Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato fredag 7. juni 2019 7. Løbsdag (7)Resultater
GULLøb nr. 1 Monte 2.50 1200 m. kl.17.30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:53,72:55,2 116013:20,3*2:52,7 Ny Rekord
2Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:05,2 110023:21,73:03,4
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:32,32:34,8 132033:23,02:33,8
6Grímur fra EngholmSofie H LangeMonte2:07,92:07,9 160043:25,02:08,1
1BellaIben SøgaardMonte3:01,83:38,8 94053:28,33:41,6
3GarnisMaja K SøgaardMonte2:55,03:00,7 112063:28,63:06,3
7GaivaFie IpsenMonte1:57,82:02,6 166073:31,62:07,5
BLÅLøb nr. 2 Sulky 3.50 1000 m. kl.17.55RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:30,13:30,1 110013:48,3*3:27,5 Ny Rekord
6RöskvaSigne ScherphofSulky3:14,83:41,2 104023:49,23:40,4
4Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,33:58,7 96033:51,84:01,5
5JVB's MiniWilliam FeldstedtSulky3:33,73:52,0 100043:53,43:53,4
3ZorroLiva DegnSulky3:53,14:01,4 96053:53,94:03,6
1Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:36,7 84064:03,34:49,6
8Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:12,0 120074:07,33:26,1
2BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:28,54:28,5 860Disk-gim
GRØNLøb nr. 3 Sulky 3:00 1200 m. kl.18.20RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:09,2 114013:38,73:11,8
2Turbo TulleOskar Toft OlesenSulky3:31,43:33,7 102023:40,23:35,9
4Felix SmithFrederik FeldstedtSulky3:22,03:28,6 104033:41,03:32,5
3SpiritChillie FogedSulky3:02,43:28,8 104043:47,23:38,5
6Hellestruplunds GeenaSigne ScherphofSulky2:33,72:33,7 140054:02,12:52,9
1Frøken PippiSofie A. Dalgaard SørensenSulky3:37,63:37,6 1000Disk
HVIDLøb nr. 4 Monte 3.20 1000 m. kl.18.45RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:53,72:55,2 114013:18,92:54,5
3GarnisMaja K SøgaardMonte2:55,03:00,7 110023:20,23:02,0
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:32,32:34,8 130033:22,12:35,5
2Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:05,2 108043:22,73:07,7
1BellaIben SøgaardMonte3:01,83:38,8 92053:24,43:42,2
6Grímur fra EngholmSofie H LangeMonte2:07,92:07,9 156063:27,92:13,3
RØDLøb nr. 5 Sulky 3.30 1100 m. kl.19.10RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:30,13:30,1 110013:40,7*3:20,6 Ny Rekord
3JVB's MiniFrederik FeldstedtSulky3:33,73:52,0 100023:47,23:47,2
9Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:09,2 122033:49,03:07,7
7Felix SmithWilliam FeldstedtSulky3:22,03:28,6 110043:50,53:29,5
1ZorroLiva DegnSulky3:53,14:01,4 96053:53,44:03,1
6SpiritChillie FogedSulky3:02,43:28,8 110063:56,83:35,3
4Frøken PippiMathilde Foss VincentsSulky3:37,63:37,6 106073:57,43:44,0
8Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:12,0 120083:59,03:19,2
2Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,33:58,7 960Disk
ORANGELøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 3:00 1200 m. kl.19.35RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Queen of CannabisThorunn Mina Ulvedal Arnarson Ungdomsløb Sulky5:08,94:20,0 84013:27,9*4:07,5 Ny Rekord
2RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:41,2 98023:45,33:49,9
5GaivaFie IpsenUngdomsløb Sulky2:02,12:02,1 176033:45,42:08,1
3BeautyOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky2:46,72:47,4 130044:09,53:11,9
4Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:33,7 1400Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne