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:31,9*2:39,0 *124013:18,52:40,1
5KäckLaura Spuhr NielsenSulky2:34,4*2:40,6 *124023:21,52:42,5
4NannaMille-Marie Neerup JensenSulky2:39,9*2:39,9 *122033:21,72:45,3
2FrynsNanna NielsenSulky2:54,9*2:58,1 *112043:22,03:00,4
10AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:28,6*2:29,9 *132053:23,12:33,9
3Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,4*2:41,6 *120063:23,72:49,8
1ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky2:57,2*2:58,5 *110073:25,43:06,7
7CæsarJasmin SørensenSulky2:32,0*2:36,2 *1260 disk
8WonderEmma L ChristensenSulky2:36,1*2:36,1 *1260 udgået
9Goodie BlueSelma S GrageSulky2:27,7*2:30,7 *1320 udgået
SORTLøb nr. 4 Sulky 3.43 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fay´s mindeløb
1ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:34,7*3:43,6 *100013:31,3*3:31,3
6SiljeKamilla GilsgaardSulky3:01,4*3:00,0 *132023:44,4*2:50,0
5MinnaMatilde Due JensenSulky2:55,2*3:03,3 *122033:47,63:06,6
7Eddie StarSeppe Van Der HaegenSulky2:45,2*2:46,1 *134043:48,72:50,7
2MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:24,6*3:29,8 *108053:52,53:35,3
3CandyEmilie J FriboSulky3:15,3*3:17,6 *1120 udgået
4Anemone Af VeddingeMalou Celine Hammerich NielsenSulky3:04,1*3:04,3 *1200 udgået
SORTLøb nr. 5 Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ernst raskens mindeløb
1BobbiMarc Lejsner ChristensenSulky2:19,8*2:41,0 *112012:54,92:36,2
7Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,9*1:51,3 *162023:02,01:52,3
2ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,8*2:40,8 *112033:04,72:44,9
3Båtares GrimPatrick Richard LarsenSulky2:29,4*2:40,6 *112043:05,12:45,3
6RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,0*1:58,1 *158053:05,81:57,6
4OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,6*2:36,9 *114063:06,32:43,4
5Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,9*2:25,5 *126073:08,52:29,6
SORTLøb nr. 6 Monté 3.10 1000 m. DM revancheRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Expandit
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,6*2:03,5 *152013:06,42:02,6
4DisneyCamilla SvendsenMonté2:22,2*2:26,0 *128023:09,42:28,0
1FudgeRasmus E JensenMonté2:37,2*2:37,2 *120033:13,32:41,1
6PralinusKamilla GilsgaardMonté1:49,8*1:49,8 *174043:33,52:02,7
2Don HudsonMaja ChristensenMonté2:30,5*2:34,3 *1240 disk
3Gregersmindes ElviraMalou CordtMonté2:28,8*2:30,9 *1260 disk
7Una fra SkovbogårdSelma S GrageMonté1:42,9*1:42,9 *1840 udgået
SORTLøb nr. 7 Sulky 3.22 1060 m. DK serie travRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Trænerforeningen Fyn
4Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,4*2:41,6 *130013:28,32:40,2
5NannaMille-Marie Neerup JensenSulky2:39,9*2:39,9 *132023:29,3*2:38,6
1NiluNikita HaugstrupSulky3:17,6*3:23,1 *106033:32,73:20,7
14Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,8*1:55,6 *186043:40,51:58,5
10Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:12,9*2:14,1 *162053:41,32:16,6
2TriltaJulie VesterlundSulky3:10,8*3:13,2 *112063:41,53:17,8
12PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:07,6*2:07,6 *166073:42,32:13,9
11Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:11,8*2:12,9 *162083:44,22:18,4
13LucilMads VesterlundSulky2:07,9*2:07,9 *168093:47,12:15,2
3Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky2:57,1*2:57,1 *1220104:05,23:21,0
6WonderEmma L ChristensenSulky2:36,1*2:36,1 *1380 udgået
7Goodie BlueSelma S GrageSulky2:27,7*2:30,7 *1420 udgået
8Atlanta NyholmNanna NielsenSulky2:19,3*2:22,3 *1500 disk
9DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,1*2:17,1 *1560 disk
SORTLøb nr. 8 Monté 3.45 1000 m. Monte finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: FPTG
3FigaroMille-Marie Neerup JensenMonté2:55,9*2:55,9 *122013:56,73:14,0
2Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté3:06,3*3:24,3 *110024:01,33:39,4
1SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté3:18,9*3:47,5 *1000 disk
SORTLøb nr. 9 Sulky 4:00 900 m. C finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Restaurant Equi
6Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:45,2*2:46,1 *126013:31,02:47,5
2MinnaKamilla GilsgaardSulky2:55,2*3:03,3 *118023:33,43:00,8
8Båtares GrimPatrick Richard LarsenSulky2:29,4*2:40,6 *134033:37,72:42,5
4FrynsNanna NielsenSulky2:54,9*2:58,1 *122043:39,12:59,6
9OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,6*2:36,9 *138053:55,12:50,4
1MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:24,6*3:29,8 *1020 disk
3ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky2:57,2*2:58,5 *1220 disk
5Hedens TabinaOliver KristoffersenSulky2:57,1*2:57,1 *1220 disk
7JohnMatilde Due JensenSulky2:49,3*2:49,3 *1280 disk
SORTLøb nr. 10 Sulky 4:00 900 m. B finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Panamera Racing
1CæsarJasmin SørensenSulky2:32,0*2:36,2 *138013:42,82:41,4
8NollerSabine MortensenSulky1:53,0*1:55,4 *188023:43,31:58,8
9RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,0*1:58,1 *190033:45,11:58,5
5LucilMads VesterlundSulky2:07,9*2:07,9 *168043:49,42:16,5
7NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,7*2:03,9 *174053:51,52:13,0
4DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,1*2:17,1 *158063:54,32:28,3
3Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,9*2:25,5 *148073:55,82:39,3
2AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:28,6*2:29,9 *1440 disk
6PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:07,6*2:07,6 *1700 disk
SORTLøb nr. 11 Sulky 4:00 900 m. A finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: A9-flyt
1ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:34,7*3:43,6 *96013:15,1*3:23,2
7BobbiMarc Lejsner ChristensenSulky2:19,8*2:41,0 *138023:21,12:25,7
6KäckLaura Spuhr NielsenSulky2:34,4*2:40,6 *134033:31,02:37,5
9Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:12,9*2:14,1 *162043:33,2*2:11,6
10SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,0*2:01,0 *172053:35,22:05,1
11Kålmans PrinsenPatrick Richard LarsenSulky1:47,9*1:51,3 *194063:36,01:51,3
8Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:31,9*2:39,0 *138073:38,12:38,0
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,8*2:40,8 *134083:59,02:58,4
2NiluNikita HaugstrupSulky3:17,6*3:23,1 *1060 disk
3TriltaJulie VesterlundSulky3:10,8*3:13,2 *1120 disk
4SiljeKamilla GilsgaardSulky3:01,4*3:00,0 *1200 disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne