Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 27. juli 2019 DM, sulky 2019 (4)Resultater
GULLøb nr. 1 Ungdomsløb Sulky 4:01 1200 m. Ungdoms DM /frit hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Jacpot Club
1Queen of CannabisCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:45,84:01,1 120014:26,9*3:42,4 g
6Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:55,8 164024:31,7*2:45,7 g
3SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,23:10,3 152034:31,72:58,8
2MilleKiki Anemone Kopperup JensenUngdomsløb Sulky3:07,83:32,7 136044:44,83:29,4 g
9Julius IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:45,82:46,6 174054:48,0*2:45,5
4H: G: Sven-ArneAmalie PihlUngdomsløb Sulky3:07,83:09,6 152064:50,03:10,8 g
11CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:29,52:29,8 194074:55,82:32,5 g
5FlamingoCoco Klokkeblomst JensenUngdomsløb Sulky3:05,02:59,8 160084:57,33:05,8 g
7Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenUngdomsløb Sulky2:51,72:52,0 168095:12,43:06,0 g
8BeautyOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky2:46,72:47,7 1720Udgået 7 dage startforbud
10Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:36,8 1840Udgået 7 dage startforbud
12FinallyKamilla GilsgaardUngdomsløb Sulky2:18,72:26,1 1980Disk
13Una fra SkovbogårdSelma S GrageUngdomsløb Sulky1:43,21:47,9 2680Udgået 7 dage startforbud
BLÅLøb nr. 2 Autostart sulky 1050 m. DM U 100 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Menhammer Stuteri præsenteret af Jeppe Eisner
11KäckLaura Spuhr NielsenAutostart sulky2:34,42:48,0 105012:59,02:50,5 g
7Granit IIAdam KøhlerAutostart sulky2:34,42:43,4 105022:59,22:50,7
1MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenAutostart sulky2:46,53:02,6 105033:11,43:02,3
4IcemannSofie PihlAutostart sulky2:56,83:09,6 105043:16,33:07,0 g
8ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenAutostart sulky2:57,23:03,4 105053:17,43:08,0
10ObelixFreja Klitgaard LarsenAutostart sulky3:06,73:11,0 105063:28,83:18,9
2Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmAutostart sulky3:10,73:13,3 105073:29,03:19,0
6Baron V D JapigwegSelma CurtisAutostart sulky3:20,03:26,8 105083:41,83:31,2
9BillyClara SkovgaardAutostart sulky3:23,43:40,3 105093:42,73:32,1
5Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenAutostart sulky3:53,43:58,6 1050104:15,34:03,1
3Lukas IISilas VellierAutostart sulky3:27,23:57,0 1050Disk
RØDLøb nr. 3 Autostart sulky 1050 m. DM U 110 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Menhammer Stuteri præsenteret af Jeppe Eisner
2Gransjöns KinderCaroline Juul SperlingAutostart sulky2:09,02:17,0 105012:25,22:18,3
8AmayaIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:20,12:20,2 105022:26,1*2:19,1 g
4Emmeros CelineCamilla Germann JensenAutostart sulky2:28,82:36,7 105032:46,92:39,0
1ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:33,82:41,1 105042:47,02:39,0 g
3Trolleby MelonNicolai HaagensenAutostart sulky2:29,42:47,7 105052:58,92:50,4
7Anemone Af VeddingeSigne HenriksenAutostart sulky2:45,82:50,0 105063:00,82:52,2 g
5Manse Star STRFrederik S IversenAutostart sulky2:59,83:00,9 105073:19,03:09,5
6VedorSofie QuistAutostart sulky2:51,62:58,2 1050Disk
9Thybo's LokeMike DambergAutostart sulky3:00,23:09,3 1050Disk
GRØNLøb nr. 4 Autostart sulky 1600 m. DM U 120 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Menhammer Stuteri præsenteret af Jeppe Eisner
3Prins GNanna NielsenAutostart sulky2:10,32:14,6 160013:30,82:11,8 g
7Zickat Oliver KristoffersenAutostart sulky2:31,82:32,1 160024:00,2*2:30,1
8CæsarMalou CordtAutostart sulky2:29,52:29,8 160034:07,12:34,4
1Eddie StarSara Sofie BerthelsenAutostart sulky2:39,22:40,2 160044:10,8*2:36,8
5UR KåreMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky2:30,02:36,0 160054:12,02:37,5
2Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenAutostart sulky2:42,22:42,0 160064:27,92:47,4
6H: G: Sven-ArneAmalie PihlAutostart sulky3:11,33:09,6 160074:59,4*3:07,1 g
4BeautyOskar Toft OlesenAutostart sulky2:43,42:47,7 1600Udgået
HVIDLøb nr. 5 Autostart sulky 1600 m. DM U 128 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Menhammer Stuteri præsenteret af Jeppe Eisner
1Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart sulky1:47,61:51,4 160013:06,31:56,4
9HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpAutostart sulky1:50,02:00,4 160023:09,81:58,6 g
3LucilMads VesterlundAutostart sulky1:59,11:59,7 160033:16,12:02,6 g
5NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:55,72:03,6 160043:16,42:02,8
8Rain IILaura Spuhr NielsenAutostart sulky2:02,72:08,3 160053:21,32:05,8
10Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:07,22:08,4 160063:25,62:08,5 g
2SoolaimaMille-Marie Neerup JensenAutostart sulky2:01,02:02,9 160073:30,22:11,4 g
6FudgeRasmus E JensenAutostart sulky2:07,82:08,6 160083:37,72:16,1 g
4Isilon NirmëNikoline DrewsenAutostart sulky3:09,63:26,1 1600Udgået
7MaxZimusCecilie Germann JensenAutostart sulky2:06,22:10,0 1600Disk
SORTLøb nr. 6 Autostart sulky 1600 m. DM U 135 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Menhammer Stuteri præsenteret af Jeppe Eisner
4TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:54,4 160012:59,81:52,4
6Ernst MalkinCaroline Juul SperlingAutostart sulky1:54,51:57,2 160023:09,91:58,7 g
5Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardAutostart sulky1:47,91:59,2 160033:14,42:01,5 g
7Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenAutostart sulky1:51,71:58,5 160043:16,62:02,9 g
1ElvirussSofie QuistAutostart sulky2:11,32:13,7 160053:30,12:11,3 g
3Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Autostart sulky2:38,12:39,1 16006NC
2ÅkerNoah Mathias HolseAutostart sulky1:51,91:56,0 1600Udgået
8Una fra SkovbogårdSelma S GrageAutostart sulky1:40,61:47,9 1600Udgået
LYS BRUNLøb nr. 7 Autostart sulky 1050 m. Grundlags inddelt hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Lundens Trænerforening
1Hjortagers TrisseOliva Marie MunkAutostart sulky3:32,63:39,8 105013:50,03:39,0
8CarlNatasja Lisa KousholtAutostart sulky3:54,53:52,4 105023:58,5*3:47,1
4BasseEmmalee AnderssonAutostart sulky3:46,63:50,2 105034:10,93:59,0
6RosieChristina Krogh BielAutostart sulky4:09,24:07,1 105044:38,34:25,0
2H: G. One DirectionNicolai HaagensenAutostart sulky3:46,83:50,3 1050Disk
3Bådsgårds SudokuSilas VellierAutostart sulky4:22,64:31,8 1050Udgået
5FridaMathilde DrescherAutostart sulky3:46,83:57,2 1050Disk
7LucasAicha Louise NørregaardAutostart sulky4:12,24:29,5 1050Udgået
LILLALøb nr. 8 Autostart sulky 1050 m. Grundlags inddelt hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travet.dk
3Katriona MNoah Mathias HolseAutostart sulky2:56,83:09,8 105013:09,93:00,9
4Tarzan JohansenFreja Klitgaard LarsenAutostart sulky3:07,53:07,5 105023:14,1*3:04,9 g
5DolceTabea Anne MunkAutostart sulky3:24,23:27,4 105033:24,2*3:14,5 g
1FieSofie PihlAutostart sulky3:16,83:24,9 105043:26,93:17,0
6Donna AllaraXenia AnderssonAutostart sulky3:07,33:17,2 105053:31,13:21,0 g
8Samba IIDiana Holm JohansenAutostart sulky3:31,33:35,3 105063:39,7*3:29,2
2JoyMathilde Ravnholt DalgaardAutostart sulky3:02,13:02,3 1050Udgået
7SmillaEmilie Selmann BørgesenAutostart sulky3:13,03:18,0 1050Disk-gim
LYS GRØNLøb nr. 9 Autostart sulky 1600 m. Grundlags inddelt hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Martin Tim Holmslav
6LisaIsabella SamsonAutostart sulky2:36,62:35,7 160014:06,7*2:34,2
7SiljeMalou Celine Hammerich NielsenAutostart sulky2:41,72:44,2 160024:07,1*2:34,4
4Laban STRMille-Mi RosenfeldtAutostart sulky2:44,92:43,6 160034:18,9*2:41,8 g
3Julius IILine G AndersenAutostart sulky2:45,82:46,6 160044:22,7*2:44,2
1Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadAutostart sulky2:42,02:44,7 160054:36,22:52,6 g
5Bambola SetLaurits LønstrupAutostart sulky2:48,12:50,9 160064:41,72:56,1
2Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenAutostart sulky2:40,42:41,5 160074:48,63:00,4
ROSALøb nr. 10 Autostart sulky 1600 m. Grundlags inddelt hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: HK Entreprise
2Tejas MorianRasmus E JensenAutostart sulky2:11,82:13,9 160013:36,72:15,4
9OberonLuna SnitgaardAutostart sulky2:13,12:15,5 160023:38,02:16,3 g
5FinallyKamilla GilsgaardAutostart sulky2:18,72:26,1 160033:38,2*2:16,4 g
8DisneyMagnus SkovsenAutostart sulky2:26,52:26,6 160043:53,4*2:25,9
7ElwisAdam KøhlerAutostart sulky2:17,02:27,4 160053:54,92:26,8
4Sharifa MNoah Mathias HolseAutostart sulky2:30,12:30,3 160064:00,12:30,1 g
6Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart sulky2:31,52:31,5 160074:20,72:42,9 g
1Ljungens LadyMikkel PedersenAutostart sulky2:24,82:29,9 1600Disk-gim
3Titan TrotKlara Glerup BakAutostart sulky2:21,82:22,0 1600Disk
ORANGELøb nr. 11 Ungdomsløb Sulky 3.32 1200 m. Frit hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Charlottenlund Amatørklub
3Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky3:10,33:08,6 13401NC
9LucilMads VesterlundUngdomsløb Sulky1:59,11:59,7 21202NC
6LisaCamilla SamsonUngdomsløb Sulky2:36,62:35,7 16403NC
2Donna AllaraSimone LindevangUngdomsløb Sulky3:12,53:17,2 13004NC
8HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpUngdomsløb Sulky1:50,02:00,4 21205NC
10Ernst RomeoKamilla GilsgaardUngdomsløb Sulky1:47,61:51,4 22806NC
4Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenUngdomsløb Sulky2:51,72:52,0 14807NC
1RöskvaCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:14,83:32,9 1200Disk
5BeautyOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky2:46,72:47,7 1520Udgået
7Axl WeeFrederikke KirchhhoffUngdomsløb Sulky2:28,82:28,8 1700Henvist til prøveløbskal godkendes i 2 påhinandenfølgende pr
LYS BLÅLøb nr. 12 Sulky 4.31 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kriteriums vinderen Doublewind
4Queen of CannabisThorunn Mina Ulvedal Arnarson Sulky3:45,84:01,1 118014:42,93:59,7 Manglende hjelm ved præmieoverrækkelse
8CarlNatasja Lisa KousholtSulky3:54,53:47,1 126025:03,24:00,6
7BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:50,2 124035:03,54:04,8
3RosieChristina Krogh BielSulky4:09,24:07,1 116045:04,54:22,5
5FridaMathilde DrescherSulky3:46,83:57,2 120055:14,54:22,1
6H: G. One DirectionKaroline DrescherSulky3:46,83:50,3 124075:21,24:19,0
1Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky4:22,64:31,8 1040Udgået
2LucasAicha Louise NørregaardSulky4:12,24:29,5 1060Udgået
GULLøb nr. 13 Sulky 2.21 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hotel Fortunen
4Prins GNanna NielsenSulky2:10,32:11,8 112012:27,62:11,8
1Titan TrotKlara Glerup BakSulky2:21,82:22,0 104022:28,52:22,8
8Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,51:58,5 124032:29,12:00,2
5MaxZimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:10,0 114042:29,42:11,1
2OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:15,5 110052:30,82:17,1 g
7NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:02,8 120062:31,12:05,9
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,22:08,4 116072:32,52:11,5
3ElvirussSofie QuistSulky2:12,72:13,7 1100Disk
BLÅLøb nr. 14 Sulky 3.56 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kentauer
1Lukas IISilas VellierSulky3:27,23:57,0 104014:02,13:52,8 g
4Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:31,33:29,2 118024:03,9*3:26,7
7FieSofie PihlSulky3:16,83:17,0 126034:12,23:20,2 g
5Baron V D JapigwegSelma CurtisSulky3:20,03:26,8 120044:12,93:30,8
3BillyClara SkovgaardSulky3:23,43:32,1 116054:13,23:38,3
8DolceTabea Anne MunkSulky3:24,23:14,5 128064:13,9*3:18,4 g
2Hjortagers TrisseOliva Marie MunkSulky3:32,63:39,0 114074:14,43:43,2
9ObelixFreja Klitgaard LarsenSulky3:06,73:11,0 130084:19,73:19,8
6SmillaEmilie Selmann BørgesenSulky3:13,03:18,0 1260Disk
RØDLøb nr. 15 Sulky 3:02 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Avlshingsten Gigant Neo
1MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,53:02,3 104013:09,73:02,4
5VedorSofie QuistSulky2:51,62:58,2 108023:09,92:55,8 g
8Trolleby MelonMalthe Oliver ArpSulky2:29,42:47,7 114033:10,72:47,3
4FlamingoCoco Klokkeblomst JensenSulky3:05,02:59,8 106043:13,9*3:02,9 g
7Anemone Af VeddingeSigne HenriksenSulky2:47,12:50,0 112053:15,22:54,3 g
6Bambola SetLaurits LønstrupSulky2:41,22:50,9 112063:20,82:59,3 g
3Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:00,9 106073:22,53:11,0 g
2JoyMathilde Ravnholt DalgaardSulky3:02,13:02,3 1040Udgået
GRØNLøb nr. 16 Sulky 3.17 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Niels Juel
4IcemannSofie PihlSulky2:56,83:07,0 110013:24,03:05,5 g
1Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:12,53:17,2 104023:24,43:16,5
7Katriona MNoah Mathias HolseSulky2:56,83:00,9 114033:25,23:00,0
6ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,4 112043:31,03:08,4
2Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:11,93:13,3 108053:37,33:21,2 g
3Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:09,3 1100Disk
5Tarzan JohansenFreja Klitgaard LarsenSulky3:07,53:04,9 1120Disk-gim
HVIDLøb nr. 17 Sulky 2.44 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Avlshingsten Tycoon Conway Hall
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,1 108012:54,42:41,5
6ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,0 108022:54,62:41,7 g
7Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:36,8 110032:55,92:39,9
3Laban STRMille-Mi RosenfeldtSulky2:42,32:41,8 106042:56,22:46,2
8SiljeMalou Celine Hammerich NielsenSulky2:39,12:34,4 112052:58,22:39,1 g
1Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:44,7 104063:00,12:53,2 g
2Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:42,0 106073:01,12:50,8
4Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:41,5 106083:13,33:02,4 g
SORTLøb nr. 18 Ungdomsløb Sulky 3.32 1050 m. Grundlags inddelt hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Opdrætterforeningen
3SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,23:10,3 116013:26,72:58,2 g
4Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky3:10,33:08,6 118023:37,1*3:04,0 g
5Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:55,8 126033:38,02:53,0
1RöskvaCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:14,83:32,9 104043:38,33:29,9
2MilleKiki Anemone Kopperup JensenUngdomsløb Sulky3:07,83:32,7 104053:38,73:30,3
6UR KåreMille-Marie Neerup JensenUngdomsløb Sulky2:33,52:36,0 142063:56,02:46,2
7Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardUngdomsløb Sulky1:47,91:59,2 1860Udgået
LYS BRUNLøb nr. 19 Sulky 2.36 1050 m. Frit hcpRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Charlottenlund Travbane
9AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,12:19,1 118012:46,02:20,7
5Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,82:30,1 110022:46,4*2:31,3
1Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:36,7 104032:47,92:41,4
2LisaIsabella SamsonSulky2:36,62:34,2 106042:48,62:39,1
8DisneyMagnus SkovsenSulky2:26,52:25,9 112052:51,72:33,3 g
4Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:30,12:30,1 110052:55,02:39,1 g
3Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:31,5 108072:59,32:46,0 g
6Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:29,9 1100Disk
7Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:28,8 1100Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne