Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Bornholms Ponytravklub - BHPT

Løbsdato lørdag 14. september 2019 Showløbs finale & Indledende afdeling til Liga løb & Fast riders cup (2)Resultater
ORANGE Prøveløb rytter Monte 3.40 700 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5JackiLaura Kofod BagerPrøveløb rytter Monte-3:20,0 78012:42,13:27,8Godkendt rytter
3Hjortagers TrisseMathea JönssonPrøveløb kusk sulky3:32,63:32,6 72022:55,44:03,6Godkendt kusk
2LucasNicole Rømer JensenPrøveløb kusk sulky3:58,54:10,0 62032:56,24:44,2Godkendt kusk
1StarMathilde Bækgaard HolmPrøveløb kusk sulky4:14,44:14,4 60042:59,34:58,8Godkendt kusk
4UncasAicha Louise NørregaardPrøveløb rytter Monte3:22,13:23,6 76053:00,93:58,0Godkendt rytter
GULLøb nr. 1 Sulky 4:00 880 m. Liga Bronze 3:30-4:00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:12,2 84013:39,74:21,5
3Røgens AmalieFiluca Wermelin-LarsenSulky4:03,94:06,0 86023:41,64:17,7
5BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:49,9 92033:43,84:03,3
6SmilaJulie Sjøholm JensenSulky3:46,33:48,0 92043:47,74:07,5
1StarMille-Marie Neerup JensenSulky4:14,44:16,2 82053:49,44:39,8
7Hjortagers TrisseRasmus E JensenSulky3:32,63:34,9 98063:58,04:02,9
4CarlNatasja Lisa KousholtSulky3:54,53:56,5 900Disk
LILLALøb nr. 2 Monte 3.36 940 m. Fast riders cup juniorRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6AkleiaNathalie K HansenMonte2:51,22:52,4 118013:20,2*2:49,7
5FiboXenia AnderssonMonte2:57,53:00,2 112023:21,32:59,7
1Østruplunds JasonMathea JönssonMonte3:35,33:36,6 94033:26,33:39,5
2PusleJulie Sjøholm JensenMonte3:25,23:25,2 98043:27,53:31,7
7LisaIsabella SamsonMonte2:43,82:43,8 124053:41,32:58,5
3UncasNicole Rømer JensenMonte3:22,13:23,6 1000Disk
4Donna AllaraEmmalee AnderssonMonte3:18,93:22,5 1000Disk
RØDLøb nr. 4 Sulky 3.15 1040 m. Liga sølv 2:45 - 3:30; Liga Guld 2:45 og bedreRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3AkleiaNathalie K HansenSulky2:25,42:38,7 128013:18,92:35,4
2Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:06,43:12,5 106023:19,43:08,1
4LisaIsabella SamsonSulky2:30,62:33,6 132033:22,12:33,1
5Tejas MorianMille-Marie Neerup JensenSulky2:07,62:13,2 152043:27,12:16,3
6FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:13,0 152053:38,32:23,6
1TitaniAicha Louise NørregaardSulky3:11,23:14,7 1040Disk
HVIDLøb nr. 5 Show løb 4:00 900 m. Showsløbs FinaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1StarOliva Marie MunkShow løb4:14,44:14,4 8401NC
2LucasAicha Louise NørregaardShow løb3:58,54:10,0 8602NC
6DolceTabea Anne MunkShow løb3:18,43:20,2 10803NC
5Hjortagers TrisseOliva Marie MunkShow løb3:32,63:32,6 10204NC
3CarlNatasja Lisa KousholtShow løb3:54,53:58,5 9005NC
7Donna AllaraXenia AnderssonShow løb3:06,43:07,0 11606NC
9AlladinSimone LindevangShow løb2:39,42:20,8 15407NC
8LisaIsabella SamsonShow løb2:30,62:30,6 14408NC
4BasseEmmalee AnderssonShow løb3:46,63:48,7 940Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne