Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 27. april 2019 4. løbsdag (7)Resultater
HVID Prøveløb kusk sulky 3:00 1000 m. kl.14.00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1LokanMaja ChristensenPrøveløb kusk sulky3:37,83:37,8 820Godkendt kusk
2SpiritSofie A. Dalgaard SørensenPrøveløb rytter Monte3:02,43:07,6 960Godkendt rytter
3Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdPrøveløb pony Monte-2:02,5 1460Disk
GULLøb nr. 1 Monte 2.50 1000 m. kl.14.20RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
8Grímur fra EngholmSofie H LangeMonte2:08,42:11,8 128012:43,9*2:08,0 Ny Rekord
6Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:33,72:36,3 108022:47,22:34,8
3Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:53,72:55,2 98032:55,72:59,3
4Baron SetNoah Nickolai KirkegårdMonte2:53,02:53,0 98043:01,33:05,0
7Don HudsonMaja ChristensenMonte2:26,52:26,7 116053:09,02:42,9
2Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:55,92:55,9 96063:14,23:22,3
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:05,7 920Udgået
5OpalLiva DegnMonte2:38,12:44,3 1040Opgav
9GaivaFie IpsenMonte1:57,82:06,7 1340Disk
BLÅLøb nr. 2 Sulky 3.50 1000 m. kl.14.45RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:29,14:54,0 78013:32,64:32,6
6Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:09,6 122023:54,93:12,5
3ZorroLiva DegnSulky3:53,14:08,7 92033:56,04:16,5
5Frøken PippiMathilde Foss VincentsSulky3:40,53:40,5 104044:04,23:54,8
4Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,34:02,1 96054:06,04:16,3
2Nørkærs LuccaEmilie Kamp JensenSulky4:24,34:47,1 800Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 3:00 1100 m. kl.15.10RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Prins FelixNikolaj Grann MadsenSulky3:04,03:07,8 106013:20,73:09,3
2Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:23,8 98023:21,13:25,2
1Felix SmithEmilie Kamp JensenSulky3:26,43:32,9 94033:23,73:36,7
7MaxZimusCecilie Germann JensenSulky2:14,42:14,4 148043:25,82:19,1
6Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:18,5 142053:29,32:27,4
3SpiritChillie FogedSulky3:02,43:20,1 98063:29,63:33,9
5WonderEmma L ChristensenSulky2:34,22:34,2 1280Henvist til prøveløb
GRØNLøb nr. 4 Monte 3.20 1000 m. kl.15.35RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Røntgenklinikkens ærespræmie
9GaivaFie IpsenMonte1:57,82:06,7 158013:13,72:02,6
8Grímur fra EngholmSofie H LangeMonte2:08,42:11,8 15202NC
7Don HudsonMaja ChristensenMonte2:26,52:26,7 136033:17,6*2:25,3 Ny rekord
6Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:33,72:36,3 128043:21,62:37,5
3Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:53,72:55,2 114053:26,93:01,5
4Baron SetNoah Nickolai KirkegårdMonte2:53,02:53,0 116063:27,42:58,8
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:05,7 1080Udgået
2Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:55,92:55,9 1140Udgået
5OpalLiva DegnMonte2:38,12:44,3 1220Henvist til prøveløb
SORTLøb nr. 5 Sulky 3.30 1000 m. kl.16.00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:23,8 104013:19,73:12,0
8Prins FelixNikolaj Grann MadsenSulky3:04,03:07,8 112023:22,5*3:00,8 Ny Rekord
5Felix SmithEmilie Kamp JensenSulky3:26,43:32,9 98033:22,83:26,9
2ZorroLiva DegnSulky3:53,14:08,7 84043:29,84:09,8
7Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:09,6 110053:33,93:14,5
3Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,34:02,1 86063:34,74:09,7
4Frøken PippiMathilde Foss VincentsSulky3:40,53:40,5 96073:36,83:45,8
1BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:29,14:54,0 72083:42,95:09,6
9WonderEmma L ChristensenSulky2:34,22:34,2 1360Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne