Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Skive Ponytrav klub - SKPT

Løbsdato lørdag 18. maj 2019 Ponyløbsdag nr. 2 - Liga løb og Fast riders Junior (9)Resultater
GRØNLøb nr. 1 Monte 3.57 940 m. Fast Riders JuniorRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Reg. Beslagsmed Michael kukkonen
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonte3:53,93:53,9 96013:32,0*3:40,8
2DjamGry Bruun Monte2:39,52:39,8 140023:48,12:42,9
3EbbaSigurd Hvass JespersenMonte2:33,02:34,5 144033:49,72:39,5
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,21:58,6 188043:50,62:02,7
4BrunetMille SkovMonte2:30,62:31,0 1480Udgået
BLÅLøb nr. 2 Ungdomsløb Sulky 3.30 900 m. Ungdoms-LigaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Reg. Beslagsmed Michael Kukkonen
3Julius IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:46,32:47,5 112013:17,82:56,6
4Kong ArthurRuben KristensenUngdomsløb Sulky2:40,52:41,0 118023:18,12:47,9
2Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:51,0 110033:20,73:02,5
1RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:26,3 92043:40,73:59,9
5WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:34,22:34,8 1220Disk
6Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,8 1220Disk
7Karamellen (S)Christian SejerUngdomsløb Sulky1:52,52:02,5 1540Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 4:00 1000 m. Liga Bronze RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Reg. Beslagsmed Michael Kukkonen
5Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:37,0 110013:55,63:34,2
4MessiSofie Eg JørgensenSulky3:43,93:43,9 108023:56,7*3:39,2
3Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:44,33:45,5 106033:59,63:46,0
1FiestaMille SkovSulky4:12,14:12,5 96044:09,64:20,0
2Bådsgårds BarcardiLine Eg JørgensenSulky3:44,93:48,5 106056:40,46:17,7
6MaleneEmil Friis PedersenSulky3:30,43:31,6 1140Disk-pasgang
GRØNLøb nr. 4 Sulky 2.35 1240 m. Liga Guld RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Reg. Beslagsmed Michael Kukkonen
5Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:02,5 156013:08,72:01,0
1DjamGry Bruun Sulky2:30,82:35,9 124023:13,42:36,0
3Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:18,9 138033:15,72:21,8
2WonderEmma L ChristensenSulky2:34,22:34,8 1240Disk
4FudgeRasmus E JensenSulky2:09,42:10,4 1480Disk
6PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:58,0 1620Udgået
HVIDLøb nr. 5 Sulky 4:00 940 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3MaleneEmil Friis PedersenSulky3:30,43:31,6 106013:42,3*3:29,7
5Bella DonnaSigurd Hvass JespersenSulky3:04,23:04,2 122023:45,43:04,8
1FiestaMille SkovSulky4:12,14:12,5 90034:11,04:38,9
4RöskvaSigne ScherphofSulky3:14,83:26,3 110044:13,73:50,6
2ManseOliver JensenSulky3:15,53:32,3 1060Disk
6BrunetSif Berggreen LarsenMonte2:30,62:31,0 1500Udgået
SORTLøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 2.50 1020 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Karamellen (S)Ruben KristensenUngdomsløb Sulky1:52,52:02,5 142012:55,32:03,5
2Kong ArthurChristian SejerUngdomsløb Sulky2:40,52:41,0 108022:58,02:44,8
1Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:51,0 102032:58,82:55,3
3Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,8 112043:03,42:43,8
LYS BRUNLøb nr. 7 Undervisningsløb sulky 3.50 940 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Pippi IIJulie GravesenUndervisningsløb sulky3:25,83:27,1 104013:47,13:38,4
2Bådsgårds BeautyRichard LarsenUndervisningsløb sulky3:44,33:45,5 96024:13,04:23,5
1Bådsgårds BarcardiAngelina Joline FibækUndervisningsløb sulky3:44,93:48,5 94035:01,95:21,2
LILLALøb nr. 8 Sulky 3.30 940 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:18,9 142013:17,72:19,2
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:32,3 92023:19,53:36,8
3Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:41,0 122033:19,92:43,9
2Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:47,5 118043:22,72:51,8
6Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,21:58,6 166053:29,32:06,1
5Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:13,8 1480Udgået
7PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:58,0 1680Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne