Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato søndag 17. marts 2019 1. løbsdag (7)Resultater
HVIDUndervisning Undervisningsløb sulky 3:00 1000 m. kl.12.00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2SpiritWilliam FeldstedtUndervisningsløb sulky3:02,43:13,6 9203:30,13:48,4
3Zico C.C.Sif Berggreen LarsenPrøveløb pony Monte1:52,12:05,9 14203:40,92:35,6Godkendt pony
1JVB's MiniAlma Mynte Linnet PerssonUndervisningsløb sulky3:33,73:50,3 7803:42,54:45,3
LYS BRUNLøb nr. 1 Ungdomsløb Sulky 3:00 1100 m. Ungdomsløb kl.12.20RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Prins FelixNikolaj Grann MadsenUngdomsløb Sulky3:10,03:11,4 104013:11,4*3:04,0 NY REKORD
6Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:37,12:37,1 126023:18,32:37,4
1LokanMaja ChristensenUngdomsløb Sulky3:37,83:37,8 90033:19,93:42,1
5Julius IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:46,32:52,3 114043:20,32:55,7
4Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:51,22:54,7 114053:20,82:56,1
7GaivaFie IpsenUngdomsløb Sulky2:03,72:08,6 154063:27,52:14,7
2RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:14,8 102073:32,23:28,0
GULLøb nr. 2 Monte 2.50 1000 m. kl.12.45RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:33,72:34,6 110012:51,72:36,1
7Grímur fra EngholmSofie H LangeMonte2:08,42:08,4 132022:54,02:11,8
5Don HudsonMaja ChristensenMonte2:26,52:32,5 112032:56,12:37,2
2Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:53,72:53,7 98043:00,23:03,9
6BrunetSif Berggreen LarsenMonte2:30,62:30,6 112053:05,52:45,6
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,42:58,5 96063:11,13:19,1
3HappySidse A SkrubbeltrangMonte2:35,42:36,8 1080Disk
BLÅLøb nr. 3 Sulky 3.50 900 m. kl.13.10RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:50,1 72013:26,74:47,1
5Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:19,3 104023:32,03:23,8
4Bølle BobSidse A SkrubbeltrangSulky3:36,73:39,0 94033:33,63:47,2
6Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:54,73:00,0 116044:49,54:09,6
2BetteEmilie Kamp JensenSulky4:29,14:40,1 740Disk
3Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,33:57,8 880Disk
RØDLøb nr. 4 Sulky 3.10 1100 m. kl.13.35RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Frøken PippiMathilde Jensen ToftSulky3:41,73:41,7 94013:27,9*3:41,2 NY REKORD
5Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:52,3 122023:28,52:50,9
2Felix SmithFrederik FeldstedtSulky3:26,43:29,1 100033:33,13:33,1
4Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:04,0 114043:40,93:13,8
3RöskvaSigne ScherphofSulky3:14,83:14,8 108053:52,23:35,0
GRØNLøb nr. 5 Monte 3.40 900 m. kl.14.00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3GarnisMaja K SøgaardMonte2:59,63:02,0 108013:11,0*2:56,9 NY REKORD
1BellaIben SøgaardMonte3:01,83:39,3 90023:16,03:37,8
2KosmoDagmar Frost PedersenMonte3:03,63:03,6 108033:16,3*3:01,8 NY REKORD
7Don HudsonMaja ChristensenMonte2:26,52:32,5 130043:18,02:32,3
6Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:53,72:53,7 114053:25,53:00,3
5Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,42:58,5 110063:33,53:14,1
4Kalla fra ValhallaRebecca Hesselbjerg TaulborgMonte2:56,13:00,8 110073:41,03:20,9
8BrunetSif Berggreen LarsenMonte2:30,62:30,6 1320Disk
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.30 1100 m. kl.14.25RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Dixie IILine G AndersenSulky2:51,22:54,7 132014:00,23:02,0
6Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:04,0 126024:01,23:11,4
5Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:19,3 116034:08,03:33,8
2BetteEmilie Kamp JensenSulky4:29,14:40,1 82044:09,65:04,4
3Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,33:57,8 98054:09,74:14,8
4Bølle BobSidse A SkrubbeltrangSulky3:36,73:39,0 106064:15,54:01,0
1Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:50,1 82074:16,85:13,2
GULLøb nr. 7 Sulky 2.50 1200 m. kl.14.50RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6GaivaFie IpsenSulky2:03,72:08,6 158013:25,92:10,3
1Frøken PippiMathilde Jensen ToftSulky3:41,73:41,7 94023:27,3*3:40,5 NY REKORD
2Felix SmithFrederik FeldstedtSulky3:26,43:29,1 98033:30,83:35,1
3SpiritChillie FogedSulky3:02,43:13,6 106043:36,33:24,1
5Hellestruplunds GeenaSigne ScherphofSulky2:37,12:37,1 130053:42,82:51,4
4Prins FelixNikolaj Grann MadsenSulky3:10,03:04,0 1120Disk
HVIDLøb nr. 8 Monte 3.10 1000 m. kl.15.15RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1BellaIben SøgaardMonte3:01,83:39,3 86013:09,73:40,6
3GarnisMaja K SøgaardMonte2:59,63:02,0 106023:11,63:00,8
5HappySidse A SkrubbeltrangMonte2:35,42:36,8 122033:16,32:40,9
6Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:33,72:34,6 124043:17,52:39,3
2KosmoDagmar Frost PedersenMonte3:03,63:03,6 104053:17,53:09,9
7Grímur fra EngholmSofie H LangeMonte2:08,42:08,4 148063:25,12:18,6
4Kalla fra ValhallaRebecca Hesselbjerg TaulborgMonte2:56,13:00,8 106073:40,83:28,3

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne