Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Dansk PonyvæddeløbsForening - DPV

Løbsdato lørdag 7. september 2019 8. Løbsdag (5)Resultater
RØDLøb nr. 1 Sulky 4.20 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Igor Batirev
1FisenMathilde PedersenSulky4:24,24:42,2 92013:59,8*4:20,7
3Stjernens GibellKaya Rós BrandssonSulky4:22,44:20,0 100024:04,4*4:04,4
4RosieChristina Krogh BielSulky4:09,24:13,6 102034:05,6*4:00,8
5Cæsar IFreja Krogh KrarupSulky4:18,34:00,0 108044:17,2*3:58,1
2BertramLærke Møller JørgensenSulky4:45,24:20,0 100054:32,4*4:32,4
LILLALøb nr. 2 Sulky 3.48 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tikøb Autoservice
4FieSofie PihlSulky3:16,83:19,9 114013:48,93:20,8
2Mormors Susan svEmelie DuvellSulky3:32,53:32,5 108023:49,1*3:32,1
3MilleCecilie SoelbergSulky3:07,83:29,4 108033:53,73:36,4
5SmillaEmilie Selmann BørgesenSulky3:13,03:17,8 116043:54,43:22,1
1Bella SmidtFreja Krogh KrarupSulky3:51,03:48,9 100054:08,84:08,8
GULLøb nr. 3 Sulky 3:01 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Spar Nord
2FlamingoCoco Klokkeblomst JensenSulky3:02,93:01,6 100013:03,43:03,4
1IcemannSofie PihlSulky2:56,83:05,5 98023:08,73:12,6
4Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:51,72:53,3 104033:09,33:02,0
5Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:33,2 118043:23,12:52,1
3Mormors Hedvig svMoa LuckmanSulky3:01,13:01,1 100053:38,63:38,6
SORTLøb nr. 4 Sulky 3.29 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Bøgely Maskinstation
2Mormors Susan svEmelie DuvellSulky3:32,53:32,5 98013:28,93:33,2
4FieSofie PihlSulky3:16,83:19,9 104023:29,73:21,6
3MilleCecilie SoelbergSulky3:07,83:29,4 100033:37,83:37,8
1Bella SmidtFreja Krogh KrarupSulky3:51,03:48,9 92043:40,43:59,6
5Mormors Hedvig svMoa LuckmanSulky3:01,13:01,1 116053:51,63:19,7
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3:01 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tikøb Dæk
2IcemannSofie PihlSulky2:56,83:05,5 98013:07,83:11,6
3FlamingoCoco Klokkeblomst JensenSulky3:02,93:01,6 100023:08,13:08,1
4Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:51,72:53,3 104033:12,33:04,9
1SmillaEmilie Selmann BørgesenSulky3:13,03:17,8 92043:13,43:30,2
5Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:33,2 118053:13,82:44,2
ORANGELøb nr. 6 Sulky 4.13 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Drachmann Advokater
1FisenMathilde PedersenSulky4:24,24:42,2 90013:52,0*4:17,8
4RosieChristina Krogh BielSulky4:09,24:13,6 100024:02,3*4:02,3
3Stjernens GibellKaya Rós BrandssonSulky4:22,44:20,0 98034:02,6*4:07,6
5Cæsar IFreja Krogh KrarupSulky4:18,34:00,0 106044:09,7*3:55,6
2BertramFreia Møller JørgensenSulky4:45,24:20,0 98054:36,0*4:41,6
RØDLøb nr. 7 Ungdomsløb Sulky 3.29 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tikøb Korn og Fodderstofforretning
3Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenUngdomsløb Sulky2:51,72:53,3 120013:38,53:02,1
1MilleKiki Anemone Kopperup JensenUngdomsløb Sulky3:07,83:29,4 100023:39,83:39,8
2FlamingoCoco Klokkeblomst JensenUngdomsløb Sulky3:02,93:01,6 116033:40,13:09,7

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne