Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Bornholms Ponytravklub - BHPT

Løbsdato lørdag 30. juni 2018 DM Monte (Ændringer kan forekomme)Resultater
GULLøb nr. 1 Autostart monté 1000 m. DM U 110 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travtræner Kim Mortensen
2PusleJulie Sjøholm JensenAutostart monté3:39,53:37,7 100013:36,6*3:36,6
1Røgens AmalieFiluca Wermelin-LarsenAutostart monté4:21,84:19,4 10002NC
3DaisyTabea Anne MunkAutostart monté3:33,03:35,9 1000Disk
BLÅLøb nr. 2 Autostart monté 1580 m. DM U 120 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Foreningen af Travheste-ejere på Bornholm
3FudgeRasmus E JensenAutostart monté2:20,72:22,1 158014:24,02:47,1
2Eddie StarSofia Støttrup NielsenAutostart monté3:10,43:10,4 158025:08,63:15,3
1BeautySelma S GrageAutostart monté3:17,23:17,2 1580Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.54 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Taxi Vognmand Folkmann-Staack
3UR KåreMille-Marie Neerup JensenSulky2:36,02:37,8 118013:07,42:38,8
1SmilaJulie Sjøholm JensenSulky3:53,13:53,8 80023:15,84:04,8
4Slätt La MindyMads MogensenSulky2:02,52:14,1 140033:17,72:21,2
5Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:50,3 170043:17,81:56,4
2BasseXenia AnderssonSulky3:46,63:48,1 820Disk
GRØNLøb nr. 4 Autostart monté 1580 m. DM U 128 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Healthy Horse Bornholm
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart monté2:00,62:06,6 158013:33,12:14,9
4Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart monté2:00,82:13,1 158023:36,42:17,0
3Tejas MorianRasmus E JensenAutostart monté2:31,32:31,3 158034:25,72:48,2
2AkleiaNathalie K HansenAutostart monté3:00,82:59,4 158044:44,5*3:00,1
1Schnoor´s Mitzy GirlCilja Folman WesthAutostart monté3:14,33:12,6 158055:00,7*3:10,3
HVIDLøb nr. 5 Autostart monté 1580 m. DM U 135 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Dansk Montéforening
3Una fra SkovbogårdSelma S GrageAutostart monté1:42,91:44,5 158013:18,82:05,8
1Foxie LadyOliva Marie MunkAutostart monté3:18,23:16,4 1580Disk
2DiamondLiva GrubbeAutostart monté2:48,92:47,4 1580Disk
SORTLøb nr. 6 Autostart monté 1580 m. DM U 148 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travtræner Frank Mikkelsen
7TazzmanienMichelle K HøstrupAutostart monté1:52,31:51,9 158013:08,11:59,1
3Hesteklewa BlancheLea BjerregårdAutostart monté2:48,42:47,0 158024:09,2*2:37,7
2Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart monté2:55,92:55,9 158035:33,43:31,0
1Skovgæret's ValdoSimone LindevangAutostart monté3:11,63:10,1 1580Disk
4LisaCamilla SamsonAutostart monté2:44,82:45,6 1580Disk
5LueNikoline DrewsenAutostart monté2:35,62:35,6 1580Disk
6Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdAutostart monté2:11,42:11,4 1580Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 3.40 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Daniels Transport & Foder
4Schnoor´s Mitzy GirlCilja Folman WesthSulky3:17,93:16,1 124013:55,5*3:09,9
5BeautySelma S GrageSulky3:00,63:03,0 132024:05,83:06,2
6ValleKatja Fie KofoedSulky3:23,33:00,0 134034:07,4*3:04,6
2BasseXenia AnderssonSulky3:46,63:48,1 106044:15,54:01,0
1SmilaJulie Sjøholm JensenSulky3:53,13:53,8 104054:16,34:06,4
8Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,81:56,4 208064:18,52:04,3
3TitaniNathalie K HansenSulky3:32,53:20,0 1220Disk
7NannaMille-Marie Neerup JensenSulky2:38,62:51,4 1420Disk
LILLALøb nr. 8 Monté 2.59 1300 m. Afventer tid fra 1.StartRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: AJ Transport & Flytning
8Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:11,42:11,4 178013:36,6*2:01,7
1AkleiaNathalie K HansenMonté3:00,82:59,4 130023:50,3*2:57,2
3DiamondLiva GrubbeMonté2:48,92:47,4 140033:53,5*2:46,8
9Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,62:06,6 184043:55,22:07,8
5LisaCamilla SamsonMonté2:44,82:45,6 140053:57,32:49,5
7FudgeRasmus E JensenMonté2:20,72:22,1 164064:32,72:46,3
2Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:55,92:55,9 132075:57,54:30,8
4Hesteklewa BlancheLea BjerregårdMonté2:48,4*2:37,7 *1480Disk
6LueNikoline DrewsenMonté2:36,12:35,6 1500Disk
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 2.10 1400 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Amatørkusk Micki Kofod-Mortensen
3Slätt La MindyMads MogensenSulky2:02,52:14,1 136012:59,42:11,9
1UR KåreMille-Marie Neerup JensenSulky2:36,02:37,8 116023:00,8*2:35,9
5TazzmanienMichelle K HøstrupSulky1:45,31:47,2 170033:05,21:48,9
2Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:11,82:14,9 134043:05,92:18,7
4Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:50,3 166053:21,12:01,1
6Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:40,61:45,1 1740DiskNedlagt protest over disk pga galop
LYS BLÅLøb nr. 10 Monté 4:00 1000 m. Afventer tid fra 1.StartRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Byens Briller & Kontaktlinser Åkirkeby
2PusleJulie Sjøholm JensenMonté3:39,5*3:36,6 110013:54,7*3:33,4
1Røgens AmalieFiluca Wermelin-LarsenMonté4:21,84:19,4 92024:00,8*4:21,7
6Eddie StarSofia Støttrup NielsenMonté3:10,43:10,4 126034:04,23:13,8
4TitaniXenia AnderssonMonté3:34,63:20,0 120044:06,9*3:25,8
3DaisyTabea Anne MunkMonté3:33,03:35,9 112054:21,23:53,2
5Foxie LadyOliva Marie MunkMonté3:18,23:16,4 122065:01,74:07,3
7Skovgæret's ValdoSimone LindevangMonté3:11,63:10,1 1260Disk
8ValleKatja Fie KofoedMonté3:03,73:00,0 1340Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne