Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 10. oktober 2020 5.løbsdag DM for ponykuske 2020Resultater
GRÅPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 3.30 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2FiffiWilliam FeldstedtPrøveløb pony monté-3:30,0 8003:03,53:49,4Godkendt pony
1Frede's Golden QualityFrederik FeldstedtPrøveløb pony monté4:11,03:30,0 8003:03,7*3:49,6Godkendt pony
3OpalLiva DegnPrøveløb pony monté2:38,12:43,8 1020Disk
GULLøb nr. 1 Sulky 4.20 800 m. 1. DM afd.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
9BobbiVictoria Melanie FiskerSulky2:19,82:32,9 136013:21,42:28,1
4Felix SmithOskar Toft OlesenSulky3:16,23:18,4 104023:26,23:18,3
8Laban STRSigurd Hvass JespersenSulky2:39,42:40,5 130033:30,52:41,9
5SpiritNoah Mathias HolseSulky3:02,43:16,8 106043:35,93:23,7
3Frøken PippiMads VesterlundSulky3:36,93:44,0 92053:36,93:55,8
1Nørkærs LuccaSofie PihlSulky4:18,84:20,0 80063:36,94:31,1
7JamaykaJonathan Winther VeelSulky2:58,42:58,4 116073:37,73:07,7
6IdunNathalie K HansenSulky3:00,53:00,5 116083:52,13:20,1
2GoliathCecilie Germann JensenSulky3:35,83:47,4 920Disk
BLÅLøb nr. 2 Sulky 4.30 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:40,03:40,9 98013:28,0*3:32,2
3Tarzan IIMalte MadsenSulky3:34,73:34,7 100023:33,1*3:33,1
5Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:14,2 112033:35,13:12,1
1ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,4 92043:35,43:54,1
6Dixie IIIsabella HenriksenSulky2:43,73:00,7 120053:39,13:02,6
4ObelixVictoria Lønborg OlssonSulky3:06,73:15,3 110063:40,43:20,4
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.50 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:28,1 138013:28,12:30,8
6Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:09,82:12,4 154023:32,42:17,9
5Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:13,7 152033:34,32:21,0
1Wonderful WinnieNoah Mathias HolseSulky2:36,02:49,9 120043:35,72:59,8
2Anton JSAMalte MadsenSulky2:44,32:46,6 122053:52,73:10,7
3Allgunnens JaguarFrederik S IversenSulky2:33,22:34,8 1320Opgav
GRØNLøb nr. 4 Sulky 4.20 1000 m. 2.DM afd.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Felix SmithCecilie Germann JensenSulky3:16,23:18,4 132014:13,9*3:12,3
5SpiritSigurd Hvass JespersenSulky3:02,43:16,8 132024:14,53:12,8
7CandyMads VesterlundSulky3:01,93:02,2 142034:18,93:02,3
3Frøken PippiNoah Mathias HolseSulky3:36,93:44,0 116044:20,73:44,7
6FilurJonathan Winther VeelSulky3:00,33:06,0 140054:21,63:06,9
2GoliathVictoria Melanie FiskerSulky3:35,83:47,4 114064:21,73:49,6
1Nørkærs LuccaNathalie K HansenSulky4:18,84:20,0 100074:29,64:29,6
9Båtares GrimOskar Toft OlesenSulky2:29,42:46,8 156084:31,92:54,3
8Anemone Af VeddingeSofie PihlSulky2:47,12:49,8 154094:37,43:00,1
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3.30 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Ushayrah Noah Mathias HolseSulky3:08,13:09,6 110013:28,43:09,5
4Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:02,33:04,5 114023:29,73:03,9
1GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:10,43:10,4 110033:30,63:11,5
3Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:08,1 112043:39,43:15,9
5Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:03,6 114053:41,73:14,5
SORTLøb nr. 6 Sulky 4.30 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:40,03:40,9 122014:26,0*3:38,0
3Tarzan IIMalte MadsenSulky3:34,73:34,7 126024:30,63:34,8
1ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,4 116034:34,63:56,7
5Dixie IIIsabella HenriksenSulky2:43,73:00,7 150044:40,13:06,7
4ObelixVictoria Lønborg OlssonSulky3:06,73:15,3 138054:43,63:25,5
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 3:06 1080 m. 3. DM afd.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
9ElwisCecilie Germann JensenSulky2:17,02:28,1 136013:16,32:24,3
4JamaykaVictoria Melanie FiskerSulky2:58,42:58,4 112023:17,0*2:55,9
3IdunJonathan Winther VeelSulky3:00,53:00,5 112033:19,7*2:58,3
5Anemone Af VeddingeMads VesterlundSulky2:47,12:49,8 118043:21,32:50,6
2CandyOskar Toft OlesenSulky3:01,93:02,2 110053:22,63:04,2
6Båtares GrimSofie PihlSulky2:29,42:46,8 120063:22,72:48,9
1FilurSigurd Hvass JespersenSulky3:00,33:06,0 108073:23,03:08,0
7Laban STRNoah Mathias HolseSulky2:39,42:40,5 126083:32,52:48,7
8BobbiNathalie K HansenSulky2:19,82:32,9 132093:37,82:45,0
LILLALøb nr. 8 Sulky 3.15 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:08,1 124013:57,43:11,5
7ViktoryCamilla Germann JensenSulky2:43,32:43,5 144023:58,42:45,6
8Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:13,7 176034:09,92:22,0
5Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:02,33:04,5 126044:10,03:18,4
1Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:14,2 120054:10,43:28,7
6Anton JSAMalte MadsenSulky2:44,32:46,6 140064:13,63:01,1
2GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:10,43:10,4 1220Disk
3Ushayrah Noah Mathias HolseSulky3:08,13:09,6 1240Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne