Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 1. juni 2019 Ponydag med indledende afd. af PonyLiga, Fast Riders Junior & Ungdomsliga (3)Resultater
LYS BLÅPrøveløb Prøveløb pony sulky 4.20 800 m. Prøve/rutineRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3KaroThilde Ibsgaard Fjelsted Prøveløb pony sulky-4:20,0 8003:30,94:23,6Godkendt pony
4Olympia's JesschiwaSofie MøllerPrøveløb pony sulky3:00,83:02,1 11403:32,33:06,2Godkendt pony
2Queen of CannabisCecilie AnovPrøveløb pony sulky-4:20,0 8004:07,15:08,9Godkendt pony
1NicoPhilip Meyer Prøveløb pony sulky-4:20,0 8004:08,25:10,3Godkendt pony
GULLøb nr. 1 Sulky 2.29 1200 m. GULD LIGA, Frit handicap, for RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4MaxZimusCecilie Germann JensenSulky2:13,82:14,1 134012:49,1*2:06,2
2DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:21,4 126022:52,72:17,1 G
8Karamellen (S)Ruben KristensenSulky1:52,52:01,4 148032:53,61:57,3 G
5FudgeRasmus E JensenSulky2:09,42:10,4 138042:56,3*2:07,8
1ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:29,1 120052:57,62:28,0
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,7 142063:01,12:07,5
3Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:21,4 1260Disk
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,62:08,2 1400Udgåetgdr. behandlet
BLÅLøb nr. 2 Sulky 2.45 1200 m. GULD LIGA, Frit handicap, for RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:45,8 120013:12,22:40,2
8AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:21,72:22,7 138023:13,5*2:20,2 G
2Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:43,5 122033:15,62:40,3
4Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:41,0 122043:17,92:42,2 G
6EbbaSigurd Hvass JespersenSulky2:32,72:39,5 124053:20,02:41,3
7DjamGry Bruun Sulky2:30,82:35,7 128063:20,62:36,7
5Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:40,4 124073:25,52:45,7
3Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,3 1220Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.42 1100 m. SØLV LIGA, Frit handicap, for RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3ViktoryCamilla Germann JensenSulky3:15,73:15,7 124013:46,4*3:02,6 G
4ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:13,5 126023:51,43:03,7
7Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:51,92:53,2 140034:02,62:53,3 G
9ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:43,6 150044:04,92:43,3 G
8Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:47,5 146054:05,72:48,3
10Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:41,52:42,5 150064:05,92:43,9
5FilurMaria MøllerSulky3:07,93:09,4 128074:10,03:15,3 G
1Felix SmithFrederik FeldstedtSulky3:22,03:24,5 120084:14,63:32,2
2NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:20,2 122094:15,73:29,6 G
6CandyMalou CordtSulky3:03,13:03,7 1320Disk
GRØNLøb nr. 4 Sulky 4.51 1000 m. BRONZE LIGA, Frit Handicap, fRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6JasminLucas KirkSulky3:56,43:57,3 122014:38,2*3:48,0
5AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,64:03,3 120024:39,3*3:52,8
3BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:29,14:33,2 106034:44,6*4:28,5
7Frøken PippiFrederik FeldstedtSulky3:40,53:42,9 130044:45,6*3:39,7
4Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:03,34:07,7 118054:47,64:03,7 G
2Nørkærs LuccaMathilde Foss VincentsSulky4:24,34:41,9 104064:47,84:36,7
8GoliathSofie MøllerSulky3:35,83:36,6 134074:52,33:38,1 G
1Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky4:33,54:51,2 100084:56,14:56,1
9Turbo TulleAdam KøhlerSulky3:31,43:33,5 1360Disk
LYS BRUNLøb nr. 5 Monte 3:06 1200 m. FAST RIDERS JUNIOR, Frit handiRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:32,32:33,6 146013:48,32:36,4
5Don HudsonMaja ChristensenMonte2:25,32:26,0 152023:49,12:30,7 G
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:06,4 120033:56,93:17,4
2DjamGry Bruun Monte2:39,52:39,8 140044:03,62:54,0
3EbbaSigurd Hvass JespersenMonte2:33,02:36,4 1420Disk-pasgang
6Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,21:59,5 1860Udgåettvangsslettet
SORTLøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 3:03 1200 m. UNDGDOMS LIGA, Frit HandicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:44,92:46,6 132013:34,2*2:42,3 G
4SiljeJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:41,72:44,8 134023:34,8*2:40,3 G
6Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,8 142033:38,2*2:33,7 G
1CandyMalou CordtUngdomsløb Sulky3:03,13:03,7 120033:42,63:05,5 G
5Kong ArthurRuben KristensenUngdomsløb Sulky2:40,52:41,0 136053:40,02:41,8
2Dixie IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:50,92:51,9 128063:57,03:05,2 G
LYS BRUNLøb nr. 7 Undervisningsløb sulky 3.36 700 m. For kuske i travskolerne, der RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Pippi IIJulie GravesenUndervisningsløb sulky3:25,83:27,1 74012:41,03:37,6
3FilurSidsel Ibsgaard Fjelsted Undervisningsløb sulky3:07,93:09,4 80022:43,13:23,9
1GoliathSilke Vindbjerg Undervisningsløb sulky3:35,83:36,6 700Udgået
4Ljungens NinaSilvia ErichenUndervisningsløb sulky2:01,62:02,7 1240Udgået
LILLALøb nr. 8 Ungdomsløb Sulky 4:03 1000 m. Sulky/Mont. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4SiljeJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:41,72:44,8 14801NC
3Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:44,92:46,6 14602NC
1AskepotMolly Josefine RasmussenUngdomsløb Sulky3:57,64:03,3 10003NC
5Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,8 15804NC
6Karamellen (S)Ruben KristensenUngdomsløb Sulky1:52,52:01,4 20005NC
2Arwen Frederikke KirchhhoffUngdomsløb Monte-3:00,0 13606NC
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 4:07 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2JasminLucas KirkSulky3:56,43:57,3 104013:52,2*3:43,3
1Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky4:03,34:07,7 100023:53,4*3:53,4
7ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:13,5 128033:54,43:03,1
8Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:51,92:53,2 142043:58,7*2:48,1
3Frøken PippiSofie A. Dalgaard SørensenSulky3:40,53:42,9 110053:59,4*3:37,6
10Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:45,8 148064:02,32:43,7
11Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:41,52:42,5 152074:07,52:42,8
9Dixie IILine G AndersenSulky2:50,92:51,9 144084:14,02:56,4
6NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:20,2 124094:17,53:27,7
4Turbo TulleAdam KøhlerSulky3:31,43:33,5 1160104:17,63:42,1
5Felix SmithMathilde Foss VincentsSulky3:22,03:24,5 1200Disk-gim
ROSALøb nr. 10 Sulky 2.47 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:22,92:23,4 116012:40,1*2:18,0 G
3Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:43,5 102022:43,22:40,0
2ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:43,6 102032:44,52:41,3 G
6DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:21,4 118042:44,82:19,7
9Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:01,4 138052:45,21:59,7
7Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:21,4 118062:45,62:20,3
1Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:47,5 100072:45,8*2:45,8 G
8Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,7 132082:53,52:11,4 G
4Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:40,4 104092:55,12:48,4
LYS BRUNLøb nr. 11 Monte 3:06 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:32,32:33,6 122013:09,82:35,6 G
5Don HudsonMaja ChristensenMonte2:25,32:26,0 128023:12,02:30,0 G
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:06,4 100033:14,73:14,7
3DjamGry Bruun Monte2:39,52:39,8 116043:19,02:51,6
2Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonte3:34,83:00,0 104053:37,8*3:29,4 G
6Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,21:59,5 1560Udgåettvangsslettet

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne