Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Skive Ponytrav klub - SKPT

Løbsdato lørdag 23. marts 2019 Ponyløbsdag nr. 1 - sæsonstart og pizzahygge (9)Resultater
BLÅ Prøveløb kusk sulky 3.20 940 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Karamellen (S)Ruben KristensenPrøveløb kusk sulky1:52,52:10,6 144013:15,62:15,8Godkendt kusk
1Bella DonnaSigurd Hvass JespersenPrøveløb pony sulky-3:20,0 94023:19,53:32,2Godkendt pony
RØDUndervisning Undervisningsløb sulky 4.20 920 m. For kuske uden licensRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Kong ArthurRuben KristensenUndervisningsløb sulky2:48,62:51,4 140013:56,82:49,1
2Bådsgårds BeautyRichard LarsenUndervisningsløb sulky3:46,73:48,8 104024:32,14:21,6
1LulleJulie GravesenUndervisningsløb sulky4:14,04:18,2 92035:22,85:50,9
HVIDLøb nr. 1 Sulky 4.10 960 m. For de langsomste ponyerRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4AnnaLine Eg JørgensenSulky3:35,63:35,6 112013:53,7*3:28,7
7Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:48,62:51,4 140024:01,32:52,4
1FiestaLaurids LarsenSulky4:12,94:12,9 94034:05,84:21,5
6Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:34,6 112044:07,33:40,8
5Pippi IISofie Eg JørgensenSulky3:25,83:34,9 112054:08,13:41,5
3MessiSigurd Hvass JespersenSulky3:43,93:43,9 108064:08,33:49,9
2Bådsgårds BarcardiEmil Friis PedersenSulky3:44,93:52,2 1040Disk
GRØNLøb nr. 2 Monte 4:00 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3DjamGry Bruun Monte2:45,92:45,9 130013:28,3*2:40,2
2GarnisMaja K SøgaardMonte2:59,62:56,9 122023:34,9*2:56,1
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonte3:53,93:53,9 920Disk
4BrunetSif Berggreen LarsenMonte2:30,62:30,6 1440Disk
5Kålmans SmurfenCatrine PlejdrupMonte2:17,72:17,7 1560Udgået
SORTLøb nr. 3 Sulky 3.30 940 m. For de hurtigste ponyerRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:10,6 152013:07,12:03,1
3Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:20,2 140023:13,02:17,9
2DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:22,6 138033:18,52:23,8
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:31,0 94043:20,93:33,7
6PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:57,3 168054:25,92:38,3
4FudgeRasmus E JensenSulky2:11,72:15,5 1460Disk
GRØNLøb nr. 4 Ungdomsløb Sulky 3.30 880 m. Ungdomsløb 16-25år RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Dansk Hestevæddeløb
2Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:51,22:54,7 106013:08,92:58,2
1RöskvaMarc Lejsner ChristensenUngdomsløb Sulky3:14,83:14,8 94023:48,24:02,8
3Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:37,12:37,1 1180Disk
4WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:34,22:34,2 1200Disk
LYS BRUNLøb nr. 5 Sulky 4:00 940 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:48,62:51,4 132013:35,2*2:43,0
9FudgeRasmus E JensenSulky2:11,72:15,5 166023:43,72:14,8
1FiestaLaurids LarsenSulky4:12,94:12,9 90033:46,9*4:12,1
8BrunetSif Berggreen LarsenMonte2:30,62:30,6 150043:47,12:31,4
3Pippi IISofie Eg JørgensenSulky3:25,83:34,9 104053:47,73:38,9
7EbbaSigurd Hvass JespersenSulky2:32,72:41,4 140063:48,42:43,1
4Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:34,6 106073:53,83:40,6
2AnnaLine Eg JørgensenSulky3:35,63:35,6 1040Disk
5MaleneEmil Friis PedersenSulky3:30,43:30,4 1080Disk
10PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:57,3 1920Henvist til prøveløb
GULLøb nr. 6 Monte 3.30 940 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte2:02,62:05,9 156013:07,1*1:59,9
2GarnisMaja K SøgaardMonte2:59,62:56,9 112023:16,0*2:55,0
3DjamGry Bruun Sulky2:30,82:36,8 126023:16,02:35,6
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:31,0 94043:26,13:39,3
5Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:13,3 148053:30,82:22,4
4Kålmans SmurfenCatrine PlejdrupMonte2:17,72:17,7 1440Udgået
LILLALøb nr. 7 Ungdomsløb Sulky 3.15 920 m. Ungdomsløb 16- 25 årRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:51,22:54,7 102013:02,72:59,1
4WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:34,22:34,2 116023:07,32:41,5
3Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:37,12:37,1 114033:14,92:51,0
1RöskvaMarc Lejsner ChristensenUngdomsløb Sulky3:14,83:14,8 92043:33,53:52,1
ROSALøb nr. 8 Monte 2.30 940 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte2:02,62:05,9 112012:18,02:03,2
4Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:10,6 108022:19,62:09,3
1DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:22,6 98032:22,22:25,1
2Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:20,2 100042:24,52:24,5
3Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:13,3 106052:29,22:20,8
6PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:57,3 1200Udgik

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne