Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 24. oktober 2020 Royal Sulky Cup 3. indl. afd.Resultater
GULLøb nr. 1 Sulky 3.35 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:35,4 80012:53,63:37,0
5FieSofie PihlSulky3:16,83:17,3 88023:01,43:26,1 Bøde for ej holde bane i opløbet
4Miss Magic Liva Miller Sandahl SkovSulky3:31,73:35,1 80033:02,53:48,1 g
1Queen Megan Marie Feldbæk CulbertSulky3:42,33:47,0 76043:03,14:00,9
2FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:36,6 80053:04,53:50,6 g
ROSALøb nr. 2 Sulky 3.12 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe
2TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:14,5 78012:33,13:16,3 g Bøde for ej holde bane i opløbet
5IcemannSofie PihlSulky2:56,8*3:10,8 *80022:34,43:13,0
1Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:14,73:14,7 78032:35,63:19,5
6Farsøs KatieElla LøvstrupSulky3:03,93:04,3 84042:36,03:05,7
4Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:08,13:08,1 82052:39,23:14,1
3H: G: Sven-ArneMalou Barnkop BroSulky3:03,93:12,1 800DiskBøde ej trække ud med fejlende hest
RØDLøb nr. 3 Sulky 3:00 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe
2Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,23:02,9 78012:22,63:02,8 g Ureglementeret pisk/piskeføring
1MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:04,0 78022:25,83:06,9
5Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,42:54,4 82032:27,93:00,4
3Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,1 82042:39,73:14,8
4Katriona MMatilde DrewsenSulky2:54,82:54,8 82052:41,63:17,1
LYS BRUNLøb nr. 4 Sulky 2.50 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe
4Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:48,0 80012:14,22:47,8 g
1CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:53,92:52,3 78022:14,9*2:52,9
3Wonderful WinnieLinnea OlssonSulky2:36,02:49,4 80032:18,22:52,8
5Mormors LindeSelma CurtisSulky2:47,02:47,0 82042:24,62:56,3 g
2Prins FelixNikoline DrewsenSulky2:51,52:51,5 80052:25,73:02,1
HVIDLøb nr. 5 Sulky 2.27 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe
3AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:38,8 74011:58,82:40,5
4HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:37,6 74022:00,62:43,0
2Allgunnens EbbaMalva JohanssonSulky2:41,42:41,4 72032:00,92:47,9
6AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:12,3 88042:00,92:17,4
1Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:43,0*2:39,9 *74052:04,52:48,2 g
5Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:31,9 78062:10,82:47,7 g
SORTLøb nr. 6 Sulky 2:06 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe
2Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:02,22:06,2 80011:36,6*2:00,8
3FestinaBritta LönnerSulky2:02,62:05,2 80021:39,82:04,8
5Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:41,7 100031:43,61:43,6 g
1H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,72:09,7 78041:44,62:14,1 g
4HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,01:59,0 84052:00,02:22,9 g
GRÅLøb nr. 7 Sulky 2.35 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe
5AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:12,3 140013:08,62:14,7
1FieSofie PihlSulky3:16,83:17,3 94023:09,53:21,6
3MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:04,0 102033:10,73:07,0
2TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:14,5 96043:11,33:19,3
4Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,1 106053:19,43:08,1
6FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,7 1440Disk
LILLALøb nr. 8 Sulky 2.10 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe
2OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:34,2 102012:25,52:22,6
1IcemannSofie PihlSulky2:56,8*3:10,8 *82022:31,53:04,8
3Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:23,62:23,6 108032:31,3*2:20,1
5Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:02,2*2:02,2 *128042:34,7*2:00,9
4H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,72:09,7 120052:36,02:10,0
6ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:03,0 126062:37,42:04,9 g
9Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:41,7 154072:37,51:42,3
7Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:56,6 134082:45,12:03,2
8Noblesse TrotBritta LönnerSulky1:54,21:55,5 136092:48,62:04,0
GULLøb nr. 9 Sulky 3:02 1600 m. Ponyer U 110,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Mini Royal Sulky Cup præsenteret af Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe
11HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:37,6 184014:44,42:34,6
7Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,23:02,9 160024:44,82:58,0
1Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:47,0 128034:47,33:44,5
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:35,4 136044:52,43:35,0
5Ushayrah Selma CurtisSulky3:08,13:08,1 154054:54,93:11,5
8Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,42:54,4 166064:54,92:57,7
6Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:03,93:04,3 158074:55,33:06,9 g
2FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:36,6 134084:57,73:42,2
4Miss Magic Matilde DrewsenSulky3:31,73:35,1 136094:58,43:39,4
10Allgunnens EbbaMalva JohanssonSulky2:41,42:41,4 1800104:58,52:45,8
9Wonderful WinnieLinnea OlssonSulky2:36,02:49,4 1720115:02,02:55,6
12Allgunnens ÄdlaLea DadicSulky2:36,32:36,3 1860125:06,72:44,9 g
13Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:31,9 1920135:11,62:42,3 g
ROSALøb nr. 10 Sulky 2.40 2000 m. Ponyer U 135,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe
4CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:53,92:52,3 186015:08,6*2:45,9
2H: G: Sven-ArneNikoline DrewsenSulky3:03,93:12,1 166025:09,63:06,5 g
8FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,7 246035:12,1*2:06,9 g
7AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:38,8 202045:15,42:36,1
6Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:48,0 190055:15,72:46,2
1Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:14,73:14,7 164065:20,53:15,4
3Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:54,82:54,8 184075:28,82:58,7 g
5Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:51,52:51,5 186085:30,72:57,8 Bøde ej tilladt drivning
RØDLøb nr. 11 Sulky 2.12 2000 m. Ponyer U 135,1 cm, Frit handicap med middeldistancRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Hoppe derby vinderen Eenymeenyminymoe
3OberonLuna SnitgaardSulky2:13,1*2:30,2 *176014:16,82:25,9 g
1Mormors LindeSelma CurtisSulky2:47,02:47,0 158024:18,6*2:43,7
5B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:12,9 198034:21,12:11,9
7ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:03,0 214044:26,52:04,5 g
2Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:43,0*2:39,9 *166054:27,8*2:41,3
8Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:56,6 226064:31,72:00,2 g
6FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:07,8 206074:36,22:14,1 g
4Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:23,62:23,6 1840 Disk-gim

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne