Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 21. juli 2019 Ponydag med LIGAFINALER (6)Resultater
GULLøb nr. 1 Sulky 4.49 1000 m. BronzefinalenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler
3LucasNathalie K HansenSulky4:23,54:29,5 108014:32,4*4:12,2
9Turbo TulleOskar Toft OlesenSulky3:31,43:34,1 134024:36,7*3:26,5 g
4FiestaEmil Friis PedersenSulky4:09,54:10,8 116034:37,7*3:59,4 g
8Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:36,8 134044:42,7*3:31,0 g
7Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:38,43:41,1 130054:44,43:38,8 g
5Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky3:53,43:58,6 122065:05,34:10,2
2Gentleman Cecilie SandersSulky4:36,94:36,9 104075:10,14:58,2 g
1Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky4:33,54:49,0 100085:25,65:25,6
6AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,3 1220Disk
BLÅLøb nr. 2 Sulky 3.19 1100 m. SølvfinalenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler
4ViktoryCamilla Germann JensenSulky3:02,63:02,6 120013:31,4*2:56,2
1TitaniNathalie K HansenSulky3:14,73:19,5 110023:32,3*3:13,0
5Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:48,12:50,0 128033:33,9*2:47,1
9ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,8 136043:37,32:39,8
7Julius IILine G AndersenSulky2:45,82:46,6 132053:40,52:47,0 g
2CandySigne HenriksenSulky3:03,13:03,8 120063:43,63:06,3 g
6BeautyOskar Toft OlesenSulky2:46,72:47,7 130073:49,82:56,8 g
3ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,4 120083:52,43:13,7
8PepsiJonas Urth PedersenSulky2:45,52:45,5 1320Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.43 1200 m. GuldfinalenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler
5DjamGry Bruun Sulky2:30,82:34,1 126013:08,7*2:29,8
11MaxZimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:10,0 15002NC
10Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:18,5 14203NC
8AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,12:20,2 14004NC
6ElwisOliver KristoffersenSulky2:17,02:27,4 13205NC
1Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,4 1200NC
2Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:40,2 1220Disk
3Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,1 1220Disk-gim
4AkleiaNathalie K HansenSulky2:37,02:38,8 1240NC
7DisneyMagnus SkovsenSulky2:26,52:26,5 1340NC
9Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,4 1400Disk-pasgang
12FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:08,6 1520NC
13Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,51:58,5 1660NC
GRØNLøb nr. 4 Monte 3.40 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Fakla CalamusGry Bruun Monte3:47,53:40,0 100013:18,1*3:18,1
5Shanti KMille-Marie Neerup JensenMonte2:37,22:40,2 13802NCBid kontroleret ingen anmærkninger
4MadeleineEmilie J FriboMonte2:43,72:43,7 13403NC
3Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonte3:23,63:00,0 12204NC
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonte3:40,83:40,8 1000Disk
HVIDLøb nr. 5 Sulky 5:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Queen of CannabisThorunn Mina Ulvedal Arnarson Sulky4:01,14:01,1 124014:40,0*3:45,8
1FiestaEmil Friis PedersenSulky4:09,54:10,8 120024:41,0*3:54,2 g
4Turbo TulleOskar Toft OlesenSulky3:31,43:34,1 140034:59,83:34,1 g
5KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:24,9 146045:12,53:34,0
3AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,3 126055:25,54:18,3
SORTLøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 3.32 1100 m. UngdomsfinalenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travdiscount/Kinnerup Hesteartikler
2SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,23:10,1 122013:41,13:01,2 g
3Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:55,8 13202 g
4SiljeEmilie J FriboUngdomsløb Sulky2:40,32:44,2 14203
6CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:29,52:29,8 15604 g
5Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:42,32:43,6 14205
1RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:32,9 11006 g
7GaivaFie IpsenUngdomsløb Sulky2:02,12:04,1 1880Opgav
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 2.45 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6DjamGry Bruun Sulky2:30,82:34,1 12801NC
3Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:40,2 12402NC
4ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,8 12403NC
8DisneyMagnus SkovsenSulky2:26,52:26,5 13604NC
1PepsiJonas Urth PedersenSulky2:45,52:45,5 12005NC
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,1 12406NC
9Ljungens NinaNikita HaugstrupSulky2:01,62:02,7 16207NC
2Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:44,1 12008NC
7Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:31,5 1300Disk
LILLALøb nr. 8 Prøveløb pony sulky 4.36 860 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Hellestruplunds GeenaCecilie AnovPrøveløb pony sulky2:33,72:36,8 12003:37,13:00,9Godkendt pony
3Musse MørkCia Mørk Christensen Undervisningsløb sulky3:20,0 10003:45,03:45,0
2Steengaardens LunaAnnie Egetoft Undervisningsløb sulky3:53,43:58,6 9203:52,74:12,9
1Gentleman Amalie SandersPrøveløb kusk sulky4:36,94:36,9 8604:20,05:02,3Godkendt kusk
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 3.26 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3TitaniNathalie K HansenSulky3:14,73:19,5 104013:23,03:15,2
5Olympia's JesschiwaMaria MøllerSulky2:59,83:00,6 114023:23,0*2:58,1
2KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:24,9 100033:33,53:33,5
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:26,6 100043:34,03:34,0
4CandyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky3:03,13:03,8 112054:01,03:35,2
ROSALøb nr. 10 Ungdomsløb Sulky 4:01 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,23:10,1 126013:43,02:57,0
1Queen of CannabisThorunn Mina Ulvedal Arnarson Ungdomsløb Sulky4:01,14:01,1 100023:49,6*3:49,6
6SiljeKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:40,32:44,2 146033:52,3*2:39,1
5Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:55,8 138043:57,02:51,7
2NicoCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:45,03:45,0 108053:58,5*3:40,8
3RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:32,9 114064:20,33:48,3
ORANGELøb nr. 11 Monte 3.40 1100 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5DjamGry Bruun Monte2:39,52:40,1 152014:29,82:57,5
3AkleiaNathalie K HansenMonte2:51,22:51,0 142024:30,63:10,6
2Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonte3:23,63:00,0 134034:41,53:30,1
4MadeleineEmilie J FriboMonte2:43,72:43,7 148044:50,63:16,4
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonte3:40,83:40,8 110055:50,65:18,7
LYS BLÅLøb nr. 12 Sulky 3.10 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Olympia's JesschiwaSofie MøllerSulky2:59,83:00,6 106013:08,3*2:57,6
4Julius IILine G AndersenSulky2:45,82:46,6 114023:18,52:54,1
1ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,4 104033:28,93:20,9
5Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:44,7 116043:29,23:00,3
3BeautyOskar Toft OlesenSulky2:46,72:47,7 114053:38,03:11,2
8Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:28,8 128063:38,22:50,5
6Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:44,1 116073:41,23:10,7
7Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:31,5 126083:44,42:58,1
GRÅLøb nr. 13 Sulky 2.20 1400 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,62:08,4 152013:13,4*2:07,2
5NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,6 158023:22,42:08,1
4GaivaFie IpsenSulky2:02,12:04,1 158033:26,62:10,8
6Ljungens NinaNikita HaugstrupSulky2:01,62:02,7 160043:28,42:10,3
1Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:18,5 1420Disk
2Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:13,9 1460Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne