Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 19. maj 2019 Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN (6)Resultater
GULLøb nr. 1 Sulky 2.45 1200 m. Guldliga u. 2.45RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6CæsarMalou CordtSulky2:32,02:33,3 130013:14,3*2:29,5
8AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:21,72:21,7 140023:24,72:26,2 G
3Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,3 122033:25,82:48,7 G
2SiljeEmilie J FriboSulky2:41,72:43,9 120043:26,32:51,9 G
4Eddie StarMalthe Oliver ArpSulky2:39,22:40,5 124053:32,42:51,3 G
5Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:40,4 124063:50,83:06,1
1Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:44,4 1200Disk
7Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:30,0 1320Disk
BLÅLøb nr. 2 Sulky 3.15 1100 m. Sølvliga 2.45-3.30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Trolleby MelonNicolai HaagensenSulky2:29,42:53,4 124013:31,92:50,9
1H: G: Sven-ArneAmalie PihlSulky3:15,53:16,1 110023:34,6*3:15,1 G
2ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:11,0 112033:39,03:15,5
8Laban STRSofia Støttrup NielsenSulky2:44,92:44,9 130043:42,32:51,0
3CandyLykke JürgensenSulky3:03,13:03,7 116053:46,23:15,0 G
4Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:03,0 118063:51,13:15,8 G
5Anemone Af VeddingeSigne HenriksenSulky2:51,92:54,1 1240Disk
7Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:41,52:45,0 1300Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.30 1200 m. Guldliga u. 2.45RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5MaxZimusCecilie Germann JensenSulky2:14,42:15,9 132012:56,6*2:13,8
2ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:29,9 120023:01,92:31,6
3DisneyMagnus SkovsenSulky2:29,02:29,0 120033:02,62:32,2 G
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,62:08,2 140043:02,72:10,5 G
8HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpSulky1:50,01:59,4 150053:04,42:02,9
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,7 142063:06,32:11,2 G
1Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:30,2 1200Udgået
4Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:21,5 1280Disk
GRØNLøb nr. 4 Sulky 5:00 700 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Gentleman Cecilie SandersSulky4:56,84:56,8 70013:13,8*4:36,9
3Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:03,34:15,0 82023:25,04:10,0 G
4AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,64:01,2 88033:32,84:01,8
6CandySimone Runa AsmussenSulky3:03,13:03,7 114043:35,63:09,1 G
5ToogoodtobetrueAdam KøhlerSulky2:58,53:11,0 110053:41,63:21,5
2Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky4:33,54:51,2 720Disk-gim
HVIDLøb nr. 5 Ungdomsløb Sulky 3.15 1100 m. Ungdomsliga, frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1H: G: Sven-ArneAmalie PihlUngdomsløb Sulky3:15,53:16,1 110013:26,6*3:07,8 G
5CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:32,02:33,3 140023:30,3*2:30,2
2Anemone Af VeddingeMalou CordtUngdomsløb Sulky2:51,92:54,1 124023:36,42:54,5 G
4SiljeFrederikke KirchhhoffUngdomsløb Sulky2:41,72:43,9 130043:38,52:48,1
3Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:44,92:44,9 130053:38,82:48,3 G
SORTLøb nr. 6 Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Trolleby MelonNicolai HaagensenSulky2:29,42:53,4 104013:00,12:53,2
6Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,82:32,1 118023:00,12:32,6 G
3Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:41,52:45,0 110033:06,42:49,5 G
1Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:03,0 98043:07,43:11,2 G
4Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:44,4 1100Disk
5Eddie StarMalthe Oliver ArpSulky2:39,22:40,5 1120DiskKusk udelukket 02.06.19-15.06.19
7Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:30,0 1200Disk
LYS BLÅLøb nr. 7 Prøveløb pony sulky 3:00 1100 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadPrøveløb pony sulky2:42,02:44,7 120013:48,93:10,8Godkendt pony
2MadeleineSimone Runa AsmussenPrøveløb pony Monte2:58,82:58,8 110023:55,63:34,2Godkendt pony
1Arwen Malou Celine Hammerich NielsenPrøveløb pony Monte-3:00,0 110033:56,33:34,8Godkendt pony og rytter
GRÅLøb nr. 8 Undervisningsløb sulky 5:00 600 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Gentleman Amalie SandersUndervisningsløb sulky4:56,84:56,8 60012:59,04:58,3
2Steengaardens LunaAnnie Egetoft Undervisningsløb sulky4:03,34:15,0 70023:14,34:37,6
LYS BRUNLøb nr. 9 Sulky 2.40 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4DisneyMagnus SkovsenSulky2:29,02:29,0 128013:07,7*2:26,6 G
6MaxZimusCecilie Germann JensenSulky2:14,42:15,9 142023:12,62:15,6
8HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpSulky1:50,01:59,4 160033:16,22:02,6
5Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:21,5 136043:16,32:24,3
1Mormors Urban Ida Marie Absalonsen HeerisSulky2:40,42:40,4 1200Disk
2Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,82:32,1 1260Disk
3Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:30,2 1280Udgået
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,7 1520Disk-gim

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne