Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Aalborg Ponytravklub - Ikaros

Løbsdato lørdag 28. september 2019 Ponydag med indledende afdelinger i Ponyligaen (1)Resultater
GULLøb nr. 1 Monte 2.45 1000 m. Grundlag under 3:00,0RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Racing Arena Aalborg
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,22:02,2 136012:42,71:59,6
4Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:19,6 118022:43,02:18,1
1PepsiJonas Urth PedersenSulky2:45,52:45,6 100032:46,52:46,5
3BobbiNicoline Marika PedersenSulky2:19,82:29,9 110042:50,42:34,9
6LucilMads VesterlundSulky1:59,11:59,2 138052:54,42:06,4
2BullerMathias AndersenSulky2:35,72:41,9 102063:09,63:05,9
BLÅLøb nr. 2 Ungdomsløb Sulky 2.41 1200 m. UngdomsligaenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kinnerup Heste-artikler
3Tejas MorianMille-Marie Neerup JensenUngdomsløb Sulky2:07,62:08,8 150013:13,92:09,3
2Mys TrolletSigne ScherphofUngdomsløb Sulky2:40,22:41,4 120023:18,52:45,4
1Viki HolmMads VesterlundUngdomsløb Sulky2:39,02:41,7 120033:22,02:48,3
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.22 1000 m. Liga Sølv(2.45-3.30)RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Aalborg Trænerforeningen
4TriltaMads VesterlundSulky3:05,73:06,0 108013:12,6*2:58,3
8Båtares GrimMalthe Dreyer OttovSulky2:29,42:48,4 120023:20,32:46,9
9PepsiJonas Urth PedersenSulky2:45,52:45,6 122033:20,9*2:44,7
2DixieAnna VesterlundSulky3:18,63:19,6 102043:21,2*3:17,3
6Bella DonnaSigurd Hvass JespersenSulky2:53,52:56,0 114053:21,22:56,5
5Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:02,9 110063:27,53:08,6
1Fakla CalamusGry Bruun Sulky3:22,53:22,5 100073:32,13:32,1
3FionaMarius StormSulky3:13,83:14,3 1040Udgået
7LopezNicoline Marika PedersenSulky2:52,62:53,5 1160Disk
GRØNLøb nr. 4 Sulky 4.20 800 m. Liga Bronze( 3.30 eller langsommere)RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Aalborg Trænerforeningen
4Allgunnens JaguarFrederik S IversenSulky3:36,83:40,0 94012:54,7*3:05,9
1Sulsteds AllystarNicoline Marika PedersenSulky3:53,44:20,0 80022:55,7*3:39,6
5MessiJulie GravesenSulky3:39,23:39,9 94033:12,9*3:25,2
2Vokal FromSofie StamhusSulky4:05,54:16,6 82043:15,4*3:58,3
6Bamse StarMads VesterlundSulky3:21,43:33,7 98053:50,63:55,3
3Bådsgårds BarcardiSigurd Hvass JespersenSulky3:44,93:54,4 88063:54,44:26,4
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3:06 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Racing Arena Aalborg
5DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:15,42:17,5 136012:58,1*2:11,0
6FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:10,7 142022:59,1*2:06,1
1TriltaMads VesterlundSulky3:05,73:06,0 100032:59,2*2:59,2
4WonderEmma L ChristensenSulky2:26,82:30,5 124043:06,42:30,3
3Enghavens Show StarMarius StormSulky2:30,32:32,4 122053:10,62:36,2
2BullerEdnan KozarcaninSulky2:35,72:41,9 114063:24,92:59,7
SORTLøb nr. 6 Monte 3.24 900 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Racing Arena Aalborg
3Båtares GrimSofie StamhusMonte2:56,13:02,8 100012:59,02:59,0
6Viki HolmMads VesterlundSulky2:39,02:41,7 114023:02,82:40,4
5LopezEdnan KozarcaninSulky2:52,62:53,5 106033:03,72:53,3
7BobbiMathias AndersenSulky2:19,82:29,9 122043:06,82:33,1
2Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:02,9 100053:06,93:06,9
1KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:24,9 90063:12,43:33,8
4Bella DonnaSigurd Hvass JespersenSulky2:53,52:56,0 1040Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 2.41 1200 m. Liga Guld(2.45- bedre)RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Aalborg Trænerforeningen
7Tejas MorianMille-Marie Neerup JensenSulky2:07,62:08,8 150013:08,7*2:05,8
4Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:19,6 138023:09,82:17,5
5DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:15,42:17,5 140033:12,92:17,8
6FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:10,7 148043:15,52:12,1
8Zico C.C.Sif Berggreen LarsenSulky1:52,12:02,8 158053:21,52:07,5
9LucilMads VesterlundSulky1:59,11:59,2 162063:21,72:04,5
1Mys TrolletSigne ScherphofSulky2:40,22:41,4 120073:44,63:07,2
2Enghavens Show StarSofie StamhusSulky2:30,32:32,4 1260Disk
3WonderEmma L ChristensenSulky2:26,82:30,5 1280Disk
LILLALøb nr. 8 Sulky 4.16 800 m. Grundlag over 3:00,0RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Racing Arena Aalborg
3Allgunnens JaguarFrederik S IversenSulky3:36,83:40,0 94013:01,2*3:12,8
1Vokal FromMalthe Dreyer OttovSulky4:05,54:16,6 80023:05,1*3:51,4
4MessiJulie GravesenSulky3:39,23:39,9 94033:07,5*3:19,5
9DixieAnna VesterlundSulky3:18,63:19,6 102043:20,8*3:16,9
2Bådsgårds BarcardiSigurd Hvass JespersenSulky3:44,93:54,4 88053:21,23:48,6
7Fakla CalamusGry Bruun Sulky3:22,53:22,5 102063:22,2*3:18,2
6KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:24,9 100073:31,63:31,6
5Bamse StarMads VesterlundSulky3:21,43:33,7 96083:47,13:56,6
8FionaSofie StamhusMonte-3:20,0 1020Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne