Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Lolland Falster Ponytravklub - LFPT

Løbsdato lørdag 27. april 2019 3. Løbsdag (8)Resultater
GRÅPrøveløb Prøveløb pony sulky 1140 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1ShaneMathilde Ravnholt DalgaardPrøveløb pony sulky3:57,93:00,0 11405:03,14:25,9Godkendt ponyGodkendt til travløb
ORANGELøb nr. 1 Show løb 1140 m. Amerikanerløb - MontéshowløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Shanti KMille-Marie Neerup JensenShow løb2:37,2 160014:20,12:42,6
2Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenShow løb2:51,3 146024:21,32:59,0 g
1Isilon NirmëMatilde DrewsenShow løb3:20,0 1140Udgåetg
BLÅLøb nr. 2 Sulky 640 m. Amerikaner sprinterløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,52:57,2 86012:36,93:02,4 g
5KäckLaura Spuhr NielsenSulky2:34,42:45,8 92022:37,82:51,5 g
3BillyClara SkovgaardSulky3:23,43:43,3 68032:42,23:58,5
2Lukas IINanna Holm LarsenSulky3:27,23:57,2 64042:45,74:18,9 g
1Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky4:45,04:00,0 64053:11,14:58,6 g
RØDLøb nr. 3 Show løb 1140 m. Amerikanerløb - showløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2LueNikoline DrewsenShow løb2:32,42:52,8 142013:56,62:46,6 g
3UR KåreMille-Marie Neerup JensenShow løb2:33,52:37,9 154024:07,52:40,7 g
4Rain IILaura Spuhr NielsenShow løb2:06,72:07,6 192034:21,02:15,9
1Isilon NirmëMatilde DrewsenShow løb3:34,0 1140Udgået
LYS BLÅLøb nr. 4 Show løb 1140 m. Amerikanerløb - MontéshowløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1ShaneMathilde Ravnholt DalgaardShow løb2:53,22:53,2 114013:23,62:58,6 g
3Shanti KMille-Marie Neerup JensenShow løb2:37,22:37,2 126023:23,72:41,7 g
2Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenShow løb2:51,32:51,3 1160Diskg
HVIDLøb nr. 5 Sulky 1140 m. Licensløb for kuske med licensRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3BillyClara SkovgaardSulky3:23,43:43,3 122014:36,13:46,3
5MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,52:57,2 154024:42,83:03,6 g
2Lukas IINanna Holm LarsenSulky3:27,23:57,2 116034:59,64:18,3
1Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky4:45,04:00,0 114045:30,24:49,6
4Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky3:34,0 1280Udgået


Du kan e.v.t. printe resultaterne