Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 31. august 2019 10. Løbsdag (7)Resultater
GULLøb nr. 1 Sulky 4.36 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:14,0 142014:34,53:13,3
4SpiritChillie FogedSulky3:02,43:24,8 134024:35,63:25,7
6Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:08,4 146034:36,83:09,6
2ZorroLiva DegnSulky3:48,03:50,7 120044:50,54:02,1
1Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:36,8 100054:57,54:57,5
7BeautyOskar Toft OlesenSulky2:46,72:56,0 156065:00,03:12,3
3Tarzan IIMalte MadsenSulky3:46,43:49,5 1200Udgik
BLÅLøb nr. 2 Sulky 2.44 1200 m. Guld ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:44,6 120013:24,32:50,3
3Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:37,6 124023:25,02:45,3
5FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:09,0 152033:26,22:15,7
1Dixie IIIsabella HenriksenSulky2:43,72:44,7 120043:40,13:03,4
4DjamGry Bruun Sulky2:29,82:30,7 130053:41,42:50,3
GRØNLøb nr. 3 Sulky 3.27 1100 m. Sølv ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:14,0 118013:37,93:04,7
4Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:08,4 120023:43,93:06,6
1Felix SmithSofie A. Dalgaard SørensenSulky3:22,03:27,7 110033:53,33:32,1
3Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:12,23:12,4 118043:58,03:21,7
5Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:05,5 122054:06,13:21,7
GRÅLøb nr. 4 Sulky 4.36 1000 m. Bronze ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3ZorroLiva DegnSulky3:48,03:50,7 120014:43,93:56,6
2BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:28,54:30,5 102024:53,34:47,5
1Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:36,8 100034:56,04:56,0
5LokanVictoria Lønborg OlssonSulky3:33,53:38,4 126045:05,84:02,7
4Tarzan IIMalte MadsenSulky3:46,43:49,5 1200Udgået
HVIDLøb nr. 5 Monte 3.20 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
8Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:32,32:34,3 130013:15,8*2:30,6 NY REKORD
3Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte3:12,33:12,3 104023:16,6*3:09,0 NY REKORD
5Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:52,72:53,6 116033:21,52:53,7
4Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:04,0 108043:23,03:08,0
2Fakla CalamusGry Bruun Monte3:16,73:16,7 102053:25,83:21,8
6Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:41,42:41,4 124063:49,83:05,3
7OpalLiva DegnMonte2:38,12:41,2 124073:50,93:06,2
1Holmgaardens QuincyFrederik FeldstedtMonte3:48,43:20,0 100083:59,93:59,9
ORANGELøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 2.56 1100 m. Ungdoms ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Dixie IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:44,7 118013:36,93:03,8
1SiljaOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky2:52,32:55,9 110023:39,43:19,5
3Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:36,8 1240Disk
LILLALøb nr. 7 Sulky 3.24 1200 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:12,23:12,4 128014:03,7*3:10,4 NY REKORD
1SpiritChillie FogedSulky3:02,43:24,8 120024:07,13:25,9
6Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:10,02:12,0 186034:14,62:16,9
5DjamGry Bruun Sulky2:29,82:30,7 162044:25,72:44,0
3Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:05,5 132054:30,23:24,7
4Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:44,6 1480Disk-gim
GULLøb nr. 8 Monte 3.20 1200 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
8Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:32,32:34,3 156013:59,02:33,2
5Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:52,72:53,6 138024:00,82:54,5
4Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:04,0 130034:02,13:06,2
3Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte3:12,33:12,3 124044:04,33:17,0
2Fakla CalamusGry Bruun Monte3:16,73:16,7 122054:14,23:28,4
7OpalLiva DegnMonte2:38,12:41,2 148064:20,62:56,1
6Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:41,42:41,4 148074:24,32:58,6
1Holmgaardens QuincyFrederik FeldstedtMonte3:48,43:20,0 120084:44,23:56,8
SORTLøb nr. 9 Ungdomsløb Sulky 3.42 1000 m. Ungdomsløb frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2RöskvaCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:14,83:27,7 106013:42,93:30,3
1Queen of CannabisThorunn Mina Ulvedal Arnarson Ungdomsløb Sulky3:42,33:42,4 100023:47,43:47,4
3SiljaOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky2:52,32:55,9 126034:52,93:52,5

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne