Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Dansk PonyvæddeløbsForening - DPV

Løbsdato lørdag 11. maj 2019 2. løbsdag (5)Resultater
RØDLøb nr. 1 Sulky 3.49 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Zøllner AS
5VedorSofie QuistSulky2:57,13:06,0 124013:47,43:03,4 G
4IcemannSofie PihlSulky2:56,83:09,6 12002NCKuk i tid / G
1Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:31,33:49,9 10003NCKuk i tid
2MilleCecilie SoelbergSulky3:07,83:32,3 1080NC
3SmillaEmilie Selmann BørgesenSulky3:13,03:23,9 1120Disk
HVIDLøb nr. 2 Sulky 4.16 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: JL Sandblæsning ApS
3TarokMagnus PedersenSulky3:24,04:02,0 106014:13,03:58,7 G
2RosieChristina Krogh BielSulky4:16,74:16,8 100024:12,9*4:12,9
6FieSofie PihlSulky3:16,83:26,1 124034:17,73:27,8
1FisenMathilde PedersenSulky4:33,54:20,0 98045:23,35:29,9
4RosaOlivia LandergrenSulky4:17,14:00,0 1060Udgået
5Bella SmidtSofie QuistSulky3:53,63:51,5 1100Disk-gim
LILLALøb nr. 3 Show løb 2.51 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Igor Batirev - Alt med heste
3Prins GMarc JensenShow løb2:13,72:18,9 *108012:35,72:24,2
2Ljungens LadyMikkel PedersenShow løb2:24,82:31,6 *100022:50,02:50,0 G
1Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenShow løb2:51,72:51,7 1000Udgået
SORTLøb nr. 4 Ungdomsløb Sulky 3.23 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Erik Andersen - Bøgely Maskinstation
2Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky3:25,23:16,0 104013:17,9*3:10,3
3FlamingoCoco Klokkeblomst JensenUngdomsløb Sulky3:05,73:15,1 104023:19,13:11,4
1SmillaKiki Anemone Kopperup JensenUngdomsløb Sulky3:13,03:23,9 100033:19,63:19,6
RØDLøb nr. 5 Sulky 3.49 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Zøllner AS
3SmillaEmilie Selmann BørgesenSulky3:13,03:23,9 112013:47,63:23,2
1Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:31,33:49,9 100024:01,04:01,0
4IcemannSofie PihlSulky2:56,83:09,6 120034:05,63:24,7
2MilleCecilie SoelbergSulky3:07,83:32,3 1080Udgået
5VedorSofie QuistSulky2:57,1*3:02,0 *1260Disk
HVIDLøb nr. 6 Sulky 4.16 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: JL Sandblæsning Aps
5Bella SmidtSofie QuistSulky3:53,63:51,5 110014:14,1*3:51,0 G
2RosieChristina Krogh BielSulky4:16,74:16,8 100024:14,9*4:14,9
3TarokMagnus PedersenSulky3:24,04:02,0 106034:15,84:01,3 G
6FieSofie PihlSulky3:16,83:26,1 124044:17,83:27,9
1FisenMathilde PedersenSulky4:33,54:20,0 98054:52,64:58,6
4RosaOlivia LandergrenSulky4:17,14:00,0 1060Udgået
LILLALøb nr. 7 Show løb 2.31 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Igor Batirev - Alt med heste
2Prins GMarc JensenShow løb2:13,72:18,9 108012:38,32:26,6
1Ljungens LadyMikkel PedersenShow løb2:24,82:31,6 10002NCKuk i tid / G
SORTLøb nr. 8 Ungdomsløb Sulky 3.16 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Erik Andersen - Bøgely Maskinstation
2FlamingoCoco Klokkeblomst JensenUngdomsløb Sulky3:05,73:15,1 100013:07,83:07,8
1Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky3:25,23:16,0 1000Disk-gim
3Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenUngdomsløb Sulky2:51,72:51,7 1140Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne