Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 21. september 2019 11. Løbsdag (7)Resultater
LYS BRUNUndervisning Undervisningsløb sulky 3.30 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Nørkærs LuccaAlma Mynte Linnet PerssonUndervisningsløb sulky4:24,34:44,3 740Udgået
2BetteCarl Kamp JensenUndervisningsløb sulky4:28,54:36,5 760
3Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneUndervisningsløb sulky4:20,0 800
4Felix SmithJosefine Holst KøhrsenUndervisningsløb sulky3:22,03:29,1 1000
GULLøb nr. 1 Monte 2.50 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4DjamGry Bruun Monte2:39,52:50,5 120013:25,02:50,8
3Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:50,82:50,8 120023:26,02:51,7
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:30,62:30,6 136033:26,12:31,5
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:06,2 110043:29,33:10,3
2Basthian Liva DegnMonte3:29,23:00,0 114053:44,4*3:16,8 NY REKORD
BLÅLøb nr. 2 Sulky 3.50 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6SiljaOskar Toft OlesenSulky2:52,33:19,5 116013:47,53:16,1
4SpiritChillie FogedSulky3:02,43:25,7 112023:50,63:25,9
5Fakla CalamusGry Bruun Sulky3:22,53:22,5 114033:53,43:24,7
3Tarzan IIMalte MadsenSulky3:46,43:46,4 102043:54,73:50,1
2ZorroLiva DegnSulky3:48,03:48,0 100053:54,73:54,7
7Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:04,7 124064:11,03:22,4
1BetteEmilie Kamp JensenSulky4:28,54:36,5 84074:20,15:09,6
GRØNLøb nr. 3 Sulky 3:00 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Felix SmithEmilie Kamp JensenSulky3:22,03:29,1 94013:16,03:28,5
4Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:06,6 106023:26,13:14,4
3Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:10,43:10,4 104033:28,93:20,9
7DjamGry Bruun Sulky2:29,82:31,5 130043:30,32:41,8
6Dixie IILiva DegnSulky2:43,72:43,7 120053:33,22:57,7
5Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:43,7 12006NC
1NicoPhilip Meyer Sulky3:32,33:32,3 940Disk
HVIDLøb nr. 4 Monte 3.40 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:30,62:30,6 146013:43,92:33,4
2Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:06,2 118023:45,93:11,4
3Basthian Liva DegnMonte3:29,23:00,0 122033:48,0*3:06,9 NY REKORD
4Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:50,82:50,8 128043:49,72:59,5
1Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonMonte3:52,53:24,7 108055:00,24:38,0
RØDLøb nr. 5 Sulky 3.48 1000 m. Frit handicap 1000mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5SiljaOskar Toft OlesenSulky2:52,33:19,5 114013:33,73:07,5
3Frøken PippiChillie FogedSulky3:37,63:37,6 104023:53,43:44,4
7Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:43,7 140033:59,42:51,0
1ZorroLiva DegnSulky3:48,03:48,0 100043:59,43:59,4
6Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:06,6 122054:12,03:26,6
2Tarzan IIMalte MadsenSulky3:46,43:46,4 1000Diskadvarsel for drivning
4Fakla CalamusGry Bruun Sulky3:22,53:22,5 1120Disk
SORTLøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 3.10 1000 m. Frit handicap 1000mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:40,0 118013:14,62:44,9
1Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky3:10,43:10,4 100023:17,63:17,6
2Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:43,7 116033:27,92:59,2

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne