Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato søndag 6. oktober 2019 12. Løbsdag (7)Resultater
GRØNPrøveløb Prøveløb pony sulky 3.30 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Lukas LundgårdJohanne Anker ThunePrøveløb pony sulky-4:20,0 800Godkendt pony og kusk
2Felix SmithAnna KjeldsenUndervisningsløb sulky3:22,03:28,5 1000
3SpiritCarl Kamp JensenUndervisningsløb sulky3:02,43:25,7 1020
4Fakla CalamusGry Bruun Prøveløb pony Monte3:16,73:16,7 1060Godkendt pony
5Tarpans HanetteMathilde Foss VincentsPrøveløb pony Monte2:53,62:53,6 1200Godkendt pony
BLÅLøb nr. 1 Sulky 3:00 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:06,6 10601NC
4Dixie IILiva DegnSulky2:43,72:54,1 11402NC
2SiljaOskar Toft OlesenSulky2:52,33:07,5 10603NC
1Frøken PippiChillie FogedSulky3:37,63:37,6 9004NC
5Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:47,4 1180Disk
HVIDLøb nr. 2 Monte 3.20 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3DjamGry Bruun Monte2:39,52:50,5 11801NC
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:06,2 10802NC
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:30,62:31,5 13203NC
2Basthian Liva DegnMonte3:06,93:00,0 1120Disk
4HappySidse A SkrubbeltrangMonte2:35,42:40,9 1240Udgik
RØDLøb nr. 3 Sulky 4.44 1000 m. Frit handicap 1000mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Felix SmithEmilie Kamp JensenSulky3:22,03:28,5 13601NC
4Tarzan IIMalte MadsenSulky3:46,43:46,4 12602NC
3ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,7 12203NC
9Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:47,4 17004NC
8Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:06,6 15205NC
1Nørkærs LuccaVictoria Lønborg OlssonSulky4:24,34:44,3 1000Disk
2BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:28,54:38,3 1020NC
5Bølle BobSidse A SkrubbeltrangSulky3:36,73:43,1 1280Udgået
7Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:10,43:10,4 1500NC
GULLøb nr. 4 Monte 2.30 1500 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3DjamGry Bruun Monte2:39,52:50,5 132013:36,52:44,0
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:06,2 120023:46,23:08,5
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:30,62:31,5 148033:46,82:33,2
2Basthian Liva DegnMonte3:06,93:00,0 126044:15,73:22,9
4HappySidse A SkrubbeltrangMonte2:35,42:40,9 1400Udgået
SORTLøb nr. 5 Sulky 3.50 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Tarzan IIMalte MadsenSulky3:46,43:46,4 10201NC
1Nørkærs LuccaVictoria Lønborg OlssonSulky4:24,34:44,3 8002NC
8SpiritChillie FogedSulky3:02,43:25,7 11203NC
7Felix SmithSofie A. Dalgaard SørensenSulky3:22,03:28,5 11004NC
2BetteEmilie Kamp JensenSulky4:28,54:38,3 8205NC
3ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,7 980Disk
5Bølle BobSidse A SkrubbeltrangSulky3:36,73:43,1 1040Udgået
6Frøken PippiMathilde Foss VincentsSulky3:37,63:37,6 1060NC
9Fakla CalamusGry Bruun Sulky3:18,23:18,2 1160NC
10SiljaOskar Toft OlesenSulky2:52,33:07,5 1220NC
ORANGELøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 3.14 1100 m. Frit handicap 1100RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky3:10,43:10,4 112013:28,1*3:05,8 Ny Rekord
1Prins IIMelissa N C VesterholmUngdomsløb Sulky3:04,63:14,3 110023:28,03:09,1
3Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:54,1 122033:34,12:55,5

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne