Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Lolland Falster Ponytravklub - LFPT

Løbsdato lørdag 22. juni 2019 6. Løbsdag (8)Resultater
GRÅPrøveløb Prøveløb pony sulky 1140 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Isilon NirmëNikoline DrewsenPrøveløb pony sulky3:12,8 11403:46,93:19,0Godkendt ponyGodkendt til travløb
GULLøb nr. 1 Sulky 1140 m. Ligaløb - Bronze, Sølv og GuldRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Trolleby MelonNicolai HaagensenSulky2:29,42:47,7 16201NCg
3MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,53:02,6 14802NC
2BillyClara SkovgaardSulky3:23,43:40,2 12203NCg
5Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:59,2 22604NC
1Lukas IINanna Holm LarsenSulky3:27,23:57,0 1140Disk
BLÅLøb nr. 2 Ungdomsløb Sulky 1140 m. Ungdomsligaløb for kuske fra 16 til 25 årRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,23:16,1 114013:30,33:04,5
2HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpUngdomsløb Sulky1:50,02:00,4 186023:55,42:06,6 g
3Ernst RomeoKamilla GilsgaardUngdomsløb Sulky1:47,61:49,4 204034:14,02:04,5
LYS BLÅLøb nr. 3 Show løb 1200 m. AmerikanerløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Flickas PrideKamilla GilsgaardShow løb2:01,72:02,5 196014:02,02:03,5
2Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenShow løb2:51,32:47,3 144024:12,32:55,2
1Isilon NirmëMatilde DrewsenShow løb3:07,73:20,0 1200Opgav
GRØNLøb nr. 4 Sulky 1140 m. Licensløb for kuske med licens fra 2015-2019RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5JensenJonathan Winther VeelSulky2:41,22:47,1 162014:23,82:42,8 g
4MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,53:02,7 148024:33,63:04,9
3FindusClara Winther VeelSulky3:18,23:19,7 136034:38,03:24,4
2BillyClara SkovgaardSulky3:23,43:37,1 124044:47,43:51,8
1Lukas IINanna Holm LarsenSulky3:27,23:56,8 114054:50,74:15,0
HVIDLøb nr. 5 Show løb 1200 m. Amerikanerløb - inddeles af handicapperenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardShow løb1:47,91:58,5 132012:41,42:02,3 g
3HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpShow løb1:50,02:02,6 128022:41,52:06,2 g
2SoolaimaMille-Marie Neerup JensenShow løb2:01,02:02,8 128032:46,92:10,4 g
1Rain IILaura Spuhr NielsenShow løb2:06,72:11,1 1200Udgået
ORANGELøb nr. 6 Show løb 1140 m. AmerikanerløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Flickas PrideKamilla GilsgaardShow løb2:01,72:02,5 156013:07,4*2:00,1 g
1Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenShow løb2:51,32:47,3 114023:14,7*2:50,8
2Shanti KMille-Marie Neerup JensenShow løb2:37,22:37,2 122033:28,62:51,0 g
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 1140 m. Amerikanerløb - inddeles af handicapperRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4JensenJonathan Winther VeelSulky2:41,22:47,1 13601NC
3KäckLaura Spuhr NielsenSulky2:34,42:51,5 13202NC
5Trolleby MelonNicolai HaagensenSulky2:29,42:44,7 13803NC
1FindusClara Winther VeelSulky3:18,23:19,7 11404NC
2Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky3:07,73:11,9 1180Udgået
6Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,61:53,8 2000Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne