Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Skive Ponytrav klub - SKPT

Løbsdato lørdag 19. oktober 2019 Fast Riders Junior finale, DM Monte revanche og Liga løb - åbne løb kan sammenlægges ved for få tilm (9)Resultater
GULLøb nr. 1 Undervisningsløb sulky 3.50 920 m. Også for monteponyerRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4AnnaIda Bak JensenUndervisningsløb sulky3:10,43:12,6 110013:57,13:35,5
2Bådsgårds BeautyRichard LarsenUndervisningsløb sulky3:34,83:36,6 98024:06,74:11,7
3Vangs BanditJonas JensenUndervisningsløb sulky3:31,03:32,0 100034:11,14:11,1
5Sørøver SallyKira LauridsenUndervisningsløb Monte3:00,0 118044:23,13:43,0
1Bådsgårds BarcardiJulie Eg JørgensenUndervisningsløb sulky3:44,93:50,4 92054:49,85:15,0
BLÅLøb nr. 2 Prøveløb rytter Monte 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1BrutusLine Eg JørgensenPrøveløb rytter Monte3:26,63:00,0 100013:17,4*3:17,4
2Sørøver SallyKira LauridsenPrøveløb pony Monte3:00,0 100023:54,23:54,2Godkendt pony og rytter
RØDLøb nr. 3 Monte 3.40 900 m. Fast Riders Junior finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kinnerup Hesteartikler
4FiboXenia AnderssonMonte2:53,12:53,8 114013:09,8*2:46,5
3Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte3:03,83:03,8 108023:10,4*2:56,3
9Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,22:00,8 164033:11,8*1:57,0
7Don HudsonMaja ChristensenMonte2:25,32:32,0 130043:15,42:30,3
5AkleiaNathalie K HansenMonte2:47,32:47,0 118053:16,0*2:46,1
8Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:30,62:31,1 132063:21,92:33,0
10Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonte1:54,01:55,5 172073:29,72:01,9
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonte3:40,83:40,8 90083:33,43:57,1
2Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:07,1 1060Udgik
6DjamGry Bruun Monte2:39,52:42,1 1220Henvist til prøveløbHenvist til prøveløb 1 sulkyløb og 2 mon
GRØNLøb nr. 4 Ungdomsløb Sulky 2.55 1400 m. Ungdoms LigaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:36,8 156014:02,12:35,2
4Viki HolmMads VesterlundUngdomsløb Sulky2:35,92:37,5 154024:17,72:47,3
1Bella DonnaAngelina Joline FibækUngdomsløb Sulky2:53,52:55,0 140034:19,73:05,5
3Mys TrolletSigne ScherphofUngdomsløb Sulky2:40,22:48,2 146044:20,82:58,6
2Dixie IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:48,9 146054:33,13:07,1
6WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:24,22:26,6 1680Disk
HVIDLøb nr. 5 Sulky 4:01 920 m. Liga Bronze - grundlag langsommere end 3:30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:01,6 92013:43,24:02,6
4BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:47,9 98023:45,13:49,7
6Vangs BanditOliver JensenSulky3:31,03:32,0 104033:45,53:36,8
7MessiAngelina Joline FibækSulky3:19,53:22,3 110043:47,63:26,9
5JasminLucas KirkSulky3:43,33:45,7 98053:50,73:55,4
3ZorroLiva DegnSulky3:48,03:50,7 96063:51,54:01,1
2FiestaMille SkovSulky3:54,23:56,8 940Disk
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.29 920 m. Liga Sølv - grundlag mellem 2:45 og 3:30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
15Båtares GrimMalthe Dreyer OttovSulky2:29,42:46,0 116013:16,92:49,7
5Pippi IIJulie GravesenSulky3:18,93:23,7 94023:17,63:30,2
13Bella DonnaSigurd Hvass JespersenSulky2:53,52:55,0 110033:18,03:00,0
8TitaniNathalie K HansenSulky3:11,23:12,1 100043:21,53:21,5
12TriltaMads VesterlundSulky2:58,32:58,8 108053:22,53:07,5
7AnnaLucas KirkSulky3:10,43:12,6 100063:22,93:22,9
4MaleneEmil Friis PedersenSulky3:22,33:25,3 94073:24,43:37,4
11Allgunnens JaguarFrederik S IversenSulky3:04,83:04,8 104083:27,73:19,7
2FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:27,8 92093:29,53:47,7
10Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:06,43:05,9 1040103:31,53:23,4
9Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:10,0 1020113:37,43:33,1
1NicoPhilip Meyer Sulky3:27,33:29,8 920Disk
3ManseOliver JensenSulky3:15,53:26,6 940Disk
6Fakla CalamusLaura Spuhr NielsenSulky3:18,23:18,2 980Disk
14LopezEdnan KozarcaninSulky2:52,62:53,0 1120Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 2.44 1360 m. Liga Guld - grundlag hurtigere end 2:45RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
11PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:58,5 188013:46,02:00,2
8FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:08,2 174023:48,82:11,5
10Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,51:58,5 188033:51,92:03,4
1Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:44,6 136043:52,12:50,7
2BullerNicoline Marika PedersenSulky2:35,72:41,9 138053:54,62:50,0
7DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:11,02:13,2 168063:56,72:20,9
4AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:33,5 146074:02,62:46,2
9LucilMads VesterlundSulky1:59,11:59,2 188084:06,12:10,9
3Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:37,6 142094:08,72:55,1
5BobbiMathias AndersenSulky2:19,82:30,2 1480Disk
6Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:17,8 1620Disk
GRÅLøb nr. 8 Sulky 4:01 940 m. For ponyer med grundlag langsommere end 3:00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ponytravshop.dk
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:01,6 94013:42,6*3:56,8
5MessiLucas KirkSulky3:19,53:22,3 112023:48,83:24,3
6Fakla CalamusLaura Spuhr NielsenSulky3:16,73:18,2 114033:51,73:23,2
7TitaniNathalie K HansenSulky3:11,23:12,1 118043:52,13:16,7
3MaleneEmil Friis PedersenSulky3:22,33:25,3 110053:53,13:31,9
9Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:05,8 122064:03,23:19,3
8Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:10,0 120074:12,63:30,5
2ManseOliver JensenSulky3:15,53:26,6 110084:19,43:55,8
4Pippi IIJulie GravesenSulky3:18,93:23,7 1120Disk
10Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:42,0 1400UdgikSlettet af dommer
LYS GRØNLøb nr. 9 Monte 3.40 920 m. DM Monte Revanche åben for alle u 128cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Isaiah GallawaySigne MadsenMonte2:57,43:07,1 108013:24,13:09,0
4Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte3:03,83:03,8 110023:24,93:06,3
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,22:00,8 168033:36,32:08,8
2Donna AllaraEmmalee AnderssonMonte3:18,93:20,6 100043:42,23:42,2
5Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:41,42:46,4 122054:00,23:16,9
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonte3:40,83:40,8 92064:03,54:24,7
6DjamGry Bruun Monte2:39,52:42,1 1240Udgik
ROSALøb nr. 10 Monte 3:00 1400 m. DM Monte Revanche åben for alle u. 148cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonte1:54,01:55,5 218014:16,91:57,8
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:30,62:31,1 166024:17,42:35,1
4Don HudsonMaja ChristensenMonte2:25,32:32,0 166034:20,12:36,7
3FiboXenia AnderssonMonte2:53,12:53,8 144044:24,03:03,3
1BrutusSofie Eg JørgensenMonte3:26,63:00,0 140054:28,7*3:11,9
2Basthian Liva DegnMonte3:06,93:00,0 140064:39,03:19,3
ORANGELøb nr. 11 Sulky 4:01 960 m. For ponyer med grundlag langsommere end 3:00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ponytravshop.dk
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:01,6 96013:50,13:59,7
4Pretty In PinkSigurd Hvass JespersenSulky3:50,03:50,0 100023:50,63:50,6
2FiestaMille SkovSulky3:54,23:56,8 98033:51,13:55,8
5BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:47,9 102043:54,13:49,5
6JasminLucas KirkSulky3:43,33:45,7 102053:56,93:52,3
3ZorroLiva DegnSulky3:48,03:50,7 100064:03,34:03,3
7NicoPhilip Meyer Sulky3:27,33:29,8 110074:12,73:49,7
9RöskvaSigne ScherphofSulky3:14,83:27,7 112084:16,23:48,8
8FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:27,8 112094:16,33:48,8
LYS BLÅLøb nr. 12 Sulky 3:05 1220 m. For ponyer med grundlag hurtigere end 3:00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:44,6 138013:50,72:47,2
5BullerMalthe Dreyer OttovSulky2:35,72:41,9 140023:53,32:46,6
1Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:06,43:05,9 122033:53,73:11,6
2Mys TrolletSigne ScherphofSulky2:40,22:48,2 134043:59,12:58,4
7Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:17,8 164054:10,02:32,4
8DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:11,02:13,2 170064:10,12:27,1
6BobbiNicoline Marika PedersenSulky2:19,82:30,2 150074:10,32:46,9
4Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:42,0 1400Udgået
9PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:58,5 1900Disk
GULLøb nr. 13 Ungdomsløb Sulky 3.27 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:24,22:26,6 170014:18,82:32,2
3Hellestruplunds GeenaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky2:33,72:36,8 158024:30,02:50,9
1RöskvaCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:14,83:27,7 120034:39,53:52,9
2Dixie IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:48,9 148044:46,83:13,8
BLÅLøb nr. 14 Sulky 3:05 960 m. Frit grundlagRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
8PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:58,5 150013:04,22:02,8
6Viki HolmMads VesterlundSulky2:35,92:37,5 112023:06,72:46,7
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,22:00,8 148033:07,62:06,8
4Båtares GrimMathias AndersenSulky2:29,42:46,0 106043:09,22:58,5
2TriltaEdnan KozarcaninSulky2:58,32:58,8 100053:09,63:09,6
1Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:05,8 96063:10,63:18,5
9Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,51:58,5 150073:11,32:07,5
3FiboXenia AnderssonMonte2:53,12:53,8 1020Disk
5DjamGry Bruun Monte2:39,52:42,1 1100Udgik

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne