Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 25. maj 2019 7. løbsdag på Lundern (4)Resultater
SORTPrøveløb Prøveløb pony Monte 1000 m. Ponyer og KuskeRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Grand B
1Flickas PrideKamilla GilsgaardPrøveløb pony Monte-3:00,0 10002:19,02:19,0Godkendt pony
3Katriona MNoah Mathias HolsePrøveløb pony sulky3:20,0 10803:41,43:25,0Godkendt pony
2H: G. One DirectionMathilde DrescherPrøveløb kusk sulky3:46,83:46,8 10404:48,44:37,3Godkendt kusk
GULLøb nr. 1 Sulky 3.12 800 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Grand B
2Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:11,2 80012:36,03:15,0 g, bøde(ukorrekt piskeføring)
1Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:11,93:11,9 80022:36,33:15,4
4Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:30,12:30,1 102032:38,82:35,7
3Mormors MariamWilma A JohanssonSulky3:09,13:09,1 82042:43,43:19,3
5Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,61:53,8 134052:59,32:13,8
BLÅLøb nr. 2 Ungdomsløb Sulky 2.19 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Grand B
5Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardUngdomsløb Sulky1:47,91:59,8 116012:17,51:58,5 g
3Prins GNanna NielsenUngdomsløb Sulky2:13,72:18,9 100022:19,82:19,8 g
2Trolleby MelonMalthe Oliver ArpUngdomsløb Sulky2:29,42:50,9 82032:19,92:50,6
4LG:s BugattiJonas HansenUngdomsløb Sulky2:03,92:03,9 112042:24,02:08,6 g
1H: G: Sven-ArneAmalie PihlUngdomsløb Sulky3:07,83:07,8 74052:29,63:22,2 g
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.54 800 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Grand B
5Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:11,93:11,9 98013:12,13:16,0
2H: G. One DirectionNicolai HaagensenSulky3:46,83:46,8 82023:17,14:00,4 g
1FridaSelma CurtisSulky3:46,83:54,5 80033:19,04:08,8 g
4Consors OssianBritta LönnerSulky3:25,23:25,2 92043:21,33:38,8 Kusk Wilma A Johansson
3Baron V D JapigwegKaroline DrescherSulky3:20,03:26,3 90053:41,44:06,0
GRØNLøb nr. 4 Sulky 3.26 1200 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Grand B
3Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:11,2 130014:09,93:12,2 g
4H: G: Sven-ArneAmalie PihlSulky3:07,83:07,8 132024:12,53:11,3
1FridaLaurits LønstrupSulky3:46,83:54,5 106034:21,84:07,0 g
2Baron V D JapigwegKaroline DrescherSulky3:20,03:26,3 120044:39,43:52,8
5Mormors TurboBritta LönnerSulky2:48,42:48,4 1460UdgåetKusk syg
GRÅLøb nr. 5 Sulky 2.30 1200 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Grand B
4Prins GNanna NielsenSulky2:13,72:18,9 130012:54,32:14,1 g
2Trolleby MelonMalthe Oliver ArpSulky2:29,42:50,9 106022:54,62:44,7
3Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:30,12:30,1 120033:00,62:30,5 g
6Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:59,8 150043:02,42:01,6 g
1Mormors MariamWilma A JohanssonSulky3:09,13:09,1 96053:02,43:10,0 g
5Lippu EssBritta LönnerSulky2:11,92:11,9 1360UdgåetKusk syg


Du kan e.v.t. printe resultaterne