Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 19. oktober 2019 17. løbsdag på Lunden (4)Resultater
GULLøb nr. 1 Sulky 3.57 1000 m. Frit hcp. med mideldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kriteriums vinderen Empire
5Musse MørkMathilde DrescherSulky3:49,13:49,1 104014:22,34:12,2 g
3Bella SmidtFreja Krogh KrarupSulky3:51,03:57,4 100024:25,74:25,7
2FisenMathilde PedersenSulky4:04,74:04,7 96034:25,84:36,9
4Stjernens GibellKaya Rós BrandssonSulky3:55,63:49,5 104044:26,84:16,5
1FridaEmilie Austin MunkholmSulky3:46,84:08,3 960Diskg
ROSALøb nr. 2 Sulky 3.13 1000 m. Frit hcp. med mideldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kriteriums vinderen Empire
2Mormors Susan svEmelie DuvellSulky3:26,43:24,5 94013:08,7*3:20,7
6Mormors Hedvig svMoa LuckmanSulky3:01,13:03,6 106023:20,83:09,4 g
5H: G: Sven-ArneNoah Mathias HolseSulky3:03,93:03,9 104033:24,73:16,8
1Baron V D JapigwegLærke Holm JensenSulky3:20,03:26,1 94043:31,33:44,8 g
3Trolleby MelonMathilde DrescherSulky2:29,43:13,2 100053:45,83:45,8
4Sakina MSelma CurtisSulky3:09,13:09,1 1020Udgået7 dages startforbud
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.58 1000 m. Frit hcp. med mideldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kriteriums vinderen Empire
2Prins FelixEmilie Austin MunkholmSulky3:00,83:01,3 98012:57,1*3:00,7
1Farsøs KatieSelma CurtisSulky3:03,93:03,9 96022:59,93:07,4
5VedorSofie QuistSulky2:43,22:43,2 110033:14,62:56,9 g
3Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,7 1000Diskg
4Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:51,72:53,3 1020Udgået7 dages startforbud
LYS BRUNLøb nr. 4 Sulky 2.21 1000 m. Frit hcp. med mideldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kriteriums vinderen Empire
2Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:27,72:27,7 96012:24,92:30,9
3AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,12:20,7 100022:25,22:25,2 g
1Stenstugu FabianWilma BertilssonSulky2:32,92:35,1 90032:27,52:43,9 g
5ElvirussSofie QuistSulky2:08,32:08,3 110042:28,22:14,7
4Prins GMikkel PedersenSulky2:10,32:10,3 108052:33,92:22,5 g
HVIDLøb nr. 5 Ungdomsløb Sulky 3.37 1000 m. Frit hcp. med mideldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kriteriums vinderen Empire
1MilleKiki Anemone Kopperup JensenUngdomsløb Sulky3:07,83:36,5 100013:28,83:28,8 g
2FlamingoCoco Klokkeblomst JensenUngdomsløb Sulky3:01,93:01,9 120023:36,6*3:00,5
3Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenUngdomsløb Sulky2:51,72:53,3 1260Udgået7 dages startforbud
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.57 1400 m. Frit hcp. med mideldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kriteriums vinderen Empire
5Musse MørkMathilde DrescherSulky3:49,13:49,1 144015:29,7*3:49,0
1FridaEmilie Austin MunkholmSulky3:46,84:08,3 134025:32,54:08,1 g
4Stjernens GibellKaya Rós BrandssonSulky3:55,6*3:54,5 *142035:32,7*3:54,3 g
2FisenMathilde PedersenSulky4:04,74:04,7 136045:33,54:05,2
3Bella SmidtFreja Krogh KrarupSulky3:51,03:57,4 140055:35,63:59,7
GULLøb nr. 7 Sulky 3.13 1400 m. Frit hcp. med mideldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kriteriums vinderen Empire
2Mormors Susan svEmelie DuvellSulky3:26,4*3:20,5 *134014:30,1*3:21,6
6Mormors Hedvig svMoa LuckmanSulky3:01,13:03,6 148024:34,43:05,4
5H: G: Sven-ArneNoah Mathias HolseSulky3:03,93:03,9 146034:48,33:17,5
1Baron V D JapigwegLærke Holm JensenSulky3:20,03:26,1 132044:49,83:39,5
3Trolleby MelonMathilde DrescherSulky2:29,43:13,2 140056:36,14:42,9
4Sakina MSelma CurtisSulky3:09,13:09,1 1420Udgået7 dages startforbud
ROSALøb nr. 8 Sulky 2.43 1400 m. Frit hcp. med mideldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kriteriums vinderen Empire
6AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,12:20,7 162013:53,52:24,1
2Prins FelixEmilie Austin MunkholmSulky3:00,83:01,3 126023:53,73:05,5
1Farsøs KatieSelma CurtisSulky3:03,93:03,9 124033:56,13:10,4 g
3Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:01,0 126043:58,33:09,1
4Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,7 128054:01,23:08,4
5VedorSofie QuistSulky2:43,22:43,2 140064:04,82:54,9 g
RØDLøb nr. 9 Sulky 2.10 1400 m. Frit hcp. med mideldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kriteriums vinderen Empire
2Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:27,72:27,7 124013:10,32:33,5
4ElvirussSofie QuistSulky2:08,32:08,3 142023:10,62:14,2 g
3Prins GMikkel PedersenSulky2:10,32:10,3 140033:11,02:16,4
1Stenstugu FabianWilma BertilssonSulky2:32,92:35,1 118043:13,52:44,0 g
5Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,22:07,2 144053:15,22:15,6 g
6HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,01:59,0 152063:19,92:11,5

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne