Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 6. oktober 2019 Ponydag (6)Resultater
RØDPrøveløb Prøveløb pony sulky 2.40 1000 m. Frit handicap Uddanelsesløb/prøveløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Axl WeeSeppe Van Der HaegenPrøveløb pony sulky2:28,82:28,8 10803:02,72:49,2Godkendt pony
1CandyCia Mørk Christensen Undervisningsløb sulky3:03,13:05,9 860
2Mormors Urban Oliver KristoffersenShow løb2:40,12:42,9 980
GULLøb nr. 1 Sulky 4.50 1000 m. Frit handicap Bronze ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Veggerbys Loch an DaimhOliver KristoffersenSulky4:33,54:49,0 100014:54,34:54,3 G
4AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,84:09,5 116024:55,04:14,3 G
5Steengaardens LunaIda Faxøe Enghave LauridsenSulky3:53,43:58,6 122034:59,14:05,2 G
3Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenSulky4:33,04:20,0 112045:01,1*4:28,8 G
2Gentleman Cecilie SandersSulky4:36,94:36,9 1040Udgået7 dages startforbud
BLÅLøb nr. 2 Monte 3:00 1200 m. Frit handicap Fast riders indledendeRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonte3:03,83:04,6 118013:41,23:07,5 G
2Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte3:03,83:03,8 118023:50,23:15,1
5Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonte1:54,01:55,5 188034:05,72:10,7 G
4Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:41,42:41,4 134044:10,03:06,6 G
3Laban STRSigne HenriksenMonte2:48,52:50,5 1260Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 3:00 1200 m. Frit handicap Guld ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:32,72:32,9 142013:35,1*2:31,5 G
3ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:28,7 146023:36,72:28,4
1Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:38,32:38,8 136033:44,62:45,1 G
5MaxZimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:07,1 170043:45,02:12,4 G
6Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:05,82:06,7 170053:46,32:13,1 G
8NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,6 174063:50,42:12,4
4DisneyMagnus SkovsenSulky2:24,72:25,6 1480
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:05,12:05,4 1720Disk
GRØNLøb nr. 4 Sulky 3.30 1100 m. Frit handicap Sølv ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4ViktoryCamilla Germann JensenSulky2:46,72:46,7 138013:57,02:51,7
1FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:27,8 112024:03,33:37,2 G
2CandyAmalie SandersSulky3:03,13:05,9 124034:13,83:24,7 G
3Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:05,5 124044:42,43:47,7
5Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:43,9 1400DiskG
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3:00 1200 m. Frit handicap Guld ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:36,3 138013:42,42:41,2
8FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:08,2 168023:42,72:12,6
5Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:37,2 138033:43,02:41,6
1Laban STRSofia Støttrup NielsenSulky2:42,32:44,2 132043:43,52:49,3
3ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,3 136053:46,82:46,8
7Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:16,52:17,3 158063:46,92:23,6
4Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:37,6 138074:04,92:57,5
2Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,4 1320
SORTLøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 4:00 1100 m. Frit handicap Ungdoms ligaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Anemone Af VeddingeKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:47,12:47,9 158014:28,22:49,7
4CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:29,52:30,5 176024:31,02:34,0
1AskepotMolly Josefine RasmussenUngdomsløb Sulky3:52,84:09,5 106034:34,14:18,6 G
2RöskvaCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:14,83:27,7 1280Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 3:00 1200 m. Frit handicap Under 2:40RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Brobyværk Kro + Equifirst
5Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,2 156013:32,2*2:16,0
3Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:26,5 148023:32,52:23,6 Kusk frataget pisk de næste 3 starter
2Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:31,5 142033:34,92:31,3 G
6Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:05,12:05,4 172043:47,02:12,0 G
4DisneyMagnus SkovsenSulky2:24,72:25,6 148053:51,62:36,5 G
1Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:32,72:32,9 142063:55,82:46,1 G
7Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonte1:54,01:55,5 188073:58,52:06,9 G
LILLALøb nr. 8 Sulky 3:00 1200 m. Frit handicap Over 2:40RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: A9 Lagerhotel + Equifirst
7Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:36,3 138013:41,62:40,6
5Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,12:42,9 132023:42,22:48,3 G
3Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonte3:03,83:04,6 118033:44,53:10,3 G
4Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte3:03,83:03,8 118043:45,33:10,9
6ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,3 136053:51,92:50,5
2Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:05,5 116063:55,13:22,7 G
1FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:27,8 1040

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne