Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 11. maj 2019 5. løbsdag (7)Resultater
SORTLøb nr. 1 Sulky 2.50 1200 m. Kl.14.00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:47,5 12201NC
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:32,1 9602NC
4Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:16,6 10403NC
2Felix SmithFrederik FeldstedtSulky3:22,03:24,5 1000Disk
3SpiritChillie FogedSulky3:02,43:16,8 1040Disk
5Bella llOskar Toft OlesenSulky2:52,52:56,0 1160Udgik
GULLøb nr. 2 Monte 3:02 1100 m. Kl.14.25 Fast Riders JuniorRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Røntgenklinikken
3Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:33,72:35,4 128013:15,0*2:32,3 NY REKORD
6GaivaFie IpsenMonte1:57,82:04,5 160023:16,12:02,6
5Grímur fra EngholmSofie H LangeMonte2:08,02:09,9 154033:16,9*2:07,9 NY REKORD
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:02,9 110043:32,23:12,9
4Don HudsonMaja ChristensenMonte2:25,32:26,0 138053:33,42:34,6
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,21:58,6 168063:52,02:18,1
2Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:53,72:56,1 1140Udgået
BLÅLøb nr. 3 Sulky 4.48 1000 m. Kl.14.50 Bronze LigaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Beslagsmed Michael Lønborg
1Nørkærs LuccaEmilie Kamp JensenSulky4:24,34:48,6 100014:36,84:36,8
2BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:29,14:36,3 104024:50,74:39,5
3ZorroLiva DegnSulky3:53,14:08,7 116034:52,34:12,0
6Frøken PippiMathilde Foss VincentsSulky3:40,53:40,8 130044:55,83:47,5
9Turbo TulleNikolaj Grann MadsenSulky3:31,43:33,5 134054:56,83:41,5
8Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:37,0 132064:58,23:45,9
5JVB's MiniWilliam FeldstedtSulky3:33,73:49,5 126075:07,74:04,2
7LokanMaja ChristensenSulky3:37,83:37,9 132085:26,64:07,4
4Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:53,43:53,4 1240Disk
RØDLøb nr. 4 Sulky 3.24 1100 m. Kl.15.15 Sølv LigaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Beslagsmed Michael Lønborg
6Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:47,5 134013:51,22:52,5
1Felix SmithFrederik FeldstedtSulky3:22,03:24,5 110023:53,63:32,4
2RöskvaSigne ScherphofSulky3:14,83:19,2 112034:07,73:41,2
7BeautyOskar Toft OlesenSulky2:46,72:47,0 134044:08,23:05,2
3Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:16,6 1140Disk
4Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:09,8 1180Disk
5Prins FelixNikolaj Grann MadsenSulky3:00,83:02,4 1240Disk
HVIDLøb nr. 5 Monte 2.50 1200 m. Kl.15.40RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Grímur fra EngholmSofie H LangeMonte2:08,02:09,9 158013:28,22:11,8
1BellaIben SøgaardMonte3:01,83:39,2 94023:28,43:41,7
2GarnisMaja K SøgaardMonte2:55,02:55,5 116033:30,43:01,4
3Don HudsonMaja ChristensenMonte2:25,32:26,0 140043:35,32:33,8
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,21:58,6 172054:09,52:25,1
GRÅLøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 3.37 1100 m. Kl.16.05 Ungdoms LigaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Beslagsmed Michael Lønborg
6GaivaFie IpsenUngdomsløb Sulky2:03,72:06,7 188013:57,22:06,2
5Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,8 156024:12,22:41,7
3Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:51,0 140034:15,23:02,3
1LokanMaja ChristensenUngdomsløb Sulky3:37,83:37,9 110044:19,33:55,7
4BeautyOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky2:46,72:47,0 142054:31,43:11,1
2RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:19,2 120064:35,33:49,4
GRØNLøb nr. 7 Monte 3.20 1000 m. Kl.16.30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:33,72:35,4 128013:18,22:34,8
2Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:02,9 110023:25,93:07,2
4GarnisMaja K SøgaardMonte2:55,02:55,5 114033:31,13:05,2
1BellaIben SøgaardMonte3:01,83:39,2 920Disk
3Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:53,72:56,1 1140Udgik
LYS BLÅLøb nr. 8 Ungdomsløb Sulky 3:02 1100 m. Kl. 16.55 Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Prins FelixNikolaj Grann MadsenUngdomsløb Sulky3:00,83:02,4 110013:28,03:09,1
4Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,8 130023:29,32:41,0
3Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:51,0 118033:38,83:05,4
2Bella llOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky2:52,52:56,0 1140Udgået
LILLALøb nr. 9 Sulky 3.50 1000 m. Kl.17.20RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:53,43:53,4 98013:35,7*3:40,1 NY REKORD
3ZorroLiva DegnSulky3:53,14:08,7 92023:47,94:07,7
2BetteEmilie Kamp JensenSulky4:29,14:36,3 84033:50,04:33,8
1Nørkærs LuccaWilliam FeldstedtSulky4:24,34:48,6 80043:50,64:48,3
9Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:09,8 122053:50,83:09,2
7ManseOliver JensenSulky3:15,53:32,1 108063:53,83:36,5
5Frøken PippiMathilde Foss VincentsSulky3:40,53:40,8 104073:54,43:45,4
6Turbo TulleNikolaj Grann MadsenSulky3:31,43:33,5 108084:00,83:43,0
8SpiritChillie FogedSulky3:02,43:16,8 116094:02,73:29,2

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne