Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Bornholms Ponytravklub - BHPT

Løbsdato lørdag 25. maj 2019 Eliteløbsdag med indledende afd. Pony Liga (2)Resultater
ORANGEPrøveløb Prøveløb pony sulky 3.40 600 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1StarOliva Marie MunkPrøveløb pony sulky-4:00,0 56013:12,45:43,6Godkendt pony
2DolceTabea Anne MunkPrøveløb pony Monte3:45,33:40,0 600Disk
3Borggårds AlladinCilja Folman WesthPrøveløb pony Monte-3:00,0 740Udgået
GULLøb nr. 1 Sulky 3.30 820 m. Liga Bronze 3:30-4:00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1LucasAicha Louise NørregaardSulky4:23,54:36,8 62012:45,04:26,1
2Røgens AmalieFiluca Wermelin-LarsenSulky4:04,34:04,5 70022:50,7*4:03,9
4DolceTabea Anne MunkSulky3:45,33:40,0 80032:56,3*3:40,4
3BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:52,3 780Disk
5Hjortagers TrisseOliva Marie MunkSulky3:34,93:39,1 780Disk
LILLALøb nr. 2 Monte 3.40 980 m. MontéRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5FiboXenia AnderssonMonte3:03,53:00,0 120013:39,5*3:02,9
1Østruplunds JasonMathea JönssonMonte4:26,33:40,0 98023:40,8*3:45,3
3Donna AllaraEmmalee AnderssonMonte3:18,93:22,6 106033:41,63:29,1
7SantosMathilde Bækgaard HolmMonte4:00,73:00,0 120044:08,2*3:26,8
6UncasNicole Rømer JensenMonte3:33,43:00,0 120054:08,8*3:27,3
2TitaniNathalie K HansenMonte3:22,13:22,9 1060Disk
4BacardiFiluca Wermelin-LarsenMonte3:21,73:20,0 1080Udgået
8LisaIsabella SamsonMonte2:43,82:44,0 1340Udgået
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.20 960 m. Liga sølv 2:45 - 3:30; Liga Guld 2:45 og bedreRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:12,53:15,4 98013:20,73:24,8
4AkleiaNathalie K HansenSulky2:37,02:37,4 122023:20,92:44,7
2TitaniOliva Marie MunkSulky3:14,73:15,6 100033:21,13:21,1
1CarlNatasja Lisa KousholtSulky4:08,43:20,0 96043:45,1*3:54,5
5LisaIsabella SamsonSulky2:37,02:37,1 1220
HVIDLøb nr. 5 Show løb 4:00 800 m. Hvor blev de gamle afRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3BasseEmmalee AnderssonShow løb3:46,63:52,3 82023:14,83:57,6
2Røgens AmalieFiluca Wermelin-LarsenShow løb4:04,34:04,5 78033:17,84:13,6
8AkleiaNathalie K HansenShow løb2:37,02:37,4 122043:19,12:43,2
1LucasAicha Louise NørregaardShow løb4:23,54:36,8 70053:19,74:45,3
4DolceTabea Anne MunkShow løb3:45,33:40,0 88063:25,93:54,0
5Hjortagers TrisseOliva Marie MunkShow løb3:34,93:39,1 88073:26,93:55,1
6CarlNatasja Lisa KousholtShow løb4:08,43:20,0 96084:08,44:18,8
7Donna AllaraXenia AnderssonShow løb3:12,53:15,4 980Udgået
9LisaIsabella SamsonShow løb2:37,02:37,1 1220Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne