Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Billund Ponytravklub 2021

Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2021

Se e.v.t. i stedet år: 2022 2020
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Camilla Germann Jensen (Od)854
Mads Steen Biering Petersen (Od)320
Sofie Møller (Od)241
Cecilie Germann Jensen (Od)222
Thilde Ibsgaard Fjelsted (År)213
Maria Møller (Od)211
Sidsel Ibsgaard Fjelsted (År)200
Megan Marie Feldbæk Culbert (Ch)200
Adam Køhler (Od)122
Maddie Sophia Fellbæk Culbert (Od)121
Magnus Skovsen (Od)120
Nathalie K Hansen (Ch)111
Victoria Melanie Fisker (Od)110
Mikkel Pedersen (Kv)102
Julie Eg Jørgensen (Sk)101
Malou Bak Djervad (Od)100
Sofie Eg Jørgensen (Sk)100
Gry Bruun (Sk)033
Liva Lahrmer Snedker (Od)011
William Svane (Sk)011
Lucas Kirk (Sk)010
Karoline Siem010
Arina Prylipko002
Mikkel Klitgaard Knudsen (Ch)001
Ida Faxøe Enghave Lauridsen (Od)001
Natasja Lisa Folkmann-Staack (Ch)001
Josefine Karin Skovsen (Od)001
Emma Christensen001
Line Eg Jørgensen (Sk)001
Frederik Beyer Smidt (Kv)001
Seppe Van Der Haegen (Od)001
Philip Mejer 000
Molly Josefine Rasmussen (Od)000
Nikita Haugstrup (Od)000
Malou Celine Hammerich Nielsen (Od)000
Mie Faxøe Enghave Lauridsen (Od)000
Caia-Lucia Søholt Buchgraitz (Od)000
Carl Kamp Jensen (År)000
Silke Vindbjerg 000
Mathilde Caroline Zacho Kühnel (Sp)000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Sofie Møller (Od)100
Kira Lauridsen (Sk)100
Malou Celine Hammerich Nielsen (Od)020
Gry Bruun (Sk)011
Julie Gravesen (Sk)010
Emily Lindhardt (Sk)000
Mathilde Caroline Zacho Kühnel (Sp)000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Levinjo (Od)312
Zickat (Od)300
Filur (Sk)212
Mormors P. Stjärna (Od)212
Farsøs Katie (Ch)200
Katriona M (Od)121
Viktory (Od)121
Bourbon (Od)121
Disney (Od)120
Olympia's Jesschiwa (Od)120
Karo112
Bentley Z (Od)111
Pejnarve Yankee (Od)110
Shakira (År)110
Goliath (Od)102
Elwis (Od)102
Ljungens Lady (Kv)101
Pippi II (Sk)101
Ljungens Nina (Od)101
Tomtebo Fia (Sk)101
Neith (Od)100
Isilon Alassë (Ch)100
Zacapa (Od)100
Sharifa M (Od)100
Bailey (S) (Od)100
Djam (Sk)023
Maxzimus (Od)020
Søndergårds Mika (Od)020
Zingo (Od)011
Tejas Pegasus (Sk)011
Akleia (Ch)011
Fame (Sk)011
Barnhoeve's Claire (Od)010
Søren Riwal (Od)010
Granit II (Od)010
Ushayrah (Ch)001
Thybo's Loke (Od)001
Anemone Af Veddinge (Od)001
Smidtens Loke (Kv)001
Gloria’s Cumulus (Ch)001
Tip Top (Kv)001
Toogoodtobetrue (Od)000
Nico000
We'can'do af Hjortholm (Od)000
Candy (Od)000
Star (Ch)000
Arwen (Od)000
Felix Smith (År)000
Sunds Oboy (Sp)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Bourbon (Od)100
Sørøver Sally (Sk)100
Don Hudson (Od)020
Tejas Pegasus (Sk)011
Wito (Sk)010
Djam (Sk)000
Karamellen (S) (Sk)000
Sunds Oboy (Sp)000