Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.
Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2017
Se e.v.t. i stedet år:
2018 2016
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder
viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se
kun klubbens medlemmer og ponyerKuske sulky, incl. autostart.Kusk navn | 1. | 2. | 3. |
Kamilla Gilsgaard (Ch) | 15 | 8 | 3 |
Mille-Marie Neerup Jensen (XX) | 13 | 11 | 18 |
Ida Marie Absalonsen Heeris (Ch) | 6 | 3 | 1 |
Morten Møller | 5 | 8 | 12 |
Laura Spuhr Nielsen | 5 | 6 | 7 |
Nanna Nielsen (Kv) | 5 | 1 | 1 |
Clara Skovgaard | 4 | 6 | 5 |
Mathilde Ravnholt Dalgaard | 4 | 4 | 1 |
Joanna Andersen | 4 | 4 | 0 |
Sabine Mortensen | 2 | 9 | 2 |
Katrine Pedersen (Sp) | 2 | 0 | 0 |
Oliver Juul Sperling (Ch) | 2 | 0 | 0 |
Michelle K Høstrup (Bh) | 2 | 0 | 0 |
Elisabeth Jørgensen (Sp) | 1 | 2 | 2 |
Caroline Juul Sperling (Ch) | 1 | 1 | 2 |
Maria Næsby Pedersen | 1 | 1 | 1 |
Selma S Grage (Ch) | 1 | 1 | 1 |
Cecilie Germann Jensen (Od) | 1 | 0 | 2 |
Camilla Germann Jensen (Od) | 1 | 0 | 2 |
Emma Clifford Lunden (Sp) | 1 | 0 | 0 |
Liva Lahrmer Snedker (Od) | 1 | 0 | 0 |
Glen Høgsberg Kristensen (Sk) | 1 | 0 | 0 |
Rasmus E Jensen (Ål) | 1 | 0 | 0 |
Jonathan Winther Veel | 0 | 3 | 6 |
Caroline Clifford Lunden (Sp) | 0 | 1 | 1 |
Marc Jensen (Kv) | 0 | 1 | 0 |
Jasmin Sørensen (Od) | 0 | 1 | 0 |
Sara Kristensen (År) | 0 | 1 | 0 |
Patrick Richard Larsen (Ål) | 0 | 1 | 0 |
Oliver Kristoffersen (Od) | 0 | 1 | 0 |
Christian Sejer (Sk) | 0 | 1 | 0 |
Klara Glerup Bak (Bi) | 0 | 1 | 0 |
Rasmus M Lassen (År) | 0 | 1 | 0 |
Diana Holm Johansen | 0 | 1 | 0 |
Sara Sofie Berthelsen (Od) | 0 | 1 | 0 |
Anders R. Jensen | 0 | 0 | 3 |
Oliva Marie Munk (Bh) | 0 | 0 | 1 |
Karina Bagge Hudtloff Nielsen | 0 | 0 | 1 |
Nathalie Knebelau (Ch) | 0 | 0 | 1 |
Oskar Toft Olesen (År) | 0 | 0 | 1 |
Victoria Melanie Fisker (Od) | 0 | 0 | 1 |
Adam Køhler (Od) | 0 | 0 | 1 |
Noah Mathias Holse (Ch) | 0 | 0 | 0 |
Mads Steen Biering Petersen (Od) | 0 | 0 | 0 |
Xenia Andersson (Bh) | 0 | 0 | 0 |
Camilla Samson (Bh) | 0 | 0 | 0 |
Mille-Mi Rosenfeldt (Od) | 0 | 0 | 0 |
Emma L Christensen (Sk) | 0 | 0 | 0 |
Mille-Marie Neerup Jensen | 0 | 0 | 0 |
Tabea Anne Munk (Bh) | 0 | 0 | 0 |
William Clifford Lunden (Sp) | 0 | 0 | 0 |
|
Monté ryttere, incl. autostartRytter navn | 1. | 2. | 3. |
Kamilla Gilsgaard (Ch) | 7 | 0 | 2 |
Mille-Marie Neerup Jensen (XX) | 4 | 3 | 5 |
Joanna Andersen | 2 | 4 | 1 |
Laura Spuhr Nielsen | 2 | 1 | 2 |
Nikoline Drewsen | 1 | 3 | 0 |
Rasmus E Jensen (Ål) | 1 | 0 | 0 |
Jonathan Winther Veel | 0 | 3 | 3 |
Mathilde Ravnholt Dalgaard | 0 | 2 | 2 |
Emma Clifford Lunden (Sp) | 0 | 0 | 1 |
Malou Cordt (Od) | 0 | 0 | 0 |
|
Ponyer, sulky, incl. ungdomsløb og autostartPony navn | 1. | 2. | 3. |
Kålmans Prinsen (Ch) | 7 | 5 | 2 |
Silje (Od) | 6 | 0 | 0 |
Billy | 4 | 6 | 6 |
Joy | 4 | 4 | 1 |
Stjerne | 4 | 3 | 4 |
Ramid | 4 | 1 | 7 |
Skott's Rally (Ch) | 4 | 0 | 0 |
Lukas II | 3 | 6 | 5 |
Soolaima | 3 | 5 | 6 |
Käck | 3 | 1 | 3 |
Gransjöns Kinder (Ch) | 3 | 1 | 2 |
Noller | 2 | 9 | 2 |
Naia | 2 | 4 | 0 |
Amaya (XX) | 2 | 3 | 1 |
Mindy | 2 | 2 | 7 |
Rain II | 2 | 2 | 3 |
Pralinus (Ch) | 2 | 2 | 1 |
Ernst Romeo (Ch) | 2 | 1 | 0 |
Hesty (Kv) | 2 | 1 | 0 |
Fryns (Kv) | 2 | 0 | 0 |
Oberon (Sp) | 2 | 0 | 0 |
Tazzmanien (Bh) | 2 | 0 | 0 |
Nanna | 1 | 2 | 4 |
Sigge (Sp) | 1 | 2 | 2 |
Seist Juoni | 1 | 1 | 1 |
Atlanta Nyholm (Ch) | 1 | 0 | 1 |
Dixeline (Sp) | 1 | 0 | 0 |
Toogoodtobetrue (Od) | 1 | 0 | 0 |
Una fra Skovbogård (Ch) | 1 | 0 | 0 |
Djoko (År) | 1 | 0 | 0 |
Tejas Morian (Od) | 1 | 0 | 0 |
U R Kåre (XX) | 1 | 0 | 0 |
Bentley Z (Od) | 1 | 0 | 0 |
Maxzimus (Od) | 1 | 0 | 0 |
Johannesbergs Neon | 0 | 3 | 1 |
Balou | 0 | 2 | 2 |
Jensen | 0 | 1 | 4 |
Bamse (Sp) | 0 | 1 | 1 |
Goodie Blue (Od) | 0 | 1 | 1 |
Cæsar (Od) | 0 | 1 | 0 |
Prins G (Kv) | 0 | 1 | 0 |
HS Didi Li Pom (Ch) | 0 | 1 | 0 |
Titan Trot (Bi) | 0 | 1 | 0 |
Zlatan Nick (År) | 0 | 1 | 0 |
Emmeros Ceasar (År) | 0 | 1 | 0 |
Hedens Tabina (Sp) | 0 | 1 | 0 |
Kong Arthur (Od) | 0 | 1 | 0 |
Samba II (Ch) | 0 | 1 | 0 |
Anemone Af Veddinge (Od) | 0 | 1 | 0 |
Hjortagers Trisse (Bh) | 0 | 0 | 1 |
Tysse (Od) | 0 | 0 | 1 |
Neith (Od) | 0 | 0 | 1 |
Mormors P. Stjärna (Od) | 0 | 0 | 1 |
Granit II (Od) | 0 | 0 | 1 |
Daisy (Bh) | 0 | 0 | 1 |
Bella ll (År) | 0 | 0 | 1 |
Emmeros Celine (Kv) | 0 | 0 | 1 |
Pejnarve Yankee (Od) | 0 | 0 | 1 |
Korreborgs Eagle Eye | 0 | 0 | 0 |
Ripadals Astor (Sp) | 0 | 0 | 0 |
Eddie Star (Od) | 0 | 0 | 0 |
Candy (Od) | 0 | 0 | 0 |
Basse (Bh) | 0 | 0 | 0 |
Lisa (Bh) | 0 | 0 | 0 |
Wonder | 0 | 0 | 0 |
Lukas (Ål) | 0 | 0 | 0 |
|
Monté Ponyer, incl. ungdomsløb og autostartPony navn | 1. | 2. | 3. | Ernst Romeo (Ch) | 5 | 0 | 2 |
Bianka | 3 | 3 | 2 |
Chili | 2 | 4 | 4 |
Rain II | 2 | 1 | 2 |
Pralinus (Ch) | 2 | 0 | 0 |
Lue | 1 | 3 | 0 |
Figaro | 1 | 0 | 0 |
Fudge (Ål) | 1 | 0 | 0 |
Jensen | 0 | 3 | 3 |
Shane | 0 | 2 | 2 |
Dixeline (Sp) | 0 | 0 | 1 |
Gregersmindes Elvira (Od) | 0 | 0 | 0 |
|