Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 20. april 2019 4. løbsdag på Lunden (4)Resultater
GULLøb nr. 1 Sulky 3.54 800 m. Frit hcp/Deles ved 10 tilmeldtRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: TM Spåner/Tommy Mikkelsen
4Farsøs KatieNicolai HaagensenSulky3:18,03:18,7 94013:06,33:18,2 g
7Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:35,62:35,6 120023:07,22:36,0 g
1FridaMathilde PedersenSulky3:46,83:54,5 80033:17,14:06,4 g
3Baron V D JapigwegEmilie Austin MunkholmSulky3:20,03:30,1 90043:19,53:41,7
2H: G. One DirectionMike DambergSulky3:53,83:53,8 80053:20,04:10,0
5H: G: Sven-ArneLaurits LønstrupSulky3:16,83:16,8 96063:24,23:32,7
6SmillaEmilie Selmann BørgesenSulky3:13,03:15,1 96073:31,83:40,6 Rapporteret
BLÅLøb nr. 2 Sulky 3:06 800 m. Frit hcp/Deles ved 10 tilmeldtRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: TM Spåner/Tommy Mikkelsen
6ÅkerNoah Mathias HolseSulky1:55,61:57,3 126012:33,42:01,7
3Trolleby MelonMalthe Oliver ArpSulky2:29,42:53,0 86022:35,03:00,2
4Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:24,8 102032:43,72:40,5 g
2Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:05,9 80042:45,73:27,1 g
1FlamingoMathilde PedersenSulky3:05,73:07,6 80052:48,63:30,8
5ElvirussSofie QuistSulky2:12,72:14,7 1100OpgavStartforbud til 30/4
LILLALøb nr. 3 Ungdomsløb Sulky 2.54 1050 m. Frit hcp/Deles ved 10 tilmeldtRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: TM Spåner/Tommy Mikkelsen
1Bambola SetAmalie PihlUngdomsløb Sulky2:41,22:54,1 104013:00,72:53,8 g
3Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardUngdomsløb Sulky1:47,91:59,8 152023:02,11:59,8
2JohnMatilde Due JensenUngdomsløb Sulky2:39,02:38,5 116033:09,62:43,4 g
GRØNLøb nr. 4 Sulky 3.54 1200 m. Frit hcp/Deles ved 10 tilmeldtRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: TM Spåner/Tommy Mikkelsen
3Baron V D JapigwegAmalie PihlSulky3:20,03:30,1 134014:36,43:26,3
4Farsøs KatieMikkel PedersenSulky3:18,03:18,7 142024:36,5*3:14,7 g
2H: G. One DirectionNicolai HaagensenSulky3:53,83:53,8 120034:48,74:00,6 g
1FridaEmilie Austin MunkholmSulky3:46,83:54,5 120044:49,14:00,9
5H: G: Sven-ArneLaurits LønstrupSulky3:16,83:16,8 142054:57,43:29,4
6SmillaEmilie Selmann BørgesenSulky3:13,03:15,1 144065:21,13:43,0Henvist til dyrlægeg
GRÅLøb nr. 5 Sulky 3:07 1200 m. Frit hcp/Deles ved 10 tilmeldtRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: TM Spåner/Tommy Mikkelsen
5Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:35,62:35,6 144013:42,7*2:34,7 g
4Trolleby MelonMalthe Oliver ArpSulky2:29,42:53,0 130023:45,92:53,8
3Bambola SetAmalie PihlSulky2:41,22:54,1 128033:48,52:58,5 g
6Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:24,8 154044:03,02:37,8 g
1FlamingoMathilde PedersenSulky3:05,73:07,6 120054:07,63:26,3
2Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:05,9 1200Disk
GULLøb nr. 6 Sulky 2.14 1200 m. Frit hcp/Deles ved 10 tilmeldtRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: TM Spåner/Tommy Mikkelsen
5Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,61:51,1 144012:43,91:53,8
4ÅkerNoah Mathias HolseSulky1:55,61:57,3 138022:47,02:01,0 g
3HS Didi Li PomMalthe Oliver ArpSulky1:50,01:58,2 136032:47,22:02,9
2Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,62:08,9 124042:56,32:22,2 g
1ElvirussSofie QuistSulky2:12,72:14,7 1200Udgik

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne