Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Billund Ponytravklub

Løbsdato lørdag 24. juni 2017 DM i Monté & MINI SprintermesterenResultater
GRÅPrøveløb Prøveløb pony sulky 600 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1OliverPhillip D Bang PedersenPrøveløb pony sulky2:23,62:44,7 01:38,8 godk
ORANGELøb nr. 1 Autostart monté 1800 m. DM u. 120 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1FudgeRasmus E JensenAutostart monté2:41,7 180014:47,9*2:39,9
2Gransjöns KinderCaroline Juul SperlingAutostart monté2:27,7 180024:51,52:41,9
3PocahontasSofie H LangeAutostart monté3:06,8 180035:38,93:08,3
4MinnaCaroline Clifford LundenAutostart monté3:40,4 1800 UDG
BLÅLøb nr. 2 Autostart monté 1800 m. DM u. 128 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart monté2:11,6 180013:37,1*2:00,6
2Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart monté2:13,9 180023:37,5*2:00,8
3PärloitoCatrine PlejdrupAutostart monté2:14,6 180033:47,1*2:06,2
4DjokoMia OlesenAutostart monté2:26,9 180044:54,22:43,4
5EnzoMadeline Josefine MyrupAutostart monté2:48,0 180055:16,12:55,6
6Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart monté3:06,3 1800 DISK
7CharmerKatrine PedersenAutostart monté2:05,2 1800 DISK
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.50 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7NiluNikita HaugstrupSulky3:17,63:23,0 112013:50,33:25,6
5FilurSofie MøllerSulky3:25,03:25,0 112023:53,33:28,3
1ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:34,73:34,7 102033:53,83:49,2
6MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:24,63:24,6 112043:55,03:29,8
3Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,2 104053:56,73:47,6
4RöskvaCecilie AnovSulky3:29,63:29,6 110064:05,33:43,0
2TrineMaria MøllerSulky3:35,53:40,8 104074:09,74:00,1
GRØNLøb nr. 4 Sulky 3.10 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Bentley ZCamilla Germann JensenSulky2:58,22:58,2 120013:33,82:58,2
3Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,82:58,8 120023:34,62:58,8
8NannaMille-Marie Neerup JensenSulky2:43,12:43,1 132033:35,32:43,1
1Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:04,6 118043:42,33:08,4
9Julius IILine G AndersenSulky2:46,52:47,1 134053:43,92:47,1
7Kong ArthurChristian SejerSulky2:54,22:54,9 124063:44,23:00,8
5Anemone Af VeddingeEmilie J FriboSulky3:04,33:04,3 124073:49,33:04,9
6ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky3:03,03:03,0 124083:51,53:06,7
2TriltaJulie VesterlundSulky3:10,83:11,3 120093:51,83:13,2
HVIDLøb nr. 5 Autostart monté 1800 m. DM u. 135 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Una fra SkovbogårdSelma S GrageAutostart monté1:42,9 180013:17,91:49,9
2PralinusKamilla GilsgaardAutostart monté1:49,8 180023:19,01:50,6
3Zlatan NickCaroline Juul SperlingAutostart monté1:58,6 180033:54,92:10,5
4NilsMia HalkjærAutostart monté2:15,9 180044:14,92:21,6
5Agga fra RønbækgaardMelissa N C VesterholmAutostart monté2:33,5 180054:34,8*2:32,7
SORTLøb nr. 6 Autostart monté 1800 m. DM u. 148 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1TazzmanienMichelle K HøstrupAutostart monté1:52,3 180013:23,91:53,3
9GaivaFie IpsenAutostart monté1:57,8 180024:00,92:13,8
8Gregersmindes ElviraMalou CordtAutostart monté2:38,9 180034:27,9*2:28,8
7Don HudsonMaja ChristensenAutostart monté2:31,4 180044:30,9*2:30,5
6DisneyCamilla SvendsenAutostart monté2:22,2 180054:36,72:33,7
5OpheliaThilde IpsenAutostart monté2:30,5 180065:03,62:48,7
4BiankaMille-Marie Neerup JensenAutostart monté2:44,8 180075:12,72:53,7
3LisaCamilla SamsonAutostart monté2:53,2 180085:13,62:54,2
2MiréMelissa N C VesterholmAutostart monté2:15,1 1800 udg
10Grímur fra EngholmSofie H LangeAutostart monté2:29,7 1800 udg
LYS BRUNLøb nr. 7 Monté 3.43 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté3:18,93:37,2 120014:20,63:37,2
4BullerSofie StamhusMonté2:54,52:54,5 150024:33,63:02,4
2DixelineEmma Clifford LundenMonté3:51,43:51,4 1280 udg
3Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté3:30,93:34,4 1280 disk
5JohnMatilde Due JensenMonté3:07,03:07,0 1520 udg
LILLALøb nr. 8 Sulky 2.40 1300 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
10Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:17,42:18,5 144013:21,72:20,1
8Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky2:30,62:31,5 136023:26,12:31,5
11Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:12,92:19,3 148033:26,22:19,3
1Eddie StarMille-Mi RosenfeldtSulky2:45,22:45,2 126043:28,22:45,2
4CæsarJasmin SørensenSulky2:32,02:40,2 130053:28,22:40,2
6OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,62:37,7 132063:29,92:39,0
3Johannesbergs NeonLaura Spuhr NielsenSulky2:31,12:41,5 128073:29,92:44,0
7Goodie BlueSelma S GrageSulky2:31,22:36,0 134083:33,62:39,4
9Titan TrotKlara Glerup BakSulky2:22,92:22,9 144093:33,62:28,3
2Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky2:43,62:49,2 1280103:37,12:49,6
5Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky2:37,72:37,7 1320113:48,92:53,4
GRØNLøb nr. 9 Sulky 3:05 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky3:02,43:02,4 120013:38,93:02,4
2Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:57,62:57,6 122023:43,23:03,0
4Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:44,7 134033:47,32:49,6
7AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:34,92:36,6 142043:48,12:40,6
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:41,5 138053:48,72:45,7
6Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:36,62:36,6 140063:50,52:44,6
3SiljaSelma S GrageSulky2:52,32:55,6 128073:50,83:00,3
8Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:36,6 142083:51,12:42,7
9KäckLaura Spuhr NielsenSulky2:34,42:34,4 1440 udg
RØDLøb nr. 10 Sulky 2.10 1400 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,9 142012:55,92:03,9
5RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:55,91:55,9 152022:56,11:55,9
7TysseCecilie Germann JensenSulky1:47,01:49,4 162032:57,21:49,4
4Karamellen (S)Christian SejerSulky1:52,52:00,3 152043:03,22:00,5
6HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1:50,01:59,7 156053:06,81:59,7
8Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:51,6 168063:07,51:51,6
1PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:11,52:11,5 138073:09,42:17,2
2LucilMads VesterlundSulky2:09,12:09,1 1380 disk
ORANGELøb nr. 11 Monté 3.30 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
9PralinusKamilla GilsgaardMonté1:49,81:49,8 172013:09,71:50,3
5Gregersmindes ElviraMalou CordtMonté2:33,72:33,7 128023:16,72:33,7
7PärloitoCatrine PlejdrupMonté2:11,62:11,6 150033:17,42:11,6
8CharmerKatrine PedersenMonté2:01,62:01,6 164043:19,52:01,6
6DisneyCamilla SvendsenMonté2:22,22:25,4 130053:19,92:33,8
4OpheliaThilde IpsenMonté2:30,52:30,7 126063:22,22:40,5
3BiankaMille-Marie Neerup JensenMonté2:44,82:44,8 116073:23,02:55,0
2EnzoMadeline Josefine MyrupMonté2:48,02:48,0 112083:24,53:02,6
1Baunegårdens AladdinSigne MadsenMonté3:30,93:34,4 90093:33,43:57,1
LYS BRUNLøb nr. 12 Sulky 3.43 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
11Bentley ZCamilla Germann JensenSulky2:50,22:50,2 138013:54,92:50,2
10Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:57,62:57,6 134024:02,83:01,2
4RöskvaCecilie AnovSulky3:26,53:26,5 118034:03,73:26,5
5FilurSofie MøllerSulky3:25,03:25,0 118044:05,03:27,6
9ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky3:03,03:03,0 134054:05,83:03,4
1ChanellKatrine Aastrup JakobsenSulky3:34,73:34,7 110064:06,03:43,6
8Anemone Af VeddingeSeppe Van Der HaegenSulky3:04,13:04,1 134074:06,73:04,1
7TriltaJulie VesterlundSulky3:10,83:13,2 128084:07,33:13,2
6MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:24,63:26,2 120094:07,43:26,2
3Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,2 1120104:07,63:41,1
2TrineMaria MøllerSulky3:35,53:42,9 1120114:09,73:42,9
BLÅLøb nr. 13 Sulky 2.53 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,62:39,0 132013:29,92:39,0
4Kenzo SujakiGlen Høgsberg KristensenSulky2:43,62:44,8 128023:30,92:44,8
1SiljaSelma S GrageSulky2:52,32:58,0 120033:33,62:58,0
3Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:44,7 126043:33,62:49,5
9AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:34,92:36,6 134053:34,52:40,1
8Emmeros CeasarOliver KristoffersenSulky2:36,62:36,6 132063:34,92:42,8
2Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:45,22:45,2 126073:35,12:50,7
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:41,5 130083:45,92:53,8
7Hellestruplunds GeenaChristian SejerSulky2:37,72:37,7 132093:52,52:56,1
10Emmeros CelineCamilla Germann JensenSulky2:33,62:36,6 1340 udg
GULLøb nr. 14 Sulky 2.35 1300 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Karamellen (S)Christian SejerSulky1:52,51:56,0 168013:14,81:56,0
6PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:07,62:07,6 154023:16,52:07,6
5LucilMads VesterlundSulky2:07,92:07,9 154033:16,92:07,9
9RamidMille-Marie Neerup JensenSulky1:53,31:53,3 174043:17,21:53,3
3Titan TrotKlara Glerup BakSulky2:22,32:22,3 140053:19,22:22,3
11TazzmanienMichelle K HøstrupSulky1:45,31:47,2 190063:23,61:47,2
4DjokoMia OlesenSulky2:21,02:23,2 142073:24,22:23,8
2Mormors P. StjärnaCecilie Germann JensenSulky2:30,62:31,5 134083:24,52:32,6
1Goodie BlueSelma S GrageSulky2:31,22:36,1 130093:30,02:41,5
10Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:51,6 1880103:30,01:51,7
8HS Didi Li PomRasmus M LassenSulky1:50,01:59,7 1740113:30,42:00,9
BLÅLøb nr. 15 Monté 3.37 900 m. Monte MINI SprinterfinaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
12Una fra SkovbogårdSelma S GrageMonté1:42,91:42,9 178013:09,01:46,2
6Agga fra RønbækgaardMelissa N C VesterholmMonté2:28,12:28,1 128023:09,62:28,1
4LisaCamilla SamsonMonté2:50,52:50,5 112033:11,02:50,5
8NilsMia HalkjærMonté2:15,92:19,6 138043:12,62:19,6
5FudgeRasmus E JensenMonté2:39,22:39,2 122053:14,22:39,2
3BullerSofie StamhusMonté2:54,52:54,5 110063:14,32:56,6
9GaivaFie IpsenMonté1:57,82:06,7 154073:16,02:07,3
7Don HudsonMaja ChristensenMonté2:31,42:34,0 130083:21,62:35,1
2PocahontasSofie H LangeMonté3:06,83:06,8 104093:22,53:14,7
11Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:06,52:06,5 1620103:24,92:06,5
10Ernst RomeoKamilla GilsgaardMonté2:12,32:12,3 1620113:34,32:12,3
1SofusNoah Nickolai KirkegårdMonté3:18,93:37,2 900 disk
RØDLøb nr. 16 Sulky 3.25 1000 m. MINI Sprintermester FinalenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Kong ArthurChristian SejerSulky2:53,62:53,6 114013:17,92:53,6
10Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:12,92:15,0 148023:19,82:15,0
1NiluNikita HaugstrupSulky3:17,63:21,2 100033:21,23:21,2
8CæsarJasmin SørensenSulky2:32,02:38,4 128043:22,72:38,4
3Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky3:01,33:01,3 112053:23,03:01,3
9Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:17,42:18,5 146063:25,12:20,5
5Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,82:58,8 114073:25,73:00,4
12TysseCecilie Germann JensenSulky1:47,01:49,4 188083:28,31:50,8
7NannaMille-Marie Neerup JensenSulky2:43,12:43,1 126093:30,12:46,7
2Prins IIMelissa N C VesterholmSulky3:04,63:04,6 1100103:31,83:12,5
11NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:03,9 1660113:31,92:07,7
6Julius IILine G AndersenSulky2:46,52:47,1 1240123:34,82:53,2

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne